Ručná brzda (kotučova)

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od vlado742 »

Mam problem z ručnou. Nedavno som ju nastavoval. Lanka chodia dobre. Je to natiahnute tak, ze ked je ručna uvolnena tak brzdy trochu šuchaju o kotúč, ale ked ju zatiahnem tak to nechce brzdit. Na trave mi ide jedno koleso do smyku druhe nie. Na asvalte nejde do smyku ani jedno. Ked postavim auto na kopec a zatihanem rucnu a trochu do neho strcim tak sa pohne do zadu. A to je veeelmi zle. Su tam nove kotuče, aj brzdove dostičky, ale nic značkove...

Ma ist ručna do smyku aj na asvalte? podľa mna hej. Ale od kedy mame auto doma nešlo to ani raz...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od Bastard »

To vypadá na nějaký problém v brzdičích... Když se měnily kotouče a desky, jak jsi zatlačoval pístky? Za předpokladu, že jsi to teda dělal ty :mrgreen:

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od vlado742 »

To robil brat niejkao to rozobral a nasruboval ten machanizmus do vnura aby sa valcek stiahol do vnutra. Blizsie to popisat neviem :) Takze myslis ze moze byt problem v tom ???

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od Bastard »

Tak teoreticky, pokud to dělá někdo, kdo o tom nemá páru, tak to tam zatlačí a tím to posere, ale pokud to zašrouboval, tak by to tím být nemělo... A normálně pedálem ty zadní kola brzdí?

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od vlado742 »

Jj normlane jo. Na mokrom asvalte idu aj do smyku. Len ta rucna nič... Este sa menilo aj jedno lanko na rucnej a ten zavit na konci na ktorom sa to nastavuje je trochu dlší ako na tom originalnom. Takze mam pocit ze zo začiatku nezberaju naraz. Ale ked sa to natiahne tak by to malo brzdit uz.

Uživatelský avatar
freesty377
Profík
Profík
Příspěvky: 1071
Registrován: 11.06.2009 18:56
Bydliště: HE (SK)

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od freesty377 »

ja som to mal opacne, mne sa zas po odbrzdeni brzda kusla a jedno koleso sa akoby vobec netocilo, skusal som to rozchodit ale vzdy to pomohlo len na par dni, potom sa prestala pouzivat rucka a nakoniec sa ten brdzovy strmen vymenil za druhy v lepsom stave a zachovalejsie a musim poklopat ze zatial super :good:
VW Passat Variant B4 1.9 TDI

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od Bastard »

Měl jsem úplně to stejný... Nejhorší bylo, když sem si toho jednou nevšim, a ujel sem cca 10km a divil se, co to je za mnou za modrej oblak... Vystoupil sem a nemohl sem kotouč najít... Byl rudej jak ten plechovej štít, co je pod ním :lol:

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od Marosh16v »

mě na G2 taky nebrzdila ručka a normál brzdy ok. Já bych doporučil vyměnit celý třmen za jiný-novější. Občas je tady nabízí Badboysfamily ze sekce dvojkařů. Po výměně bylo vše perfektní. Ale i tak mám pocit, že ta kotoučová ručka brzdí málo...

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od vlado742 »

freesty377
jeden čas som mal problem aj ja s tym ze sa to nevracalo :) ale chyba bola v lanku a este na tom systeme ktory taha lanko rucnej brzdy ma byt taka pruzinka čo to vracia naspet a tu som nemla ani na jednom kolese. Tak sme tam dokupili a uz to chodi dobre, len nebrzdi. A neponohly by kvalitnejsie dostičky, alebo kotuče? (lebo teram su len take noname :) )
Niekde som čital ze do zadu pasuju brzdice z octa1 a G4 , a neviem či aj passat B5 . Je to pravda?

PS:) Este sme davali robit tie piestiky nove (lebo stare boli vypadane) takze by to malo byt v podstate dobre, ale nechapem prečo nechce fungovat.
Este čo ma napadlo mozno by to chcelo zase rozobrat skusit este viacej nastavit, viacej vysunut ten valcek (piestik) Ale to by sa malo diat automaticky podľa mna...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od Bastard »

vlado742 píše:freesty377
Niekde som čital ze do zadu pasuju brzdice z octa1 a G4 , a neviem či aj passat B5 . Je to pravda?
Viz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=202&t=210051" onclick="window.open(this.href);return false;

A k tomu zbytku, pružinky jsou u některých brzdičů zevnitř, u některých zvenku. Neznamená to ale, že když venku není, tak tam něco chybí :wink:

Pístek se šteluje automaticky po několikerém sešlápnutí brzdového pedálu. Pak už funguje ručka normálně. Pravděpodobně je tedy vadný ten vytlačovací mechanizmus ručky...

Badboys by brzdiče měl mít, nedávno jsem se na ně ptal...

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od vlado742 »

No s tymi pruzinkami si ma teraz dostal :). Ale ked sme ich tam dali chodi to lepsie. A podla mna tam mali byť z vonku aspon to tak vyzeralo. Ked budem mať čas a nezabudnem tak nafotim... Badboysa sa aspon poinformujem kolko stoja. Ked menit tak uz by som radsej nieco mozno aj vedsie aj z novymi kotúčami.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od Bastard »

Tak to hodně štěstí při shánění jiných kotoučů :mrgreen:

Uživatelský avatar
freesty377
Profík
Profík
Příspěvky: 1071
Registrován: 11.06.2009 18:56
Bydliště: HE (SK)

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od freesty377 »

pohodicka on tam mam 4x100 tie mu zozenu hned, aj ja ked som objednaval kotuce tak hej hej dodame, prisiel som po nich rozbalim krabicu, a no su sice pekne ale chyba tam jedna diera :mrgreen:
chlapik na mna pozrel jak na zjavenie, a ja hovorim no ze mam 5x100 a tuto ako vidite je 4x100 takze ich mozete poslat naspat a objednat ine.. cakalo sa 8 dni kym prisli spravne :roll:
VW Passat Variant B4 1.9 TDI

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od Bastard »

Já čekal víc jak měsíc, než je vůbec vyrobili :mrgreen:

Jako jediná varianta, jak změnit průměr kotouče tak, aby pasoval mě napadá použít tady ten "ložisko-náboj" http://www.autokelly.cz/Catalog.aspx#CT ... DID=106866" onclick="window.open(this.href);return false; a na to najít nějaký kotouč s příhodným průměrem a brzdičem... Ale jednodušší a mnohem levnější mi teda přijde sehnat jiný brzdiče na stávající kotouč a neřešit to :mrgreen:

Uživatelský avatar
freesty377
Profík
Profík
Příspěvky: 1071
Registrován: 11.06.2009 18:56
Bydliště: HE (SK)

Re: Ručná brzda (kotučova)

Příspěvek od freesty377 »

tiež si myslim ze najlepsie riesenie zohnat brzdice v lepsom stave :good:
VW Passat Variant B4 1.9 TDI

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“