zadní ložiska

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Frankie
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ledeč n.Sázavou
Kontaktovat uživatele:

zadní ložiska

Příspěvek od Frankie »

Ahoj, brácha ma passata b4 sedan ze zadní kotoučovou nápravou. hučej mu ložiska, mění se jen celej náboj nebo jdou přelisovat ložiska...díky

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní ložiska

Příspěvek od Passta »

Mění se jen ložiska, jsou dvě kuželíková na straně a jsou stejné jak pro Feldu, GIII atd.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Frankie
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ledeč n.Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní ložiska

Příspěvek od Frankie »

no neviděl sem feldu vzadu s kotoučema...

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní ložiska

Příspěvek od Passta »

To máš uplně jedno, jestli buben nebo kotouč, ložiska jsou stejný.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Lumpy25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 08.04.2008 11:25

Re: zadní ložiska

Příspěvek od Lumpy25 »

No myslim ze je to choroba nasich auticok.

ja menim zadne loziska raz rocne :o))

A poznam ludi co maju B3 a B4, tak zadne loziska menia este castejsie :o)

Pre dobreho mechanika je vymena loziska otazkou 20 min...
...ale to musia povolit imbusove srouby co drzia brzdovy strmen..(aby si vedel vybrat brzdovy kotuc s loziskom)
...ja som uz souby povoloval so sekacom a kladivom :o)))

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní ložiska

Příspěvek od Passta »

Já teda nevím jak vy, ale já dávám většinou Ruville a měl jsem je na autě cca 40 000km a pořád dobrý, a to mám vzadu ještě 15mm podložky. Je potřeba je nepřetahovat, ale ani je nenechávat příliš volný. Prostě tak akorát. :wink: A občas je zkontrolovat
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zadní ložiska

Příspěvek od Bastard »

Taky mám Ruville a absolutní ticho... A to jsem si myslel, jak to nezkurvím, když sem to nikdy nedělal... Mám je přes rok a 20000km.

Uživatelský avatar
RadekB4
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1713
Registrován: 22.08.2011 15:24
Bydliště: OstraVWa-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní ložiska

Příspěvek od RadekB4 »

Konečně jsem našel topic o ložiskách. Asi před 3-mi měsíci jsem měnil zadní ložiska i s trnama. Značka tuším FEBI, ale nevím to jistě. Platil jsem skoro dva litry. Do této chvíle bylo vše v naprostém pořádku, avšak nedávno začaly opět hučet. Tak jsem to rychle rozdělal a zjistil, že obě středové matice byly povolené i když byly zajištěné závlačkou. Celé jsem to rozdělal, vyměnil vazelínu, složil, utáhl, zajistil novýma závlačkama a krásně asi 14 dní jezdil. Jenže ty svině se opět povolily a hučí to jak padající bombardér. Podle mě je celý fígl v té vyndávací korunce na matici, kterou prochází závlačka. I když to dotáhnu, zajistím, tak se ta korunka nějak vymačká nebo co a opět to povolí. Docela by mi pomohlo, kdyby někdo věděl, jak to pořádně zajistit.
>> VW Touran alias Mr. T << TDIfun chip - 100 kW
Ex: Passat B4

>> Škoda 100L << - Custom Style - 35,3 kW
Facebook: >> Škodovkou k moři <<

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: zadní ložiska

Příspěvek od Tomas6 »

Matka se nepovolí.Zůstane jak je,ale ložisko povolí.Základ je dát kvalitní ložiska.Febi už dávno není záruka kvality.A co se ložisek týče,tak já mám odzkoušeny SNR a nebo dražší SKF.Na feldě bych mohl psát romány,co to dělalo s tvrdým podvozkem a kravením kde se dalo.Meyle,febi a bůhví co ještě vydrželo tak 1000km.Teď tam je SKF a 30tkm OK.Na passatu mám SNR taky 30tkm a OK.A pak dobře nastavit vůli.Dotáhnout na doraz,ale s citem a o 1/6 povolit....Tak to dělám leta a funguje to.

