Hlavní brzdový válec s/bez ABS

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Táborák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.06.2009 18:59
Bydliště: Ostrava

Hlavní brzdový válec s/bez ABS

Příspěvek od Táborák »

Zdravím lidi,

řeším problém, že mi odchází hlavní brzdový válec (pomalý nástup, na křižovatce se mi pomalinku propadá pedál) a jelikož ta věc nová stojí fakt ranec, chci se zeptat, jestli se to dá třeba nějak repasovat nebo jestli by to někdo neměl. Já mám verzi s ABS a kolega mi tu nabízel verzi bez ABS, která podle fotky vypadala úplně jinak (samo kromě toho že tam nebylo to ABS, tak i vývody byly dost jinak atd.) Tak se chci ještě zeptat, jestli je přesto nějaký ne úplně šílený způsob, jak to tam napasovat, nebo tam půjde jedině ta ABS verze? Díky moc!

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní brzdový válec s/bez ABS

Příspěvek od splouchy »

no hele ja bych tam dal to co tam ma byt protoze to predelavat je asi hovadina a kor na brzdach...jinak valec mam.jestl chces tak sz.

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Hlavní brzdový válec s/bez ABS

Příspěvek od gregi »

Repasovat brzdový válec je hrozné slovo a ještě větší blbost , alespoň v mých očích .

Určitě se dají sehnat opravné gumičky do vnitřku pumpy , ale tím zprovozníš jen polovinu , ta druhá , zůstane ve starém stavu a většinou to dopadne tak , že Ti gumičky odejdou během chviličky a práce je v prxeli :cry:

Určitě by jsem se držel toho , co tam má být , brzdy opravdu nejsou dobré místo na experiment :evil:


Propadávání pedálu však nemusí být jediným důvodem v brzdovém válci / pumpě :idea: Brzdová kapalina je nová :?: Únik kapaliny :?:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Táborák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.06.2009 18:59
Bydliště: Ostrava

Re: Hlavní brzdový válec s/bez ABS

Příspěvek od Táborák »

Díky moc za reakci, vpodstatě jste mi potvrdili, co jsem si myslel a rozhodně se do žádného experimentu pouštět nechystám.. Vzhledem k tomu, že kamarád zkušenej mechanik mi po prohlídce řekl, že to na 95% bude tím a na nový válec fakt nemám, zkusím to vyřešit instalací originálního použitého, tak snad narazím na nějaký co bude ok..

Uživatelský avatar
Dessirer
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 10.04.2009 16:41

Re: Hlavní brzdový válec s/bez ABS

Příspěvek od Dessirer »

Táborák píše:Díky moc za reakci, vpodstatě jste mi potvrdili, co jsem si myslel a rozhodně se do žádného experimentu pouštět nechystám.. Vzhledem k tomu, že kamarád zkušenej mechanik mi po prohlídce řekl, že to na 95% bude tím a na nový válec fakt nemám, zkusím to vyřešit instalací originálního použitého, tak snad narazím na nějaký co bude ok..
este to zvykne robit vtedy ked posilovac brdz prepusta vzduch,ale privod tlaku donho je nejak poruseny..

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Hlavní brzdový válec s/bez ABS

Příspěvek od gregi »

Táborák píše:Díky moc za reakci, vpodstatě jste mi potvrdili, co jsem si myslel a rozhodně se do žádného experimentu pouštět nechystám.. Vzhledem k tomu, že kamarád zkušenej mechanik mi po prohlídce řekl, že to na 95% bude tím a na nový válec fakt nemám, zkusím to vyřešit instalací originálního použitého, tak snad narazím na nějaký co bude ok..


Pokud možno , tak sháněj takový , který je na autě s brzdovou kapalinou , taky budeš hoodmontovávat sám a budeš rovnou montovat na svůj stroj . Pokud budeš shánět starší , který bude někde ležet pár měsíců bez brzdové kapaliny , tak na něm koroze udělá své a věř , že ta se pak s účinkem brzd moc ráda nemá , jinak řečeno , budeš z 95% tam kde jsi teď , pokud nebudeš dál :idea:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní brzdový válec s/bez ABS

Příspěvek od splouchy »

bere ode mě,je v nem brzdovka..dneska sem vyndal a v utery posilam takze by to melo byt v poho 8)

Uživatelský avatar
Táborák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.06.2009 18:59
Bydliště: Ostrava

Re: Hlavní brzdový válec s/bez ABS

Příspěvek od Táborák »

splouchy píše:bere ode mě,je v nem brzdovka..dneska sem vyndal a v utery posilam takze by to melo byt v poho 8)
tak už to mám nějakou dobu vyměněný za ten použitý origo válec od tebe a je to ok. Sice to neni úplně 100%, ale nečekal jsem zázraky a hlavně to jak se mi na křižovatce během 10ti sekund propadával pedál až na podlahu se naštěstí už nekoná a poměrně to tlak drží a brzdí už na první sešlápnutí, takže celkem spokojenost, díky;)

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní brzdový válec s/bez ABS

Příspěvek od splouchy »

u me byl ten valec 100% tak skuste jestli se nedrzi nekde v abs vzduch :arrow:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“