problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

mici011
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 20.10.2008 22:14

problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od mici011 »

ludia prosim vas o pomoc! Zacalo mi nieco buchat v prednej naprave. Nastava to vtedy ked mam urcite otacky motora. Idem normalne po rovnej ceste a ked mam zaradenu 4. a idem z 50km/h na 60km/h tak mi nieco zacne intenzivne buchat. Cim vecsie otacky tym viac to bucha. Zmacknem spojku,prestane.Zaradim dalsi prevodovy stupen zasa zacne.Ked idem tych 90-100 tak je to dost intenzivne a hlucne. prosim skuste sa niekto k tomuto vyjadrit aby som vedel na com som. Diky moc zatial.

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od gregi »

mici011 píše:ludia prosim vas o pomoc! Zacalo mi nieco buchat v prednej naprave. Nastava to vtedy ked mam urcite otacky motora. Idem normalne po rovnej ceste a ked mam zaradenu 4. a idem z 50km/h na 60km/h tak mi nieco zacne intenzivne buchat. Cim vecsie otacky tym viac to bucha. Zmacknem spojku,prestane.Zaradim dalsi prevodovy stupen zasa zacne.Ked idem tych 90-100 tak je to dost intenzivne a hlucne. prosim skuste sa niekto k tomuto vyjadrit aby som vedel na com som. Diky moc zatial.

Pokud Ti to dělá na více rychlostních stupňů a ustane to po vyřezení , tedy je odstaven záběr kol je velká šance kloub na poloose nebo možnost klece na diferenciálu . Pokud by to bylo jen na jednu rychlost , tak je větší šance problému v převodovce .

Pokud by jsi měl možnost někde nějaké zdviže , tak by to stálo zvednou a roztočit na zdviži , budeš vědět více .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od Tomášek »

jj jak rikas gregi, mohl by to delat nekterej z kloubu pokud je to jen v zatahu..

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od gregi »

Možná že jen zjistíš , že je prasklá manžeta a máš suchý a zaseknutý kloub :wink: Jsem proti zvedání auta , neboť vždy najdeš nějakou závadu , ale ve Tvém případě to může vřele doporučit . Jen až to uvidíš zvednuté , tak se koukej jen na přední nápravu ať Tě neklepne :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od Tomášek »

gregi píše:Možná že jen zjistíš , že je prasklá manžeta a máš suchý a zaseknutý kloub :wink: Jsem proti zvedání auta , neboť vždy najdeš nějakou závadu , ale ve Tvém případě to může vřele doporučit . Jen až to uvidíš zvednuté , tak se koukej jen na přední nápravu ať Tě neklepne :wink:
ja sem pod autem porad, mame jamu, takze to nejni problem a radsi se tam vickrat kouknu abych treba predesel naky pohromne.. a dycky v klidu :)

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od gregi »

Já pod ním moc často nejsem , ale hledal by jsem dlouho , aby jsem mohl říci , že jsem nic nenašel . Já mít jámu , tak už z ní nevylezu :mrgreen: Jediné pozitivum , netlačila by mě hlína , ale Pašík :gey:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od Tomášek »

gregi píše:Já pod ním moc často nejsem , ale hledal by jsem dlouho , aby jsem mohl říci , že jsem nic nenašel . Já mít jámu , tak už z ní nevylezu :mrgreen: Jediné pozitivum , netlačila by mě hlína , ale Pašík :gey:
no ale zas, vis kolikrat ja uz sem kvuli ty jame prijel pozde za mladou :mrgreen:

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od gregi »

Na to je jednoduché řešení , šup s mladou do jámy a nemusíš vylézat a nikam spěchat :lol:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od Tomášek »

gregi píše:Na to je jednoduché řešení , šup s mladou do jámy a nemusíš vylézat a nikam spěchat :lol:
do diry je to pak az u ni doma dycky :mrgreen:

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od gregi »

:!: Šťastný to člověk , on má možnost si lehnout do díry :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

mici011
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 20.10.2008 22:14

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od mici011 »

prosim mohli by ste sa z diery vratit spet k mojmu problemu? Ja viem ze bavit sa o dierach je zaujimavejsie. No skusil som premazat tie klbi ako ste mi radili a neprestalo to. No ja len dufam ze to nejde od prevodovky.Blb by bol ten najmensi problem. Len potreboval by som sa uistit ci je to fakt ono.

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od gregi »

mici011 píše:prosim mohli by ste sa z diery vratit spet k mojmu problemu? Ja viem ze bavit sa o dierach je zaujimavejsie. No skusil som premazat tie klbi ako ste mi radili a neprestalo to. No ja len dufam ze to nejde od prevodovky.Blb by bol ten najmensi problem. Len potreboval by som sa uistit ci je to fakt ono.

Za díry se omlouvám , ale i muži mají své dny :P


Manžety byly v pořádku , při promazání kloubů jsi nezjistil prasklinu na kleci nebo opotřebení "koule" uvnitř kloubu :?:

Zkoušel jsi hlučnost na zdviži :?:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

mici011
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 20.10.2008 22:14

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od mici011 »

no na lavom klbe bola praskla manzeta. Mal som aj zdvihnute cele auto ale hlucnost sa prenasa nedokazem odhadnut ktora stana to mze hucat. No zaujimave ze pri zatoceni to nic nerobi. Ale asi to bude klb. No tatovi to robi ties a tam je badatelne ze je to lavy klb. ked zatoci doptava tak to bucha.To je lavy. No ale mne to pri zatacani nic nerobi.

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od gregi »

Při závadě je obecně známé , že by mělo být bouchání při zatáčení , ale ne vždy tomu tak je . Už jsem pár kloubů slyšel jen při rovné jízdě .

Pokud by měl otec stejné auto , tak máš usnadněné bádání , je to dvojí práce , ale nejprv namontuj kloub na své auto a pak uvidíš , zda budeš moci namontovat Tvůj kloub na otcovo auto , neboť se závada neodstranila a kloub je v pořádku , nebo půjdeš koupit druhý a autíčka opravená obě .

Jestliže byl kloub s prasklou manžetou , tak je otázka jak dlouho byla manžeta prasklá a co vše se dostalo pod ní do kloubu .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

mici011
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 20.10.2008 22:14

Re: problem z prednou napravou. Prosim o pomoc

Příspěvek od mici011 »

hej tato ma to iste auto.diky moc za rady. A ak ta este mozem poprosit jedna otazka:Je tam nejaky rozdiel mecdi pravym a lavym klbom? Myslim ze ked kupim novy a nebude to ten spravny tak ci bude pasovat aj na druhu stranu.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“