Ložiska B4

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
passatovec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 19.01.2011 20:04
Bydliště: Praha - Tábor

Ložiska B4

Příspěvek od passatovec »

Dělám si na B4 všechno nějak sám, ale zloběj mě přední ložiska a mám otázku. Udělám je sám bez stahováků a podobnejch blbostí, nebo se na to mám radši rovnou vysrat? :)

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska B4

Příspěvek od Passta »

K výměně ložisek potřebuješ lis nebo hrubější metodu nahřátí těhlice autogenem a ložisko zchladit v mrazáku, ale na to už je potřeba ten správnej grif.
Pokud by jsi sehnal někoho s lisem a sundával to sám z auta, tak aby jsi nemusel potom na geometrii kvůli odklonům, vytáhni těhlici i s tlumičem a ty dva šrouby co drží tlumič vůbec nepovoluj :wink:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

passatovec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 19.01.2011 20:04
Bydliště: Praha - Tábor

Re: Ložiska B4

Příspěvek od passatovec »

Oukej, dík, uvidím co s tím. Zeptám se, má B4 1.9tdi r.v. 1995 bez klimy kabinovej filtr?

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska B4

Příspěvek od Passta »

Může a nemusí ho mít, podívej se pod torpédo u pravýho rohu předního okna. Buďto je tam jenom krycí mřížka nebo filtr
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: Ložiska B4

Příspěvek od Tomas6 »

Ložiska bez lisu ani nezkoušej.Jde to přebouchat kladivem a nový tam pak natáhnout šroubem,ale většinou mu to zkrátí životnost.Někdy i výrazně.
S filterm:mám B4 95 bez klimy a kabiňák mám.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“