Výměna Turba 81 kw za 96kw

Nafta a benzín - opravy, úpravy, servis,

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Dorian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.10.2008 19:43
Bydliště: Plzeň

Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od Dorian »

Nemáte někdo zkušenost s výměnou turba ,co do pracnosti ? Mám B4 TDI 81kw a chci dát turbo 96kw z passata.

milanko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 06.02.2009 15:17
Bydliště: SR (E+W)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od milanko »

Nepoznam nikoho kto ma toto za sebou. Zistil si zakladne veci ? TJ. napajacie priemery,
rozmery konzol + čo do velkosti (na 96 kW pumpe ma turbo vacsie rozmery)
Určite budeš musieť meniť snimače - časť elektroniky a manažmentu motora.
A dat to cez VAG do suladu aby to pracovalo spravne.
Davaš to zo zámerom vyššieho výkonu. No na starej klasike TDi je možne to "dvyhnuť" iba zvysenim plniaceho tlaku turba či vacsim množstvom paliva. Ber na zretel aj v akom stave mas motor - počet km.
Napiš schvalne či si do toho išiel alebo nie.
Hard working and highly productive.

Uživatelský avatar
Haluzák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 23.03.2008 22:14
Bydliště: Ustí nad Labem, Hostovice

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od Haluzák »

Bohužel zkušenost s tím nemám, ale co mi říkaly známí tak aby si poznal jo rozdíl tak by podle nich bylo potřeba čipnout PC jednotku. Jestli ti jde o víkon tak bych spíš přemýšlel o nových tryskách z něčeho silnějšího... Nabyde ti výkon a zárovan tím uděláš i údřžbu což bych osobně řek že je lepší a možná i mín nákladný :wink:

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od golfgti16vv »

to turbo tam samozřjmne jde pouze musišmit přechod z turba protože 96 kw ma bajonet a 81 ma stahovaci pasky pojede to lepe ale lepši je tomu přispusobyt soft

l.bohm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 12.12.2008 12:31
Bydliště: Opava

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od l.bohm »

Haluzák píše:Bohužel zkušenost s tím nemám, ale co mi říkaly známí tak aby si poznal jo rozdíl tak by podle nich bylo potřeba čipnout PC jednotku. Jestli ti jde o víkon tak bych spíš přemýšlel o nových tryskách z něčeho silnějšího... Nabyde ti výkon a zárovan tím uděláš i údřžbu což bych osobně řek že je lepší a možná i mín nákladný :wink:
Co jsi myslel těma tryskama z něčeho silnějšího, z čeho?

Uživatelský avatar
Dorian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.10.2008 19:43
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od Dorian »

Chtěl bych udělat všechno ,tj turbo, trysky,chip. Moc toho o tom turbu nevím ,jen tohle:
Přílohy
turbo na passat B6 96KW
turbo na passat B6 96KW

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od golfgti16vv »

l.bohm píše:
Haluzák píše:Bohužel zkušenost s tím nemám, ale co mi říkaly známí tak aby si poznal jo rozdíl tak by podle nich bylo potřeba čipnout PC jednotku. Jestli ti jde o víkon tak bych spíš přemýšlel o nových tryskách z něčeho silnějšího... Nabyde ti výkon a zárovan tím uděláš i údřžbu což bych osobně řek že je lepší a možná i mín nákladný :wink:
Co jsi myslel těma tryskama z něčeho silnějšího, z čeho?
trysky se davaji sprint nebo race z DP ale ty už chteji take 12 hlavu aby to stačilo krmit a k tomu samozřejmne soft

Uživatelský avatar
Haluzák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 23.03.2008 22:14
Bydliště: Ustí nad Labem, Hostovice

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od Haluzák »

Známej dával do toleda trysky z 81kw a ani neupravoval softvér řj. a auto mu jede docela dost znatelně líp sám mu nestíhám a to mám 81kw :wink: Hlavně co sem se doslech tak TDI 66kw motory označení 1Z měly docela dost špazný písty :| když si s motorem jel delší dobu naplno tak měli tendenci se tavit, ale samozřejmě to měly spíš ty co se vyrobyli jako první.
Podle mě by bohatě atačily vyměnit ty trysky, samozřejmě pokud chceš jo poznat víkon tak bych si i poladil softvér řj+ ty vstřiky a možná tě to vyjde lacinějš jak to turbo samotný, ohledně na ty komplikace s tou montáží 8)

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od golfgti16vv »

Haluzák píše:Známej dával do toleda trysky z 81kw a ani neupravoval softvér řj. a auto mu jede docela dost znatelně líp sám mu nestíhám a to mám 81kw :wink: Hlavně co sem se doslech tak TDI 66kw motory označení 1Z měly docela dost špazný písty :| když si s motorem jel delší dobu naplno tak měli tendenci se tavit, ale samozřejmě to měly spíš ty co se vyrobyli jako první.
Podle mě by bohatě atačily vyměnit ty trysky, samozřejmě pokud chceš jo poznat víkon tak bych si i poladil softvér řj+ ty vstřiky a možná tě to vyjde lacinějš jak to turbo samotný, ohledně na ty komplikace s tou montáží 8)
ale on už ma 81 kw origo tak musi dat lepši

Uživatelský avatar
Haluzák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 23.03.2008 22:14
Bydliště: Ustí nad Labem, Hostovice

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od Haluzák »

Já sem to psal jenom jako příklad, že ten rozdíl je znatelnej i bez čipnutí řj. 8)

Uživatelský avatar
Dorian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 24.10.2008 19:43
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od Dorian »

Tak turbo jsem koupil,takže teď ho tam už jenom dostat :D . Samozřejmě že můžu vyměnit jen trysky a čipnout to,ale když už to dělám,tak to udělám pořádně ! Jinak moje staré z 81 bude pravděpodobně k mání kdyby byl zájem.

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od s4wyer »

chtěl jsem napsat to samé co haluzák...v nejedné diskuzi i na dieselpower se při zvedání výkonu u tohodle motoru řeší problém pístů...taví se
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od Tomášek »

Dorian píše:Tak turbo jsem koupil,takže teď ho tam už jenom dostat :D . Samozřejmě že můžu vyměnit jen trysky a čipnout to,ale když už to dělám,tak to udělám pořádně ! Jinak moje staré z 81 bude pravděpodobně k mání kdyby byl zájem.
za kolik?

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od Bastard »

Tomášek píše:
Dorian píše:Tak turbo jsem koupil,takže teď ho tam už jenom dostat :D . Samozřejmě že můžu vyměnit jen trysky a čipnout to,ale když už to dělám,tak to udělám pořádně ! Jinak moje staré z 81 bude pravděpodobně k mání kdyby byl zájem.
za kolik?
Kušuj, jedno turbo už tam máš :mrgreen: :twisted:

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Turba 81 kw za 96kw

Příspěvek od Tomášek »

Bastard píše:
Tomášek píše: za kolik?
Kušuj, jedno turbo už tam máš :mrgreen: :twisted:
slaby :P :P :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory“