Výměna silent bloku...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Passta »

Tak trubky pod autem nějakej čas zaberou, zvlášť pokud to člověk nemá na zvedáku ve výšce. A obzvlášť pokud chce, aby to vypadalo jak origo :wink:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Werd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 17.05.2009 22:12

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Werd »

Tak jsem se do toho pustil take pekne na dvorecku na zemi bez vyndavani napravy ...
Tedy ale jsem si prd do trenek to vam povim fuj hnus velebnosti !
Mam ruce jak Gorila
Přílohy
Obraz0168.jpg
Obraz0169.jpg
Nikdy neříkej Nikdy ...

Uživatelský avatar
Werd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 17.05.2009 22:12

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Werd »

Hotovo - ale uz bych to nedelal musel jsem ty nove hooodne obrousit - pakarna na te zemi jako p.ca
Nikdy neříkej Nikdy ...

Uživatelský avatar
Werd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 17.05.2009 22:12

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Werd »

Pozor - opravdu peclive dotahnete v te pozici jak to ma byt !!!
Nikdy neříkej Nikdy ...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od pino.t »

Já bych měl dotaz k předním ramenům. A výměně těch zadních silent bloků
Na většině passatů je pravé a levé rameno stejné, i kdy na první pohled bych řekl, že mám obě z jedné strany, no nevím proč to tak soudruzi udělali a rozdíl je jen v tom jak se nalisuje ten zadní silnetblok, ale netuším k čemu je u něj ten plechový váleček.
Až myslím TDI 81 KW a VR6 mají přední ramena rozlišena na pravé a levé.
Přílohy
silentblo přední nápavy.JPG
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Werd
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 17.05.2009 22:12

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Werd »

Valecek je jen vymezovaci ...
Nikdy neříkej Nikdy ...

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od pino.t »

Jenže je delší než ten silent blok a když rameno nasadím na auto, tak tím otvorem na šroub ho taky neprotáhnu.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
amg124
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 28.08.2011 18:58
Bydliště: UL

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od amg124 »

Můžete mi prosím někdo popsat výměnu zadního silentbloku na předním rameni? Co a jak udělat? Musím to dát v týdnu dokupy, sám, na parkovišti.
Asi to nebude tak, jak jsem si představoval - lehnu pod auto, povolím a vyndám šroub, silentblok vypadne, dám nový a utáhnu. Tak jednoduše asi ne, že?
Díky
B4, 1,9TD, 55kW, AAZ, r.v.96, koupeno 8/11, "mechanický chip" - 80kW, kola alu 15´´ Titan, kryt z Octavky 1,9TDi, lemy z G3, http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=127&t=208222" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od cervik »

Tak lehce to fakt nejde :wink: Nejjednodušší je vyndat rameno ven,silenblok vymlátit ven.A v svěráku nalisovat nový :wink:

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od pino.t »

Zvedneš a podložíš auto, lehneš pod něj, vyšroubuješ 4 šrouby, vysukuješ rameno ven a jdeš do dílny.
Nejlepší je asi sundat kolo, vyšroubovat šroub z těhlice, srazit čep, odšroubovat stabiližítor od ramena a vyšroubovat dva šrouby z nápravnice. A aby to auto nebylo na první pohled nápadné, našroubovat kolo zpět.
A já už zjistil na co jsou ty plechové válečky, když je v nápravnici větší otvor, tak pro vymezení, takže pokud tam nejde protáhnout, nedávat.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
amg124
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 28.08.2011 18:58
Bydliště: UL

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od amg124 »

pomoooooc !!!! Mám problém, dneska jsem chtěl vyměnit ten silentblok a narazil jsem. Stabilizátor a ten šroub na tom zadním silenbloku jsem povolil, ale ten u tý těhlice a ten přední na rameni ani prd. Ať jsem dělal co jsem dělal tak ani Ň.

Máte někdo nějaký nápad nebo fígl co s tím?
B4, 1,9TD, 55kW, AAZ, r.v.96, koupeno 8/11, "mechanický chip" - 80kW, kola alu 15´´ Titan, kryt z Octavky 1,9TDi, lemy z G3, http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=127&t=208222" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od JonatanCl »

amg124 píše:pomoooooc !!!! Mám problém, dneska jsem chtěl vyměnit ten silentblok a narazil jsem. Stabilizátor a ten šroub na tom zadním silenbloku jsem povolil, ale ten u tý těhlice a ten přední na rameni ani prd. Ať jsem dělal co jsem dělal tak ani Ň.

Máte někdo nějaký nápad nebo fígl co s tím?
Povolovač zarezlých šroubů, čekat, pak povolit - to je ten na těhlici

Přední v rameni jsem řešil tak, že dirkou v nápravnici (je tam taková od výroby,
jak je to vařené k sobě) jsem nastříkal WD a konkor pomocí přiložené dlouhé trubičky
a směroval jsem to ke šroubu. Pak jsem cca 14 dní jezdil a pak docela v klidu povolil.
To po zkušenostech s ukrouceným šroubem na druhém rameni, kdy jsem pak musel
rameno rozřezat, šroub odvrtat, nový závit a sesadit

Ideální je povolovat tyhle přední šrouby vzduchovou pistolí (s příklepem to odskakuje líp)
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
amg124
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 28.08.2011 18:58
Bydliště: UL

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od amg124 »

Tak jsem to dneska vyměnil. Práce cca 2 hodiny. Na parkovišti, bez svěráku, jen kladiva. A ty šrouby co nešly povolit jsem nakonec povolil přes dlouhou páku.
B4, 1,9TD, 55kW, AAZ, r.v.96, koupeno 8/11, "mechanický chip" - 80kW, kola alu 15´´ Titan, kryt z Octavky 1,9TDi, lemy z G3, http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=127&t=208222" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Pajiss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 21.05.2015 00:16
Bydliště: Šluknovsko

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Pajiss »

já bych nápravu nevyndaval. Stačí povolit 2 šrouby(předem nastříkat WD nebo petrolejem) a vyvěsit. Když to moc nezvedneš, tak ani hadice nenapneš. (ale je tam pak míň místa, ale dá se to) vylisovat a nalisovat to jde jednoduše přes závitovku. Já si vyrobil silentbloky ze silonu a lisování zaměnilo nabouchání kladivem a přípravkem. jde to líp než přední ramena. Ty než sem vyndal, tak mi to trvalo 3h. Asi jako zadní tlumiče.
Passat b4 1.9 TDi 66kw

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“