Passat B3 VR6 rada nad zlato

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
kiselina
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 19.12.2008 01:49
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od kiselina »

kolik to ma najeto, ale skontroluj si stitky s tachometrem aby nebyl stazenej. A co se tyka veruny ja bych do ni sel, sam ji mam a jsem spokojenej a jezdim kazdy den mam najeto 240000km a to ji mam na taxiku a ze by nekdo delal generalku se mi moc nezda. Hlavni je si hlidat olej, napinak na rozvody jestli neboucha, svicky a kebely. A hodne lidi ti rekne ze pokud se o ten motor staras tak ti vydrzi vecnost alebo ze je nesmrtelnej. Proto ho pouzivaji i koncerny VW
TAXI VW Passat B4 1,9 Td
Spěšná zasilková služba, i do zahraničí, 10kč jetý Km

LE14
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.02.2009 22:37

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od LE14 »

kiselina píše:kolik to ma najeto, ale skontroluj si stitky s tachometrem aby nebyl stazenej. A co se tyka veruny ja bych do ni sel, sam ji mam a jsem spokojenej a jezdim kazdy den mam najeto 240000km a to ji mam na taxiku a ze by nekdo delal generalku se mi moc nezda. Hlavni je si hlidat olej, napinak na rozvody jestli neboucha, svicky a kebely. A hodne lidi ti rekne ze pokud se o ten motor staras tak ti vydrzi vecnost alebo ze je nesmrtelnej. Proto ho pouzivaji i koncerny VW
Ma najeto podle tach 228t, ale presne nevim kouknu zejtra .Jsou tam novy kabely tesla.Jen by me zajimalo jako tam mam dat olej,kdyz nevim jakej tam byl. 10W40 a značku ?
Před časem jsem mluvil s odborníkem a ten mi tvrdil, že u Castrolu platím jen za značku, a nabídl mi nějakej olej s přísadem nějakýho grafitu cca 700Kč nevím ted za kolik litru

Uživatelský avatar
kiselina
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 19.12.2008 01:49
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od kiselina »

co se tyce kabelu je to nejlevnejsi verze taky je chci zkusit. A ten olej 10W40 je akorat ale znacku nevim dneska to uz je skoro jedno, vsechny maji podobne parametry. prolez forum a nekde to je napsane jaky olej veruna papá. a toho jezdeni bych se nebal. A pokud chces verunu a ma zdravou kastly, jdi do toho. jo mrkni jeste v jakem je stavu remen na altik a napinak remenu. on totiz napinak stoji kolem 2500kc a remen 900kc a neda se dat jen napinaci kladka, proste vymenit celi kus. dej vedet jak jsi dopad a taky nejake foto. cus
TAXI VW Passat B4 1,9 Td
Spěšná zasilková služba, i do zahraničí, 10kč jetý Km

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od Bastard »

Když projdeš fórum, tak zjistíš, že do Veruny jedině 10W40 a zahřívat zlehka pod plynem :wink:

Uživatelský avatar
kiselina
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 19.12.2008 01:49
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od kiselina »

Bastard píše:Když projdeš fórum, tak zjistíš, že do Veruny jedině 10W40 a zahřívat zlehka pod plynem :wink:
to jo ele je tam i psana znacka doporucena vyrobcem
TAXI VW Passat B4 1,9 Td
Spěšná zasilková služba, i do zahraničí, 10kč jetý Km

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od Bastard »

Je to celkem jedno od jakýho výrobce, ale musí splňovat normu VW 500.00 nebo VW 501.01. Možná může být i VW 502.00, ale tím si teď nejsem jistej...

No ale jinak vybírat spíš z těch renomovanějších značek - Castrol, Valvoline, Shell, Texaco, Mobil, atd...

Uživatelský avatar
kiselina
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 19.12.2008 01:49
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od kiselina »

jj mas recht :D
TAXI VW Passat B4 1,9 Td
Spěšná zasilková služba, i do zahraničí, 10kč jetý Km

LE14
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.02.2009 22:37

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od LE14 »

Takže jsem (zatím) šťastným majitelem VR6 - na foto pracuju (dnes nebo zítra)
Abych pravdu řekl svezení je opravdu perfektní.
Jezdil jsem chvíli s Audi S6 2.3 turbo a zdá se mi, že VR6 je lepší.

