Zadní brzda stále brzdí

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Aleš 2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.01.2010 19:37

Zadní brzda stále brzdí

Příspěvek od Aleš 2 »

Ahoj všichni
Koukám, že u vás se dá najít hodně rad. Jednu bych potřeboval.MámVW Passat variant 1993, 2,0 benzin, 85Kw. Zadní pravá kotoučová brzda mi po uvolnění brzdového pedálu zůstává přibržděná.Dělá to jen po silnějším brzdění.Po slabém dobržďování jsem si toho nevšiml. Po jízdě jsou cítit destičky a kolo má horký disk. taky to nedělá úplně po každé. Když jsem na heveru sundal kolo a šláp na brzdu nedalo se potom s kotoučem pohnout,ale stačilo mezi třmenem a kotoučem zarajbovat šroubovákem a kotouč se začal volně otáčet. Nevíte někdo co by to mohlo být, než se vtom začnu šťourat a na co bych se měl zaměřit ? Díky za rady. :| :|

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzda stále brzdí

Příspěvek od Passta »

Asi bude prdlá manžeta na pístku nebo zarezlý vodící čepy. Pokud to budou ty čepy tak rozdělat vyčistit promazat a nový prachovky. Pokud manžeta na pístku, tak to už je trošku složitější, musí se rozdělat brzdič
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Aleš 2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.01.2010 19:37

Re: Zadní brzda stále brzdí

Příspěvek od Aleš 2 »

Takže to vypadá, že tak jako tak budu muset sundat třmen zkontrolovat ty vodící čepy (každý vyzkoušet zda chodí volně a nezadírá se), ale s tou manžetou na pístku to asi tak jednoduché nebude?! Musím píst nechat celý vyjet ze třmenu? A jak s ním zpátky? Dá se nějak vyzkoušet jestli je to tím ještě před tím, než to rozeberu?

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzda stále brzdí

Příspěvek od Passta »

Jsem to včera trochu málo rozvedl. Roztržená manžeta na pístku způsobí že se k pístku dostává vlhkost a všelijakej bordel a pístek orezne a zatuhne.
Začni vodícíma čepama, to bývá nejčastější problém, musíš stejně sundat třmen, tak můžeš zrovna zkontrolovat manžetu, popřípadě pod ní stříknout trochu maziva ve spreji, např WD-čko. Tenkým šroubováčkem ji opatrně nadzvedni od pístku (pozor ne od třmenu, to bys ji roztrhl, protože je zasunutá v drážce ve třmenu a pístek ji přidržuje)
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzda stále brzdí

Příspěvek od Tomášek »

passta to popsal uplne presne.:)

Aleš 2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.01.2010 19:37

Re: Zadní brzda stále brzdí

Příspěvek od Aleš 2 »

Díky za radu. Udělám to přesně tak jak říkáte. To by bylo, aby se to nerozchodilo. Hned v sobotu na to skočím a dám vědět.

Zatím děkuji

Aleš 2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.01.2010 19:37

Re: Zadní brzda stále brzdí

Příspěvek od Aleš 2 »

Tak jsem to rozebral. Ten prcovní váleček jsem zatlačil zpátky, truhlářskou svěrkou a otáčením hasákem. Pak jsem do třmenu dal prkénko aby nevyjel celý ven a šláp na brzdu. Zase zatlačil dovnitř a to se zdá být v pořádku. Prachovka je taky celá, ale pro jistotu jsem tam nastříkal wédéčko. Ale ty vodící čepy měly roztrhaný prachovky a byly suchý. No ne jen suchý, ale taky vyžraný. Hlavně ten spodní. Ten je jak kmínek smrčku, no a v poudrech mají značnou vůli. Hlavně zase ten spodní. Takže jsem to namazal a sestavil. Třmen má znatelnou vůli v uložení (viklá se), ale po jízdě, už kolo nebylo tak horké jako doteď. Koupím nové čepy a prachovky a snad to dá pokoj. Mohlo by to být ono. Doufám, že nebude problém i s vedením pro čepy. Aby tam ty nové vůbec šli zasunout. :?

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzda stále brzdí

Příspěvek od splouchy »

ty cepy sou myslim 8 a prodavaji i nadmerne 8,2 v pripade kdyz to mas vyklachtane.

Aleš 2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.01.2010 19:37

Re: Zadní brzda stále brzdí

Příspěvek od Aleš 2 »

Tak to je dobré vědět. Jestli budou, tak ty větší koupím.

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzda stále brzdí

Příspěvek od splouchy »

prodava se na felicii doprednich brzd

Bembik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 16.08.2009 20:41
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzda stále brzdí

Příspěvek od Bembik »

Měl jsem ten samý problém a bylo to přituhlým lankem ruční brzdy...vyměnil jsem a OK

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“