Výměna silent bloku...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Výměna silent bloku...

Příspěvek od aivos »

Zdravím , na TP mi rekli ze mam totalne v kundě silent bloky spodních ramen a zádní nápravy :)

Mám dotaz, můžu si je vyměnit sám nebo nato potřebuju nějaký super zvedák? Nemáte někdo zkušenosti/návod?

Díky
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Tomášek »

predek bez problemu protoze si ramena vyndas ven a vymenis ve sveraku a zadek trochu horsi, ale jde o to jaky mas auto no :)

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Adams »

Tak B3/4 to maj asi stejne resene ne?
Ty zadni silentbloky byva docela lahudka :-D

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Passta »

U B3/4 na zadní nápravě to jde celkem dobře proti golfům. Tady jsou totiž na každé straně dva proti sobě, takže ta válcová část v nápravnici není tak dlouhá. Dělal jsem to dvakrát a vždy stačilo pár dobře mířených ran kladivem a byly venku. U Golfa se musí vypálit švajcem
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Adams »

Presne, u Golfa je to urcite horsi, pac je tam dlouha ta plocha.
U Golfa jsem taky musel vypalot.

Uživatelský avatar
aivos
Pilot
Pilot
Příspěvky: 806
Registrován: 18.08.2009 14:15

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od aivos »

no mam pasika B3 varoše :) ale tam jako auto nemusi byt ve vzduchu? resp. jake na to potrebuju zvedaci zařizeni ? :D nemate nekdo k tomu nejaky manual? :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Passta »

Tak zvednutý to musíš mít, to je samozřejmost, ale stačí to mít na kozách(podpěrách), sice si musíš k tomu lehnout, ale kdy se ti podaří u práce ležet :lol: Samo že na dílenským zvedáku je to jednodušší práce, ale tím každý nedisponuje.
Když budeš dělat na zadní nápravě, musíš si povolit brzdové hadice, abys ji mohl spustit dolů anebo ji celou vytáhnout.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Tomášek »

ptam se proto ze sem pisou lidi a presto ani nemaj passaty atd a zvedal bych to heverem a dyz nemas kozicky tak dobrej spalek taky pomuze :)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Bastard »

Hmmm, takže.... Jelikož mě to čeká a dávat to do servisu se mi moc nechce, co k tomu potřebuju za vercajk? Mám doma hever, klasika + hydraulika, nějaký špalek se taky najde, ráčna, gola sada, nějaký klíče atd. Je k tomu potřeba ještě něco speciálního? Případně nějaký stručný postup výměny by nebyl? V Jak na to to není, bohužel :|

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Passta »

Budeš dělat zadní nápravu?
Dělal jsem to nedávno na GIII kombi, tam je to stejně jak u passatu. Náprava je lepší vytáhnout z auta. To znamená povolit hadice, předtím si je zmáčknout třeba klempířskýma svěrkama (nebo čímkoliv aby nevytekla všechna brzdová kapalina, pozor na procvaknutí hadic). Šroubení doporučuji prostříkat nějakým přípravkem na povolení rezi, popřípadě napřed kouknout jak vypadají brzdové trubky. Bývají často shnilé zejména v ohybu v U-profilu nápravy, kousek za šroubením, hrozí jejich rozpadnutí.
Pak vymontovat brzdová lana (pokud má auto kotouče stačí je jen vyháknout z páky na brzdiči a oddělat je z nápravy) a případně čidla ABS (pokud nebyly nedávno měněné, tak je lepší rozpojit kabeláž pod sedadly a vytáhnout nápravu i s nimi) následuje povolení spodních šroubů tlumičů a povolení šroubů zavěšení nápravy. Nepovolovat držáky z karoserie, pak by bylo nutné seřízení souběžnosti zadní nápravy!
Silentbloky z nápravy jdou vyrazit dobře mířenou ranou kladivem, nebo jedním kladivem přes druhé.
Důležité je zapamatovat si polohu silentbloků, jsou vůči sobě otočené o 180 stupňů, osazení silentbloku na vnější straně směřuje dopředu a na vnitřní dozadu (bráno podle směru jízdy). "Trubku" uložení silentbloku očistit důkladně od případné rzi.
Následuje montáž silentbloků. Doporučuju si nový silentblok obrousit na začátku válcové plochy v délce cca 1 cm, kvůli lepšímu náběhu do nápravy. Pak pomocí dvou kladiv narazit do nápravy, samozřejmě ne přes tu gumovou část, ale za kraje kovového těla silentbloku a to střídavě na protilehlých stranách silentbloku.
Při montáži nápravy zpět do auta nestahovat příčné šrouby zavěšení na vyvěšené nápravě!!! Buďto je nechat volné a po spuštění auta na kola teprve dotáhnout, nebo rameno nápravy přizvednout cca 10-15 cm nad spodní oko tlumiče a pak dotáhnout.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Tomášek »

super navod, klidne bys to zdendo mohl hodit do faq a myslim ze by se nikdo nezlobil :)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Bastard »

Jojo, díky... A taky si myslím, že by na toto mohl být odkaz ve FAQ :mrgreen: Jednoho krásnýho dne nám tady povíš všechno, až nakonec zjistíš, že kdybys vydal knihu, tak jsi mohl být aspoň tisícář, když už ne milionář :mrgreen:

ignac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26.06.2009 17:42

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od ignac »

no teda já když jsem dělal silembloky na zadní napravě tak jsem s nápravou nic nedělal normálně jsem si auto dal na hever povolil ten středový šroub a vyměnil.Ven šli dobře ale nasadit to bylo horší ale vzal jsem si truhlářskou svěrku dal ty dva silembloky proti sobě dotáhl svěrku poklepal lehkým kladívkem znovu dotáhl svěrku a tak jsem je tam dostal a za půl dne jsem měl obě strany udělané.uplně jsem říkal že ti němci to vymysleli nádherně!!

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od Passta »

Já neříkám, že můj způsob je nejlepší. Ale mě nepustily brzdové hadice a nechtěl jsem je šponovat. A i když je tam o pár úkonů víc, zdá se mi práce na vytažené nápravě pohodlnější. Možná je to i tím, že jsem na tento způsob zvyklý. :wink: A když to vezmu časově, tak naposledy mi to trvalo i s výrobou nových brzdových trubek na nápravě necelý 4 hodiny.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

ignac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26.06.2009 17:42

Re: Výměna silent bloku...

Příspěvek od ignac »

4 hodiny :158: tak to jsi dobrý já jak jsem si dělal natíraní podvozku tak jsem měnil trubky co jdou od hlavního brzdového válco do zátěžáku a jenom toto mi trvalo 2 hodky a těch nervů :D

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“