Uživatelský avatar
RadekB4
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1713
Registrován: 22.08.2011 15:24
Bydliště: OstraVWa-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní ložiska

Příspěvek od RadekB4 »

Tomas6 píše:Matka se nepovolí.Zůstane jak je,ale ložisko povolí.Základ je dát kvalitní ložiska.Febi už dávno není záruka kvality.A co se ložisek týče,tak já mám odzkoušeny SNR a nebo dražší SKF.Na feldě bych mohl psát romány,co to dělalo s tvrdým podvozkem a kravením kde se dalo.Meyle,febi a bůhví co ještě vydrželo tak 1000km.Teď tam je SKF a 30tkm OK.Na passatu mám SNR taky 30tkm a OK.A pak dobře nastavit vůli.Dotáhnout na doraz,ale s citem a o 1/6 povolit....Tak to dělám leta a funguje to.
Jak může to ložisko povolit ? Dnes jsem se díval a stoprocentně jsou to FEBIčka. Platil jsem 2x250,- za ložiska a 2x 541,- za MEYLE trny. No tak asi znovu zainvestuju.. :cry:
>> VW Touran alias Mr. T << TDIfun chip - 100 kW
Ex: Passat B4

>> Škoda 100L << - Custom Style - 35,3 kW
Facebook: >> Škodovkou k moři <<

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: zadní ložiska

Příspěvek od Tomas6 »

Vymačká se dráha po které jezdí válečky a válčky samotné.Je úplně normální že po čase je to lóžo volný...Mrkve nechej tak a vyměň jen ložiska.Kup SKF,sice budou trochu dražší,ale vydrží.

Uživatelský avatar
RadekB4
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1713
Registrován: 22.08.2011 15:24
Bydliště: OstraVWa-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: zadní ložiska

Příspěvek od RadekB4 »

Tomas6 píše:Vymačká se dráha po které jezdí válečky a válčky samotné.Je úplně normální že po čase je to lóžo volný...Mrkve nechej tak a vyměň jen ložiska.Kup SKF,sice budou trochu dražší,ale vydrží.
SKF stopro beru, sám vím, že jsou to špičky. Vždy, když jsem měnil ložiska v alternátoru, tak šly jedině SKF. Musím zkusit tím pádem jinou prodejnu.
>> VW Touran alias Mr. T << TDIfun chip - 100 kW
Ex: Passat B4

>> Škoda 100L << - Custom Style - 35,3 kW
Facebook: >> Škodovkou k moři <<

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: zadní ložiska

Příspěvek od Tomas6 »

Nejlíp přímo specializovanou prodejnu ložisek.Zbytečný kupovat celou sadu s krytkou,závlačkou atd...Rozměry najdeš na netu.Případně v SKF katalogu sou i vypsané na feldu.Je to stejné s pašíkem.
Febi už není to co bývalo.A nejen ložiska,ale i podvozkové díly atd...Už se tomu vyhýbám obloukem.

miles
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 19.07.2011 06:13
Bydliště: kósek od Brna

Re: zadní ložiska

Příspěvek od miles »

Kvalita SKF je známá , máte někdo nynější zkušenosti (ložiska kol atd.) se Slovenskýmy ložisky ZVL ? (kdysi ZKL byli dobrý)
http://www.zvlauto.sk/sk/?str=menu_44" onclick="window.open(this.href);return false;
cena ložisek ZVL na zadní nápravu přímo od prodejce v Brně
KLF-ZVL LM 11749/10: 70,-
KLF-ZVL KLM 45449/10: 96,-

gufero 40-52/58-7,5: 39,-

vč DPH


miles
Golf IV Variant 2001 TDi 66 kw - ALH (Egr - off) - stříbrňák
Golf III Variant 1998 TDi 66 kw - ALE, (Egr - off) - bělouš,golfista
Forman 1.3 LPG 1993 - dělník (favo,zeleňák,hrkač,)

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: zadní ložiska

Příspěvek od Tomas6 »

Nebrat.Nevydrží....Vyzkoušeno.Cena mluví za vše.Srovnej s cenou SKF a rozdíl někde musí být patrný.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“