Tyčka stabilizátoru přední nápravy - B4 syncro

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
martinsyncro
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 29.10.2007 13:26
Bydliště: Jezdovice

Tyčka stabilizátoru přední nápravy - B4 syncro

Příspěvek od martinsyncro »

Ahoj
Měnil jsem teď na přední nápravě ramena a když už jsem byl v tom, chtěl jsem vyměnit i komplet ty tyčky co přitahují stabilizátor k ramenům. Syncro má stabilizátor pr.24, tak jsem našel na autokelly tyčky pro pr.24 (uvedeno i na jejich e-shopu). Při montáži jsem je tam ale nemohl dostat. Průměr toho gumového oka byl necelých 21 mm, takže cca 3 mm přesah. Je to normální, že by to tam bylo tak napresované? Origo, co tam teď je má otvor cca 24, jde krásně nasunout. Je mi jasné, že ta guma se může časem vymačkat, ale o tolik? Nějak se mi to nezdá.
Nemáte někdo zkušenost z výměnou, klidně i na normální předokolce. Myslím, že ten přesah musí být u všech aut stejný.

Díky, Martin

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tyčka stabilizátoru přední nápravy - B4 syncro

Příspěvek od Passta »

Je potřeba stabilizátor očistit od rzi, případně od oloupané barvy, namazat, namazat i gumu v tyčce a pak to jde pěkně
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Tyčka stabilizátoru přední nápravy - B4 syncro

Příspěvek od JonatanCl »

Jj, jak píše kolega, kdo maže, ten jede. Očistit stabilizačku a namazat, pak se guma kluzně roztahuje a neshrnuje se.
Taky mám tlustou stabilizačku a nové tyčky měly malý oka.
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tyčka stabilizátoru přední nápravy - B4 syncro

Příspěvek od Bastard »

Jde o to, že na autokelly a podobných obchodech jsou kokoti a neumí se podívat, co se tam doopravdy montuje. Já tam mám taky stabilizátor 24mm a silentbloky maj 21mm, což je nemožné namontovat na autě... To je jak rvát sloní péro do veverky... Já to vyřešil tak, že jsem vzal úzký drátěný kartáč na vrtačku a vysoustružil si to tak akorát, trochu sem to přimázl a krása... :good:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“