Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Kall_ell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.05.2009 11:40
Kontaktovat uživatele:

Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od Kall_ell »

Ahoj všem, mám zásadní problém s brzdami. V servisu mě vyměnily ložiska, kotouče s obložením a od té doby se mě kurví kotouče. Poprvé když se zvlnil tak v servisu zjistily, že mě zůstalo vyset prasátko. Tak jsem vymenil prasátka i s prachovkama. následovyli nové kotouče a obložení. Necelých 5000km a bylo opět po kotoučech. V servisu zjistily, že mám ohnuté vodící tyčky které drží obložení. Proběhla výměna a ted už staronové kotouče(srovnané na soustruhu). 3000km a opět. Následovalo vyčištění celé brzdové soustavy včetně výměny brzdových hadiček(od trubky ke kolu) a vyčištění brzdového válce. 3500km a znovu. Náslodoval přijezd do jiného servisu a tam mě vše zkontrolovli a rekli, že je vše v pořádku a že je to tím, že jsem tam dal zpět ty stáhnuté kotouče. Tak jsem tam dal opět nové(stejny výrobce) a po cca 3000km bylo opět po nich. V nové servisu se mě ptali co je to za kotouče, cena za jeden byl kolem 500kč koupeno v Autokelly. Na tto se mě vysmál že se tomu nemůžu divit, že je to děsnej šmejd. Tak mě obědnal kvalitní kotouče i s obložením a mám najeto nejakých 800km a už se to znovu třepe jako barová ku*va. Už jsem z toho zoufalej. Připomínám, že nejezdím nějak extrémě rychle a na brzdy jsem hodně opatrnej, hodne používám brždění motorem. Od rychlosti 70 a víš se to děsně třepe, je jedno jestli je motor v tahu nebo brzdí nebo je vyřazeno. Když šlápnu na brzdu tak se roztřepe volant(zatím jen volant) chi co řešit dřív než mě odejdou další kotouče.
Zeptám se, mohly by tohle všechno dělat špatný ložiska? Ty se měnily jako první a jsou taky z AutoKelly. Poradíte? Už jsem zoufalej.

Tomáš

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od splouchy »

no hele rozhodne bych vsechno nesvadel na firmu autokely :!: maji i kvyalitni dily :!: no a s tema lozama nevim...sskusil bych zmerit uchylkomerem hazivost naboje a to ti prozradi vse.

Uživatelský avatar
kiselina
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 19.12.2008 01:49
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od kiselina »

jaky mas styl jizdy? a na kellynu bych to taky nesvadel, maji ruyny sortiment zbozi a pokud mas jeden kotouc za 500,- tak se nemas cemu divit. to jsou kotouce jen aby tam byly, takovy masla bych si na auto nedal. Kamos mel na Fabce taky ty nejlevnejsi a malem jsem se zabyl kdyz to prestalo brzdit. RADA: zmen znacku a hold si radsi priplat a kup rovnou i desticky, neni nad poradny material a hlavne origo je origo
TAXI VW Passat B4 1,9 Td
Spěšná zasilková služba, i do zahraničí, 10kč jetý Km

Kall_ell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.05.2009 11:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od Kall_ell »

kiselina píše:jaky mas styl jizdy? a na kellynu bych to taky nesvadel, maji ruyny sortiment zbozi a pokud mas jeden kotouc za 500,- tak se nemas cemu divit. to jsou kotouce jen aby tam byly, takovy masla bych si na auto nedal. Kamos mel na Fabce taky ty nejlevnejsi a malem jsem se zabyl kdyz to prestalo brzdit. RADA: zmen znacku a hold si radsi priplat a kup rovnou i desticky, neni nad poradny material a hlavne origo je origo
už jsezdím zkoro bez brždění abych je nepřehřál. Navíc teď tam už mám kvalitní i s novým obložením. Dnes jsem s tím byl v servisu. Technik se s tím projel a řekl že tam nevidí nic špatnýho. A na to, že se třepe volant mě řekl, co bych chtěl, to má najetý 300 tisíc. Ale než se do těch brzd vrtlo tak se nic netřepalo! Tak fakt nevím, ale sere mě to. Neporadily by jste nekoho kdo by s tím mohl helfnout? nejlépe v okolí Brna? Ten druhej kolega se zmínil, že to muže dělat i kloub. nebo vyvažovák. Ale nevím říkal abych nechal vyvážit kola ale to se mě nezdá, jednou to třepe nejvíc pri 140 a pak je to pri 140 klidnejší a třepe to při 110. Je to pokaždý jinak.

