Při vyřazení se roztřepe

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
pustys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 08.12.2009 00:37
Bydliště: kopřivnice

Při vyřazení se roztřepe

Příspěvek od pustys »

Zdarvím pánové mám dotaz mám VW Passat b4 35i r.v. 1996 variant 1,9td 55kw 262 000km a mám takový problém :

Při cestě z práce domů jsem si všiml že při vyřazení rychlosti v (cca 90km/h) začne klepat něco na nápravě a pak to po prvním klepnuti roztřepe celé auto. Třepe se to pořád stejně i když auto zpomaluje z 90 na 50 až skoro do zastavení, ale stačí přibrzdit nebo mírně pootočit vlevo nebo vpravo přestane v záběru nic a dělá to jen když jedu rovně . Jinak auto bylo na zvedáku naprava je bez vůle jsou tam vyměněné ty zadní puky předních ramen, klouby v plnem rejdu nepraskaj necvakaj poradí mi někdo prosím už nevím co s tím předem děkuji
Obrázek

Uživatelský avatar
jenicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: Při vyřazení se roztřepe

Příspěvek od jenicek »

to muze bejt spatnej homokinetickej kloub.

Kubasvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 21.08.2012 07:11
Bydliště: Novy Jicin

Re: Při vyřazení se roztřepe

Příspěvek od Kubasvw »

zdravim hosi, ja mam podobny, spise opacny problem. me neco zacne klepat v naprave pouze pri zaberu a cim vetsi rychlost, tim rychlejsi a hlasitejsi to klepani je. mam menene tlumice, cepy rizeni, silenbloky a napravnici a od te doby mi to zaclo klepat. nejakou dobu jsem mel opacne nasazene kola na predni naprave(ted uz je mam spravne) a v servisu mi rekli ze to muze byt tema kolama bo byli driv opacne. me se to ale nezda protoze kdyz jedu a vyradim tak to nedela nic ani kdyz v neutralu proslapnu plyn ale jak tam hodim rychlost a jedu v zaberu tak tam neco klepe. nevim co s tim bo skoro cela pradni naprava je nova :-(
Kubas Halusak

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Při vyřazení se roztřepe

Příspěvek od Bastard »

A co homokinetické klouby?

Kubasvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 21.08.2012 07:11
Bydliště: Novy Jicin

Re: Při vyřazení se roztřepe

Příspěvek od Kubasvw »

a ty najdu kde? co s cim drzi? zatim jsem o tom nic neslysel.
Kubas Halusak

Kubasvw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 21.08.2012 07:11
Bydliště: Novy Jicin

Re: Při vyřazení se roztřepe

Příspěvek od Kubasvw »

mozna mas na mysli cepy spodniho ramena. aspon takhle jsem to nasel a to menene nemam protoze to vypadalo v poradku. ono mi to totiz nekdy klepe a nekdy ne. nezjistil jsem zatim pricinu kdy to klepe jestli v kopci nebo casteji po rovine, spis to klepe na jakemkoliv terenu a nekdy zase ne taky na jakem koliv terenu. abych upresnil ten zvuk tak je to mirne klepani spise huceni, skoro jako vrtulnik :-) nevim jak to presne popsat :-D homokineticke klouby jsem nasel u audin a octavek atd.. ale u passatu b3 nee.
Kubas Halusak

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Při vyřazení se roztřepe

Příspěvek od cervik »

A copak je toto :?: http://katalog.mjauto.cz/auto-dily-MEYL ... 46403.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Při vyřazení se roztřepe

Příspěvek od Bastard »

Pfff, to je síla :mrgreen: Najdi si na googlu co je homokinetický kloub a pak se liskni :wink: Kdybych měl na mysli spodní čepy, tak napíšu spodní čepy... Ale jestli něco rachotí v rytmu zvyšující se rychlosti, tak to musí být něco otáčivého, takže buď ložiska kol a nebo homokinetické klouby, nic jiného se tam netočí... Krom motoru a převodovky...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“