Comfort v B3

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
raxis
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Comfort v B3

Příspěvek od raxis »

Zdravim všechny příznivce VW, měl bych na vás dotaz.
Určitě všichni co máte Passika B3 tak víte, že comfort při jízdě po českých silnicích natož po koskách není nic moc. Zajímalo by mě jestli nemáte někdo zkušenosti z vylepšením podvozku či něco jiného, aby se tyto vlastnosti zlepšily. Byl bych rád, kdyby ste mi napsaly nějaké ty rady.
Díky moc

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Comfort v B3

Příspěvek od Bastard »

Hm... Řekl bych origo tlumiče a pružiny v bezvadném stavu a dozadu naložit 100kg cihel...

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Comfort v B3

Příspěvek od splouchy »

jj a az najdes vetsí auto v teto tríde tak si machr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Comfort v B3

Příspěvek od Tomas1 »

veru dnes si kamos posuval sedadlo a zo zadu mu krici dalsi ze co robi....vraj tam ma miesta este pre jednu radu sedaciek :) mam aj octaviu a ta moze ist do pr**le...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Comfort v B3

Příspěvek od Bastard »

Přesně tak... I v Superbu je vzadu drobátko méně místa, než v B3/4 8)

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Comfort v B3

Příspěvek od Tomášek »

a i vepredu je vic mista do sirky nez treba v kokte nebo A80

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Comfort v B3

Příspěvek od gregi »

raxis píše:Zdravim všechny příznivce VW, měl bych na vás dotaz.
Určitě všichni co máte Passika B3 tak víte, že comfort při jízdě po českých silnicích natož po koskách není nic moc. Zajímalo by mě jestli nemáte někdo zkušenosti z vylepšením podvozku či něco jiného, aby se tyto vlastnosti zlepšily. Byl bych rád, kdyby ste mi napsaly nějaké ty rady.
Díky moc
Myslím , že "pán" měl trošku jiný směr otázky :idea: Nevím však , jestli trefil na úrodnou půdu , neboť tady je to samý "magor" se sníženým , či sportovním podvozkem . Tam by jsem moc komfortu nehledal , hlavně při pneumatikách a discích , které mají někteří nelegálně , neboť B3 byla ráda za 15" ráfky .

Pokud hledáš komfort , a na českých silnicích , tak si musíš koupit letadlo , nebo podvozek z teréního auta a dát tam pneumatiky bez sníženého indexu , tedy 80 . Český tankodrom likviduje i jiné "machry" než je B3 , hlavně ty silnice ucítíš ve všem .

Co řešili kolegové je pravdou , vnitřní prostor a možnosti výbavy vozidla jsou velké a i v dnešní době dokáže toto auto zamotat hlavu . Náhradní díly s dostupností a s nízkými cenami , to je vše , co hovoří pro , ale s komfortem nevím , to musíš posoudit co potřebuješ a za jakou cenu . Kup si třeba MB ML se vzduchovým podvozkem , při zapnutí režimu "komfort" se to auto jenom nadnáší , díry moc necítíš , ale pořizovací cena je někde diametrálně jinde a hlavně , české silnice dokážou z vesela ničit i kompresory , protože nestíhají :!:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Comfort v B3

Příspěvek od splouchy »

sory za ot..tak magoři jo :evil: :evil: :evil: ja sem jezdil rok na normalu a sport sem poridil jen kuli snizeni a pohodli skoro zustalo diky normalnimu pneu.samozrějmě kdyz dam 16 tak to pude do kelu ale to je moje vec :twisted: ale podle me je passat na dobrem origo podvozku dobry

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Comfort v B3

Příspěvek od Bastard »

Ale notak, chlapci, přece se nebudete dohadovat :roll: Potrefená husa... :gy:

Záleží, čemu kdo říká komfort... Já říkám komfort tomu, když sednu do auta do mou prdelí vysezeného důlku, zboku mě ne moc málo, ani ne moc silně přidržuje boční vedení sedaček, nastartuju motor, který není moc hlučný, ani moc tichý, při stažených okýnkách lze krásně slyšet hvízdající turbo atd... No a za jízdy od komfortního auta očekávám tichou jízdu bez drncání, práskání vyjebanejch uložení, pazvuků, prostě tichý a plynulý chod...

Bohužel by to prvně chtělo spravit silnice, protože na našem tankodromu se moc kouzlit nedá... Nicméně, jak již jsem řekl, kdo chce ticho a jízdu bez drncání, tak jedině origo podvozek v top stavu, origo gumy a dozadu 2 pytle cementu. Proč? Protože když se zadek alespoň částečně zatíží, tak nedrncá tak, jak když je kufr prázdnej... Bohužel jde pak nahoru spotřeba, protože vozíš zbytečný kila...

