Propadá se pedál

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Jindrasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 01.08.2011 21:10
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Propadá se pedál

Příspěvek od Jindrasek »

Zdravím, bratranec mi pučil passata B4, protože na něm potřeboval něco udělat a jak jsem s ním jel, všiml jsem si hrozného stavu brzd. Napadlo mě pár věcí čím by to mohlo být, ale rád si nechám poradit. První věc, které jsem si všiml, že jde pedál dost z tuha a musí se dost šlapat, aby auto začalo brzdit. U sebe jen pedál polechtám a brzdí, tady musí člověk zabrat, aby to vůbec začalo brzdit. No a druhá věc je, že když vyřadím a teda pořádně šlápnu a brzdím, tak se po chvíli brždění pedál dost propadne, ale brzdí to dál cca stejně. Napadl mě nejdřív posilovač, jestli jde. Zkoušel jsem na pedál šlápnout (když je klíček na 1, tak v tom pedálu dvakrát zaškube, asi ABS, ale to mi taky neděla..) a nastartovat a trošku se propadl. Pak jsem taky zkoušel odpojit hadici od vývěvy a potáhnout, jestli tam není někde díra v membráně, nejdřív jsem potáhl a jak kdyby tam byla díra, pak jsem to zkusil ještě a zas to vypadalo, že to těsní. Stav obložení a kotoučů/bubnů by měl být ok, kapalina je tam cca rok, výměna probíhala vysátím kapaliny z nadržky, nalitím nové a pak stláčením pedálu vypuštění z trubek přes odvzdušnováky, takže zavzdušněné by to být nemělo. Napadl mě pak jedině hlavní brzdovej válec, protože se kapalina neztrácí. Ptal jsem se ho, jesi mu to dělalo, než před výměnou motoru (je tam druhej) a říkal, že snad asi jo, jinak bych to tipoval na tu vývěvu. Setkal se s tím někdo?
VW Vento GLX 1.9 TDi AHU Climatronic\nápravy VR6 - Prodáno
Audi A6 C4 2.5 TDi AEL - Prodáno
Audi A6 C6 3.0 TDI Quattro S-line

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od Jarda S. »

pokud pedál zabírá nízko a po pár šlápnutí zabere vejš a propadá se tak je to zavzdušněný
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od Bastard »

Zavzdušněný... B4 odvzdušnit chce trpělivost a dva lidi. A pokud máš ABS, tak ještě VAG na odvzdušnění ABS.

Uživatelský avatar
Jindrasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 01.08.2011 21:10
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od Jindrasek »

B4 je ročník 93, tam je potřeba odvzdušnovat přes VAG? Samozdřejmě ho mám, a ABSko to má taky, tzn. si mám najít nějakej návod na odvzdušnění, nebo jsi myslel B5? A co s tím, jak jde ztuha, to dělaj taky zavzdušněný brzdy?
VW Vento GLX 1.9 TDi AHU Climatronic\nápravy VR6 - Prodáno
Audi A6 C4 2.5 TDi AEL - Prodáno
Audi A6 C6 3.0 TDI Quattro S-line

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od Bastard »

Když píšu B4, tak myslím B4! Na 93 nevím, jestli je jednotka, která umí komunikovat s VAGem, pravděpodobně teda asi ne, ale nevím to jistě. Že jde pedál ztuha může být např. posilovačem. Ale jestli to tvýmu bratranci nevadilo doteď, tak bych do toho nehrabal, kup mu pod stromeček kotvu s řetězem. Když brzdy na autě nepotřebuje, tak ať má aspoň nějaké nouzové řešení...

