syncro

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
sapazi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2008 22:20
Bydliště: Zrnětín
Kontaktovat uživatele:

syncro

Příspěvek od sapazi »

Ahoj, najde se odborník kdo mi poradí? Na passatu syncro (2.0i, rok 92) se mi rozsekal převod u vývodu na kardan z převodovky. sháním tedy jinou převodovku, sháním neúspěšně již dva měsíce. Napadlo mě tedy shánět i z jiných typů aut. Otázka tedy je z jakýho auta by to tam mohlo sedět- golf III syncro, audi A3qatro, oktavia 4x4, sharanCL syncro? Musí to být motor dvoulitr benzin nebo sedí i jiné, popř. diesel?
Prosím o radu, dělal jste to někdo?

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: syncro

Příspěvek od golfgti16vv »

schanis teda vinkel prevodovku z golfa myslim pasovat nebude protoze ta ma razeni na tahla a passat ma lana a ostatni maji jine prevody tak nevim nevim

sapazi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2008 22:20
Bydliště: Zrnětín
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro

Příspěvek od sapazi »

Někdo mi nabízel převodovku z audi 80 quattro ,stejný motor. má to řazení táhlama. víte někdo jestli to pasuje, nebo kde to zjistím? jiné převody podle mě nejsou problém, hlavně že to jede.

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro

Příspěvek od Passta »

Nejsem odborník na čtyřkolky, ale z Audi 80 ti tam určitě nepujde. Audi má motor podélně a passat napříč. Díval jsem se do Etosu a podle čísla by měla být stejná na GII, GIII, Passat B3,4. Z Octávky tam taky asi nepůjde, i když konstrukce převodovky je dá se říct stejná. Má jinej převod.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

sapazi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2008 22:20
Bydliště: Zrnětín
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro

Příspěvek od sapazi »

dík. ten etos bude mít asi pravdu.ověřil bych si to, ale stahovat etos- 500mega- se mi nechce. mám typ i na jednu z golfa III tak to by snad dopadlo. ale jak je to tedy s řazením- táhla nebo lana se snad dají předělat, ne?

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro

Příspěvek od Passta »

Golf III syncro má stejnou převodovku jako Passat (02C, vychází konstrukcí z 020), takže řazení lanama. U syncra se jiná převodovka nepoužívala, tím myslím 02A, ta má řazení táhlama.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomG60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: valachy

Re: syncro

Příspěvek od tomG60 »

převodovka je stejná s GII GIII B4 samo musí být syncro nejlíp stejný typ kvůli převodovým poměrům abys neoddělal visco spojku

sapazi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2008 22:20
Bydliště: Zrnětín
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro

Příspěvek od sapazi »

Už ji mám. z Bé trojky.Nakonec jsem musel koupit převodovku vcelku s rozvodovkou(někdo tomu taky říká přední diferák, prostě to do čeho jde kardan), protože rozvodovky jsou dvojí způsob uchycení. Rozvodovka do B3 je v převodovce jen tak nasazená, kdežto B4 nebo golf má hnací hřídel ještě chycenou šroubem skrz. Když jsou tyhle dvě věci spojený vcelku, je jedno jestli je to pasat či golf- zvenčí je to stejné. Pokud ale budete kupovat jen samotnou rozvodovku ( a to je to co nejčastěji odchází) dejte si bacha na tu hřídel.
Tyto vědomosti mi dal Pierre, tak se ptejte kdyžtak jeho. Přes něj se dají i sehnat.

sapazi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2008 22:20
Bydliště: Zrnětín
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro

Příspěvek od sapazi »

Tak jsem dořešil převodovku a jsem tady zase s dalším problémem, tentokrát kardan. Uchycení kardanu ke karoserii, viz foto
vw-syncro 004.jpg
je to ložisko napasovaný v gumě, kolem dokola objímka na přišroubování ke kastli. tahle sranda stojí ve VW 3300 a jsou tam dvě, což už je docela ranec . Věděl by někdo co je tam uvnitř za ložisko? Pokud by bylo sehnatelný, věděl bych o chlápkovi co dělá vulkanizaci, vyrábí zakázkově silentbloky ,www.silentbloky.cz tak ten by to do gumy zalil. Ale co je uvnitř? číslo ložiska, není třeba v Etce?

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro

Příspěvek od KADEL »

tak v etce nic není jen číslo celeho dílu ale pokud už je v haji tak to rozřízni(vylisuj) a podívej se na číslo toho ložiska na něm to musí bejt vyražene

Uživatelský avatar
tomG60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: valachy

Re: syncro

Příspěvek od tomG60 »

mám tušení,že tam pasovalo žigula,nebo opel record,už si to nepamatuju :oops:

sapazi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.01.2008 22:20
Bydliště: Zrnětín
Kontaktovat uživatele:

Re: syncro

Příspěvek od sapazi »

To je zajímavý, zkusil jsem hodit dotaz na lada foru, tak uvidime. Sundat jsem to zatim nesundal, pááč nemám stahovák ale to se dořeší. až zjistim jak to je, dám info.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“