A jinak subjektivně se mi ztišilo auto, když sem dal nový zadní ložiska. Nemyslím to hučení, ale například při přejíždění retardérů to auto ztichlo...

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Comfort v B3

Příspěvek od gregi »

Magor :evil: já jsem taky magor :twisted: , neboť 40 dolů a 45 pneumatika moc komfortu není :twisted: , ale když porovnám třeba paštiky v práci , tak komfort vypadá jinak . Je otázkou toho , co považuješ za komfort , co od toho auta očekáváš a s jakým účelem si ho pořizuješ :?:


Pojem komfort je otázkou pro každého jinou , na svém autě byl sériový podvozek bez obtíží a sralo mě , že to tak je . Pro mojí maličkost , magora :twisted: , je komfort auto při silnici a když drbnu za volant , tak jde tam , kam chci a nesmí se při tom moc bránit a hejbat :wink:

Nedokážu si představit , že by jsem používal něco na sériovém podvozku v takovém stavu , jak jsou stavěné od výrobce . I v práci je zajímavé tlačítko sport , tlačítko se šipkou k vozovce , nebo sériové , ale sportovní podvozky , které začínají standartně o 15 mm pod sériovou verzí a naladění poznáš . Je to opravdu člověkem a jeho požadavky .

Za magory se veřejně omlouvám , nebylo to myšlo zle , ale humorně :!: Ale sem dávat dotaz na komfort mi opravdu nepřipadá na místě . Jedině , že by se založila sekce "Sériovka" :wink:

Schrňme to nyní , Basťa má pravdu , jako vždy :!: :!: :!:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Comfort v B3

Příspěvek od splouchy »

gregi píše:Magor :evil: já jsem taky magor :twisted: , neboť 40 dolů a 45 pneumatika moc komfortu není :twisted: , ale když porovnám třeba paštiky v práci , tak komfort vypadá jinak . Je otázkou toho , co považuješ za komfort , co od toho auta očekáváš a s jakým účelem si ho pořizuješ :?:


Pojem komfort je otázkou pro každého jinou , na svém autě byl sériový podvozek bez obtíží a sralo mě , že to tak je . Pro mojí maličkost , magora :twisted: , je komfort auto při silnici a když drbnu za volant , tak jde tam , kam chci a nesmí se při tom moc bránit a hejbat :wink:

Nedokážu si představit , že by jsem používal něco na sériovém podvozku v takovém stavu , jak jsou stavěné od výrobce . I v práci je zajímavé tlačítko sport , tlačítko se šipkou k vozovce , nebo sériové , ale sportovní podvozky , které začínají standartně o 15 mm pod sériovou verzí a naladění poznáš . Je to opravdu člověkem a jeho požadavky .

Za magory se veřejně omlouvám , nebylo to myšlo zle , ale humorně :!: Ale sem dávat dotaz na komfort mi opravdu nepřipadá na místě . Jedině , že by se založila sekce "Sériovka" :wink:

Schrňme to nyní , Basťa má pravdu , jako vždy :!: :!: :!:
neni co dodat....PRAVDA!!!!!!!

a s gregim v tom co ted napsal mohu jen souhlasit

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Comfort v B3

Příspěvek od gregi »

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :mrgreen:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
habik.b
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.01.2008 20:09
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: Comfort v B3

Příspěvek od habik.b »

Když byli na Veruně zimáky 195/65/15, tak to byla taková "houpačka" a auto si dělalo někdy co chtělo, ale bohužel tyto gumy na b3 neobuješ. Jinak tento rozměr Verunka za mé vlády už neuvidí, to není pro ní!!! :lol:

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Comfort v B3

Příspěvek od pajice »

nu, ja mam na pasikovi ted nove udelany podvozek (tlumice, pruziny, horni ulozeni) vse origo VW, tez ramena osazena origo silentbloky ... jeste jsem v tom nejel, tak jsem na to zvedav ... ceka jeste vymena celniho skla a muzu ficet uvidime jak komfortni to ted po GO bude ... jinak myslim, ze pokud se da vse nove original, co se tyce podvozku, tak to na stari vozu musi byt nadstandartne pohodlne :)
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Comfort v B3

Příspěvek od Tomas1 »

ja som menil tiez komplet cely podovozok jazsi to dobre len sa mi teraz nieco rozbuchalo v prednom kolese bude to zase nejaka prkotiny...akurat stare tlmice co tam boli tak to bolo vozenie ako na vode nove sice len olejove je poznat ze to nieje to co to bolo..

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“