Uživatelský avatar
kiselina
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 19.12.2008 01:49
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od kiselina »

jeste me napadlo, mas porad kotouc prisroubovanej tim malim sroubkem a muze pod nim byt mala becistota aniz by jsi si ji vsiml
TAXI VW Passat B4 1,9 Td
Spěšná zasilková služba, i do zahraničí, 10kč jetý Km

Kall_ell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.05.2009 11:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od Kall_ell »

kiselina píše:jeste me napadlo, mas porad kotouc prisroubovanej tim malim sroubkem a muze pod nim byt mala becistota aniz by jsi si ji vsiml
To si nemyslím, jsou tam ctvrtý kotouče, kdyby se to stalo jednou tak snad, ale čtyřikrát? to asi ne.

Uživatelský avatar
kiselina
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 19.12.2008 01:49
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od kiselina »

nahoda je blbec, ale tu hazivost bych zkusil, kdyz to by chtelo videt a zkusit, takhle na dalku to jde tezko a jen strilim od pasu. jo a muze to delat jen jedno kolo.
TAXI VW Passat B4 1,9 Td
Spěšná zasilková služba, i do zahraničí, 10kč jetý Km

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od splouchy »

vsak sem ti psal at zmeris tu hazivost naboje :idea:

Kall_ell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.05.2009 11:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od Kall_ell »

splouchy píše:vsak sem ti psal at zmeris tu hazivost naboje :idea:
jj, vím, teď musím najít někoho, kdo mě to změří já to sám neudělám.

Kall_ell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.05.2009 11:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od Kall_ell »

ještě se zepám, byl jsem v servisu a tam mě řekl, že tam mám v prdeli jeden čep. mohl by ten čep způsobovat to třepání? V úterý jedu do servisu, bude mě ho měnit.
A pak jsem se chtěl, ještě zeptat, jestli je na passikovi vyvažovací závaží na poloose. Třeba jestli se nepohlo.

Tomáš

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od Tomášek »

no na to trepani by vliv mohl mit ale na to ze se ti kuwi kotouce asi ne..

Uživatelský avatar
kiselina
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 331
Registrován: 19.12.2008 01:49
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od kiselina »

pokud mas na plujicim trmenu jeden cep pridrenej, tak se ti budou krive sjizdet destecky, ale jestli se nepletu tak ty cepy jsou prece pres gumove pouzdro a to staci jen vycistit
TAXI VW Passat B4 1,9 Td
Spěšná zasilková služba, i do zahraničí, 10kč jetý Km

Kall_ell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.05.2009 11:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od Kall_ell »

no po poslední výměně kotoučů to zatím třepe jen s volantem, ale do pedálu to nekope. Zatím.vyměním ten čep a uvídím jestli bude nějaká změna, napíšu.

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od splouchy »

ja bych to tipl na ten naboj...protoze uz jsem mel par aut se zvlnenyma kotoucemy ale ty vybrovali az po seslapnuti brzdy

Kall_ell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.05.2009 11:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém předních brzd, níčí se kotouče.

Příspěvek od Kall_ell »

takze čistě teoreticky by to mohly dělat skutecne ty loziska? pokud by byly vadny? Ja jsem měnil na zadku loziska a na obou stranach mě odesly po cca 800 km. na jedné straně mě to zničilo i kotouč, protože se začalo protačet jak v kotouči tak na napravě. měnil jsem jich tam tky dvaktrá tehdy, záruku autokelly uznalo. Ty co jsou v předu mě stály cca 500 jedno, taky z autokelly. Nechci tvrdit, že mají špatný zboží, ale po zkušenosti se zadkama bych se nedivil.

Tomáš

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“