Spotřeba se pohybuje po městě okolo 10-11l (je asi normalni ,že to ukazuje,když nastartuju a než se to zahřeje kolem 18l ? )
Je to krasný.Nic tam nebouchá,neklepe,nechrastí, atd ..

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od Tomášek »

LE14 píše:Takže jsem (zatím) šťastným majitelem VR6 - na foto pracuju (dnes nebo zítra)
Abych pravdu řekl svezení je opravdu perfektní.
Jezdil jsem chvíli s Audi S6 2.3 turbo a zdá se mi, že VR6 je lepší.

Spotřeba se pohybuje po městě okolo 10-11l (je asi normalni ,že to ukazuje,když nastartuju a než se to zahřeje kolem 18l ? )
Je to krasný.Nic tam nebouchá,neklepe,nechrastí, atd ..
mne to taky ukazuje kokotiny kdyz je to studeny :) jinak tesim se na foto ;)

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od chester.mino »

Neviem ako vam ale ja ked rano nastartujem tak tam mam 99,9 potom to klesa asi po 15 tich litroch dole.Prejdem asi 500 metrov tak mi to zastavi nejak na 16 tich a potom to ide pomalicky dolu po nejakych tych desatinkach az na tych 11-12 litrov.Neviem asi to tak ma robit len co ma kafre na tychto palubakoch je to ze ked stojis na krizovatke na cervenej tak ti to hnet vyraza hore ta spotreba :/ potom to zle vizera. Inak nekto mi tu minule poradil tu fintu s tou okamzitou spotrebou a to je teda vec...pri 130 ke mam okamzitu presnych 6,5 litra , pri 80 ke 5 litrov :) ze normalne som tomu nechcel verit.

LE14
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 11.02.2009 22:37

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od LE14 »

chester.mino píše:Neviem ako vam ale ja ked rano nastartujem tak tam mam 99,9 potom to klesa asi po 15 tich litroch dole.Prejdem asi 500 metrov tak mi to zastavi nejak na 16 tich a potom to ide pomalicky dolu po nejakych tych desatinkach az na tych 11-12 litrov.Neviem asi to tak ma robit len co ma kafre na tychto palubakoch je to ze ked stojis na krizovatke na cervenej tak ti to hnet vyraza hore ta spotreba :/ potom to zle vizera. Inak nekto mi tu minule poradil tu fintu s tou okamzitou spotrebou a to je teda vec...pri 130 ke mam okamzitu presnych 6,5 litra , pri 80 ke 5 litrov :) ze normalne som tomu nechcel verit.
fintu s okamzitou spotrebou ? ja myslel ze to ukazuje jen prumernou ... prozradis kouzlo ?

chester.mino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.11.2008 16:06
Bydliště: Sereď(horalky+deluxe),SVK

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od chester.mino »

JJ jasne. Tusim ze mi to slausek poradil. Su tam aj take kravinky ako digitalne otacky, nejake tie hodnoty, tlaky, neviem ci to neukazuje aj CO2...Takze postup je nasledovny:Kluc potocis do prvej polohy aby ti zasvietili kontrolky,potom stlacis tlacidlo prepinania MFA a podrzis ho. Popri tom stalom drzani vypnes kluc na nulu,(pritom stale drzis tlacidlo MFA) .Potom normalne nastartujes, pustis tlacidlo a mala by sa ti tam hodit taka zlvastna hodnota, mne tam vyleze 014..neviem co to znamena..zatial. Potom staci prehodit na MFA2 , preklikat a mas tam akutalku...ja mam na neutraly 1.3litra. Som zvedavy co to spravi ked lambdu vymenim...uz sa neviem dockaat:)

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od Tomášek »

ty jo mazec a zpatky se to dava stejne jo?

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od Tomášek »

tak sem to ted zkousel a bud sem vocas a nebo mi to nejde :)
EDIT - asi sem to blbe pochopil, myslel sem prvni polohu na spinacce a to mam radio.. je mysleno asi aby svitili kontrolky.. zitra to zkusim..

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B3 VR6 rada nad zlato

Příspěvek od slausek »

Tome, zmáčknout mode na MFA, držet, zapnout klíček na kontrolky. vypnout klíček a nastartovat - MFA je v servisním módu. vypíná se to tím, že motor chcípneš a tím se MFA vrátí do standartu. Ale nevim jestli to funguje i u TDi
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Odpovědět

Zpět na „Motory“