podvozek!?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

b3 Passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 11.11.2010 19:26

podvozek!?

Příspěvek od b3 Passat »

Ahoj klubáci,mam takovej problém vyčetl jsem že tlumiče+pružiny z G3 vároše pasují na B3vároše,ty tlumiče s pružinama jsou od weitecu 40/40 ale jak mile se to dalo na passatiště sotva sem vyjel z garáže je to asi 3 cm nad zemí,je to 1.9d a má nízko vanu neví nikdo co s tim ?nějáký dorazy nebo to něják vypodložit?A neřešil nikdo tu vanu že je tak nízko?já už jí omylem dvakrát prorazli na seriovym podvozku při pomalý jízdě přes výmoly:( :cry: Díky za každou radu :wink:
Přílohy
varos.jpg

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: podvozek!?

Příspěvek od Bastard »

Z čeho byl ten podvozek? Na diesly jsou jiný, než na benzíny.......

b3 Passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 11.11.2010 19:26

Re: podvozek!?

Příspěvek od b3 Passat »

G3 byl to beňoch,obsah nevim..A nešlo by to niják vypodložit koukal jsem že se prodávají 2,5cm podložky pod tlumiče ale myslim že to bude ještě málo protože u tý 1.9tky je nízko vana:(

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: podvozek!?

Příspěvek od Bastard »

Dej si tam origo tlumiče a pružiny a máš po problému... Nechápu, na co si tam dáváš sníženej podvozek a ještě navíc z benzínu, když si pak prorážíš vanu... :roll: Obojí jaksi nejde dohromady...

b3 Passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 11.11.2010 19:26

Re: podvozek!?

Příspěvek od b3 Passat »

No jo no jsem mladej a blbej,jenže na origo podvozku to je vysoký jak koza,něco vymyslim když mi tu někdo neporadí co s tím..

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: podvozek!?

Příspěvek od Phoenix »

Obávám se, že s tímhle toho stejně moc nevymyslíš. Na ty pružiny máš moc těžkej motor i auto a tak budeš muset sehnat jiné, nebo to nechat jak to je. Nějaké podkládání je na nic, nebude to fungovat.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: podvozek!?

Příspěvek od Bastard »

b3 Passat píše:No jo no jsem mladej a blbej,jenže na origo podvozku to je vysoký jak koza,něco vymyslim když mi tu někdo neporadí co s tím..
A proto trpí celý auto... Řešení už tady máš, tak se zařiď podle svýho svědomí...

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: podvozek!?

Příspěvek od Passta »

Tak si pořiď štelovák, třeba JOM, a můžeš si nastavit výšku podle sebe jak potřebuješ :mrgreen:
Jinak nevím kde jsi vyčetl, že pasují tlumiče z GIII variant, možná tak přední, zadní jsou jinak řešený, i když možný je vše, ale co vím tak to nikdo nezkoušel
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

b3 Passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 11.11.2010 19:26

Re: podvozek!?

Příspěvek od b3 Passat »

jojo asi to tak dopadne akorát jsem nikde v čechách neviděl podvozek od JOMU stavitelnej na passata b3 vároše,jinak díky :)

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: podvozek!?

Příspěvek od Passta »

Kluci dávali z GIII, ale ne z varoše :wink:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

b3 Passat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 11.11.2010 19:26

Re: podvozek!?

Příspěvek od b3 Passat »

jojo to jsem četl že vzádu se jen převrtá díra:),Ale stejně musí být z diesela né?jinak si to úplně lehne:),a řešení z vanou u diesla nikdo nemá krom toho že jí provaří plechem?:D A nemá nikdo odkaz na ten podvozek stavitelnej od JOMU,ale z Čech?Nebo to tam taky dáváte z G3?

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: podvozek!?

Příspěvek od Passta »

Toto je spíš dotaz na splouchyho a Tomáška, ti ho měli na TDI
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

krutoslaw
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 21.03.2011 19:57
Bydliště: BRNO - sever

Re: podvozek!?

Příspěvek od krutoslaw »

mno ideál origo, páč třeba minulý majitel mýho PSSTa položil na nový tlumiče i pružiny, bohužel pán mě řekl že vozil hodně věcí v kufru a že mu ležela často pr**l, tzn dal tam tlumítka a pružiny z kombíka, a k tomu eště dopředu dal nejspíš pružiny z benzína (mám 1.9td)....... a musím říct že je to pekelná kombinace ! Ve předu mám kola vcelku pěkně v lemech, níž než je série (kola 195/50), ale ten zadek je nakoplej, vypádá to divně vúči tomu předku....ale na druhou stranu, když jedem rodinka, pes plus v kufru věci a kočár, tak to padne cca na podonou vejšku jako předek.....Chci štelovák po zimě, nevím jakej, nechci žádnej polskej krám nebo tak, ale zas přemýšlím že tlumiče koupím origo Bilstein (jeden cca 1500 plnynokap) a posadím ho na sport. péra....Jaký s tím máte zkušenoti ? Auto je dailycar...
Vw Passat B3 CL sedan 1.8 66kw rv1989 GT plasty RARE DIGIKLIMA vínová metla


"....nejdřív staříka poladím, pak ho na břicho posadím..."

Uživatelský avatar
Pajiss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 21.05.2015 00:16
Bydliště: Šluknovsko

Re: podvozek!?

Příspěvek od Pajiss »

Tak já mam na B4 (TDi) stavitelnej podvozek z GIII benzínu a nemám problém. Jen sem musel vzadu vyměnit spodek tlumiče, protože G3 maj 15ku šroub a B4 ma 12ku. Ale přelisováno a není problém.
Jinak by jsi mohl rozdělat tlumiče a zkusit je přešroubovat. Tak je nastav tak, aby se ti tam vše vešlo, nebo si udělej s pryže, nebo silonu nižší uložení a vše zajisti kontra matkou. Protože ty kužely co tam jsou, jsou docela velký.
Jinak když to nebude stačit... kup si nový.
Passat b4 1.9 TDi 66kw

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: podvozek!?

Příspěvek od Rouballik »

To už jsem taky četl tuhle kravinu. Podvozek z G3 to auto neunese. Váhově je to o o stovku kg na nápravu jinde.
Nešetři a nebo si sežen stavíka na své auto: http://tatechnix.cz/45127-vyskove-stavi ... t-35i.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Popřípadě jdi cestou nějakého sníženého kompletu: http://tatechnix.cz/11199-passat-35i" onclick="window.open(this.href);return false;
Nick vwshop.cz -> ten tyhle díly na klubu dělá. Mu napiš a on ti poradí.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“