Prosím o radu - Sportovní podvozek Passat Variant 35i

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Táborák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.06.2009 18:59
Bydliště: Ostrava

Prosím o radu - Sportovní podvozek Passat Variant 35i

Příspěvek od Táborák »

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně podvozku na moje auto (viz podpis). Chtěl bych vyměnit tlumiče anebo dát celý nový podvozek a setkal jsem se s problémem, že výrobci (konkrétně jsem volal do weitec.cz) uvádějí, že jsou typy tohodle passata, kde je dlouhé nebo krátké tělo předního tlumiče a chci se zeptat, jak tohle zjistím, jestli se to vztahuje k nějakým konkrétním variantám (B3/B4 nebo podle motorizace) nebo jestli se to dá nějak zjistit podle VIN nebo jestli to budu muset nějak vyčíst nebo změřit přímo na těle stávajícího tlumiče?
Jelikož bych auto rád trochu přitvrdil, nejvíc mě zaujaly sady tlumičú s pružinami Weitec, KW atd, kde se dá na miskách pružin na zadních tlumičích nastavit výška (nechci, aby mi auto vzadu moc sedělo, občas ho dost nakládám), ale třeba Weitec stojí 12000 což je na mě moc, KW ještě víc, tak jsem zkusil ebay.de a našel nějaké varianty:

jedna použitá a chci se zeptat, jestli třeba tenhle podvozek půjde na moje auto (podle prodejce je to z B3, já mám B4) a nejsou ty přední pružiny nějak moc krátké oproti zadním (má to být snížení40/40)?
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT" onclick="window.open(this.href);return false;

pak nějaké nové, jaké jsou zkušenosti třeba s podvozky KW?
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo má někdo i nějakou zkušenost s těmahle levnějšíma variantama?
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT" onclick="window.open(this.href);return false;

Díky moc za odpověď!

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - Sportovní podvozek Passat Variant 35i

Příspěvek od Tomášek »

myslim ze ty dlouhy nohy tlumice meli afn a vr6 ale nejsem si jistej

Uživatelský avatar
Táborák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.06.2009 18:59
Bydliště: Ostrava

Re: Prosím o radu - Sportovní podvozek Passat Variant 35i

Příspěvek od Táborák »

díky a nevíš třeba i jak je to s tím, že bych dal ten starší podvozek z B3 do mojí B4? a je prý z roku 2003, je ještě možnost, že bude ok, nebo už je to moc starý a je spíš pravděpodobnost, že ty tlumiče už budou špatný, jedná se o Weitec.. http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomášek píše:myslim ze ty dlouhy nohy tlumice meli afn a vr6 ale nejsem si jistej

Uživatelský avatar
and.Adam
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1502
Registrován: 01.11.2009 15:34
Bydliště: Choceň

Re: Prosím o radu - Sportovní podvozek Passat Variant 35i

Příspěvek od and.Adam »

Já jsem našel vždy dvě rozdělení :) zvlášť na 1,8i, 2,0 a na TDI + VR6ku zvlášť ptž jsou těžší...

Uživatelský avatar
Táborák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.06.2009 18:59
Bydliště: Ostrava

Re: Prosím o radu - Sportovní podvozek Passat Variant 35i

Příspěvek od Táborák »

No tak teď jsem z toho ještě víc jelen, když jeden píše to a jeden zase něco jinýho :) Ten prodejce píše, že je na originál dokumentu k tomu podvozku se píše, že je to pro všechny motorizace kromě VR6, ale je to sundané z B3 a ty ještě TDI neměly ne? Já to změřím a napíšu mu, ať to taky změří a snad se to nějak vyjasní...

Dodatek - tak jsem to dneska změřil a taky tam mám tu kratší verzi tlumiče, takže se zdá reálnější verze, že delší to má VR6 a třeba ta 81kw verze TDI jak psal kolega.. ještě dotaz, je možné že ty tlumiče z roku 2003 (Weitec) budou ještě ok v případě, že se s autem jezdilo třeba slušně a na německých silnicích? Vůbec netuším, jaká je životnost takových tlumičů...
and.Adam píše:Já jsem našel vždy dvě rozdělení :) zvlášť na 1,8i, 2,0 a na TDI + VR6ku zvlášť ptž jsou těžší...

Uživatelský avatar
Kouba72
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 469
Registrován: 27.05.2008 19:35
Bydliště: Stupno okr.Rokycany
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu - Sportovní podvozek Passat Variant 35i

Příspěvek od Kouba72 »

Delší tlumiče jsou montovány na VR6 a 1.8G60,kratší na ostatní typy.

Uživatelský avatar
Táborák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 15.06.2009 18:59
Bydliště: Ostrava

Re: Prosím o radu - Sportovní podvozek Passat Variant 35i

Příspěvek od Táborák »

ok diky, tak jeste by me hodne zajimala ta zivotnost, jestli teda ma cenu kupovat pouzity podvozek (weitec) z r. 2003 nebo jestli bude spis uz uplne spatnej, je to na starsi auto co budu mit tak max 3 roky, tak se mi nechce davat uplne novej (i kdyz jsem na ebay sehnal novy KW za krasnych 6500, zatimco u nas se prodava za 13000)
Kouba72 píše:Delší tlumiče jsou montovány na VR6 a 1.8G60,kratší na ostatní typy.

Uživatelský avatar
čerf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 647
Registrován: 22.09.2008 19:18
Bydliště: Děčín

Re: Prosím o radu - Sportovní podvozek Passat Variant 35i

Příspěvek od čerf »

pokud jsi sehnal za 6500 novej, tak nad čim přemejšlíš? jdi do něj

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“