B2 Variant GT 2.2 - problem s pruzinami

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
mikethesurf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

B2 Variant GT 2.2 - problem s pruzinami

Příspěvek od mikethesurf »

Zdravim, mam maly problemek s mym pasikem. Zda se mi, ze az neprirozene moc taham zadek po zemi. Staci kdyz vzadu sedi jeden clovek a uz sedne hodne dolu (ne az na dorazy, rezerva tam jeste je). Jsou tam sice snizene pruziny, ale tohle asi nebude zdravy...
Nema nekdo z vas stejny model? Treba by poradil, jestli je to normalni nebo mam zacit shanet nove pruziny. Diky...

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: B2 Variant GT 2.2 - problem s pruzinami

Příspěvek od martas01 »

mikethesurf píše:Zdravim, mam maly problemek s mym pasikem. Zda se mi, ze az neprirozene moc taham zadek po zemi. Staci kdyz vzadu sedi jeden clovek a uz sedne hodne dolu (ne az na dorazy, rezerva tam jeste je). Jsou tam sice snizene pruziny, ale tohle asi nebude zdravy...
Nema nekdo z vas stejny model? Treba by poradil, jestli je to normalni nebo mam zacit shanet nove pruziny. Diky...
mam B3 a podobnej problem vzdycky na ni koukam v garazi a tu pr**l ma fakt trosku niz no a kdyz je auti plny tak ani nemluvim :roll: premejsim jestli pruziny?? nebo tlumice?? fakt nevim co to dela :(
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

bobr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: val.království

pružiny

Příspěvek od bobr »

Měl jsem stejnej problem vyřešil jsem to koupil sem tam ještě jedny pružiny
kteté jsem vložil dovnitř investice caa. 3000kč a supr at ložím co ložím drží. :lol:

Uživatelský avatar
SYNCHRON
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od Plzně

Příspěvek od SYNCHRON »

Jo, ty přídavný pružiny je dobrá investice - doporučuju!! 8) Bratranek si nechal na Mastru udělat měchy a to je ještě o 1000% lepší

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

Nebo si sežeň tužší pružiny. Máme doma B2 hatchback a combi a nikdy sem si toho nijak zvlášť nevšim....

Martas01: tlumič ti to nijak neovlivní, ten jenom tlumí houpání! Jediný co na tlumiči ti to ovlivní je doraz.
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

Hele, a sluší tomu autu vůbec snížení? já viděl jednoho sníženýho pašíka b2 a nebejt toho snížení, vypadal by super.
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od martas01 »

FError píše:Nebo si sežeň tužší pružiny. Máme doma B2 hatchback a combi a nikdy sem si toho nijak zvlášť nevšim....

Martas01: tlumič ti to nijak neovlivní, ten jenom tlumí houpání! Jediný co na tlumiči ti to ovlivní je doraz.
hele takze mam ko pruziny jo?? :( jo ten vzduchove stavytelnej podvozek to by byla vec :D
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

martas01 píše:
FError píše:Nebo si sežeň tužší pružiny. Máme doma B2 hatchback a combi a nikdy sem si toho nijak zvlášť nevšim....

Martas01: tlumič ti to nijak neovlivní, ten jenom tlumí houpání! Jediný co na tlumiči ti to ovlivní je doraz.
hele takze mam ko pruziny jo?? :( jo ten vzduchove stavytelnej podvozek to by byla vec :D
to nevim... ale je to možný... rozhodně je divný, že když ti tam sedne člověk, tak reješ vejfukem (přehánim) ... Špatnej tlumič poznáš na nerovnostech - auto se ti hodně houpe a občas to dá ránu
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
mikethesurf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mikethesurf »

OK. Diky vam za rady...ty dalsi vlozeny pruziny, to zni dobre, to by mohlo byt reseni...
Nevite nekdo kde by se daly nejaky sehnat...nebo spis jeste lip, nevi nekdo o nejakym slusnym vrakaci okolo Prahy nebo v Parduckem kraji? Potreboval bych totiz sehnat jeste par dalsich malickosti (treba kliky apod. - porad zlobej :(

Uživatelský avatar
mikethesurf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mikethesurf »

no a jinak to auto vypada snizeny dobre, ale jen do okamziku, kdy neco nenalozim...to pak klesne a hned to vypada jako bych jel pretizenej...
je to original takhle snizeny, ale ted uz ty pruziny asi budou trochu unaveny...

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

mikethesurf píše:no a jinak to auto vypada snizeny dobre, ale jen do okamziku, kdy neco nenalozim...to pak klesne a hned to vypada jako bych jel pretizenej...
je to original takhle snizeny, ale ted uz ty pruziny asi budou trochu unaveny...
originál?? to znamená že to tak vyrobily, nebo že si němec sportovněji laděný, sportovně poladil auto? Zkus změřit rozdíl mezi prádným autem a když si tam sedne maník ( a toho zvážit :-) ) Jestli nezapomenu, zkusim udělat ten samej pokus :-)
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
SYNCHRON
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousek od Plzně

Příspěvek od SYNCHRON »

Nebylo by hezčí ho naopak zvíšit?

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

SYNCHRON píše:Nebylo by hezčí ho naopak zvíšit?
to nevim, trochu možná jo, ale už takhle to v maximálních rychlostech má v zatáčkách docela co dělat... tak jak je to udělaný origo je to super.... i přes padlý stromy se s tím dá jezdit (vyzkoušeno :-) )
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
mikethesurf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od mikethesurf »

tak jsem provedl ten pokus, jak jsi navrhl... :)

meril jsem to od stredu kola (aby se dal zanedbat jeho rozmer) po blatnik (viz obr.)...v nadrzi mam neco malo pres pulku..
...bez zateze jsem nameril cca. 34cm
...se zatezi (85kg) to bylo 32,5cm

kdyz si vzpomenes, tak bych byl docela zvedav na miry tvyho pasika... 8O
Přílohy
mereni_resize.JPG
mereni_resize.JPG (82.86 KiB) Zobrazeno 851 x

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FError »

Tak jsem nasimuloval podobné podmínky - mám něco přes půl nádrže a podobně těžkýho člověka. Naprázdno to nělo 36,5cm a po zatížení 35cm

Z toho předpokládám, že asi budeš mít pružiny OK ... nebo je i já budu mít KO :-D což tedy nepředpokládám. Pokud se ti ale ten pokles nelíbí, zkus si sehnat tuýší péra, ale bude to na úkor pohodlí :-)
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“