Uživatelský avatar
Jindrasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 01.08.2011 21:10
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od Jindrasek »

Sorry no, já jen, že jsem nejdřív trošku hledal a o tom odvzdušnění přes Vag psali jen u B5 a vyšších, na B4 jsem nic nenašel. Je to sice jen TDčko, ale jednotka ABS a Airbagu normálně komunikuje přes OBD2, to už jsme kdysi zkoušeli. On ty brzdy řešil hned jak se to auto složilo, ale všichni mu říkali, že je to normální, až když jsem do toho sedl, tak jsem se zděsil. Doufám teda, že se to nějak vyřeší, chce s tím autem jezdit i jeho přítelkyně, která by asi těžko tlačila na pedál tak, aby pořádně brzdilo. Ještě teda zkusím změřit jakej podtlak vyvíjí ta vývěva, jestli není taky KO.
VW Vento GLX 1.9 TDi AHU Climatronic\nápravy VR6 - Prodáno
Audi A6 C4 2.5 TDi AEL - Prodáno
Audi A6 C6 3.0 TDI Quattro S-line

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od Bastard »

Pokud komunikuje s diagnostikou, tak se dělá odvzdušnění pomocí diagnostiky dle předepsaného postupu. Je to v základním nastavení tuším.

Uživatelský avatar
RadekB4
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1713
Registrován: 22.08.2011 15:24
Bydliště: OstraVWa-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od RadekB4 »

Já mám třeba pedál dost měkký. Ani nevím jestli by auto zastavilo na místě, kdybych na to pořádně dupnul. Nepomohlo odvzdušnění, ani přetěsnění brzdového válce. Další věc co mě sere je, když jedu vyšší rychlostí třeba po dálnici, tak po 2 minutách je pedál spojky totálně měkký. Po celé dráze jde volně a až někde dole teprve zabere. Píšu to zde, protože je to stejný okruh..
>> VW Touran alias Mr. T << TDIfun chip - 100 kW
Ex: Passat B4

>> Škoda 100L << - Custom Style - 35,3 kW
Facebook: >> Škodovkou k moři <<

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od Bastard »

Tak to máš taky zavzdušněný :mrgreen: B4 je na odvzdušnění hodně náchylná, musíš každý kolo několikrát, včetně ABSka... A vůbec, proč to řešíte u trojkařů, parchanti? :lol:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Máš málo témat,co? Nebuď smutnej,přesunul jsem ti to. :mrgreen:
Obrázek

tomas120
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 08.01.2012 11:14

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od tomas120 »

Chlapici poradte,chystam se na stk,koupil jsem dozadu nove trmeny a vymenil L.P za druhy pac mel zarvanej odvzdusnovak,nez jsem to zacal delat bylo vse ok,nyni problem-a odvzdusnoval jsem to dvakrat,kdyz auto neni nastartovany naslapu nebo slapnu a pedal je tuhy,jakmile nastartuju tak je mekej a zabira skoro az dole a napodruhy-treti je vis ale propada se,tak jsem tu pac uz jsem ztoho hotovej,diky za rady,jedna se o B3 kombi 1.8 PF

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od petrivetafi »

měnil sem ř.j, ABS postup na odvzdušnění ABS je ve FAQ,stačí na to jeden člověk.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od Bastard »

tomas120 píše:Chlapici poradte,chystam se na stk,koupil jsem dozadu nove trmeny a vymenil L.P za druhy pac mel zarvanej odvzdusnovak,....
Udělej to odvzdušnění pořádně, ale opravdu si na tom dej záležet, máš tam furt vzduch, proto se ti to propadá. Sežeň si na to ale pomocníka, sám to nikdy neodvzdušníš tak kvalitně. Pokud máš ABS, tak to odvzdušnění udělej pomocí diagnostiky, bude to zase o fous lepší. A doufám, že tam liješ novou brzdovku...

tomas120
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 08.01.2012 11:14

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od tomas120 »

Diky,jasne ze jsme na to byli dva,ABS nemam a pred vymenou bylo vse ok,posilovac podtlak ma to jsem zkousel,a nekdo me strasi ze valec,tak to budu muset jeste proslapat,jinak ti zatim chlape diky za radu a doufam ze to vyslapu

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Propadá se pedál

Příspěvek od petrivetafi »

já sem to odvzdušnoval pro jistotu několikrát,ne jen jednou,jednou to je na houby

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“