Problém se servem B4

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

sashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.11.2007 13:57
Bydliště: Teplice

Problém se servem B4

Příspěvek od sashik »

Zdravím, mám takový problém se servem u Passata B4. Když zatáčím do leva tak jde snáz než když točím do prava. A volant taky trochu táhne do leva. Nevíte někdo čím to může být způsobené? Jedná se o motor 1.9 TDi jestli to má nějaký vliv. Díky za radu.

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od hodys »

bud špatné servo, nebo zarezlé horní otoče na tlumičích, nebo prasklá pružina..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od s4wyer »

to mě to trochu táhne doprava, zatáčet jde snáz do prava jak doleva...prostě to samé

jinak jsem měnil olej v posilovači (oddělat hadice u řízení, natočit motor a nechat to vystříkat kompletně všechno ven) a dost se to "táhnutí na stranu" zlepšilo po výměně
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

sashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.11.2007 13:57
Bydliště: Teplice

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od sashik »

hodys píše:bud špatné servo, nebo zarezlé horní otoče na tlumičích, nebo prasklá pružina..
To nezní moc dobře. :?

sashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 26.11.2007 13:57
Bydliště: Teplice

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od sashik »

s4wyer píše:to mě to trochu táhne doprava, zatáčet jde snáz do prava jak doleva...prostě to samé

jinak jsem měnil olej v posilovači (oddělat hadice u řízení, natočit motor a nechat to vystříkat kompletně všechno ven) a dost se to "táhnutí na stranu" zlepšilo po výměně
A dá se nějak poznat jestli ta servo kapalina je ještě dobrá, nebo jestli to už má za sebou? Abych to neměnil zbytečně.

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od s4wyer »

sashik píše:
s4wyer píše:to mě to trochu táhne doprava, zatáčet jde snáz do prava jak doleva...prostě to samé

jinak jsem měnil olej v posilovači (oddělat hadice u řízení, natočit motor a nechat to vystříkat kompletně všechno ven) a dost se to "táhnutí na stranu" zlepšilo po výměně
A dá se nějak poznat jestli ta servo kapalina je ještě dobrá, nebo jestli to už má za sebou? Abych to neměnil zbytečně.
Mno možná podle barvy oleje, ale jistě to nevím...když je černej jak uhel, tak to asi nebude to pravé ořechové

hele olej seženeš cca za 180Kč/l a víc jak litr se ho tam nevejde, takže když to nepomůže, tak 2stovky přestanou mrzet rychle :lol:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
Tuca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od Tuca »

Ahoj,
neni to tak dlouho co jsem zakoupil VW Passat Variant r.v. 1996 s 1,8i 66kW. A musim se přidat do debaty o "táhnuti" řízení do prava. Mám takový pocit, že musím volant neustále lehce přemlouvat at jede rovně. Zkoušel sem dofouknout pneumatiky a pořád to samé. A jště se k tomu přidal další projev. Po kratší jízdě a manévrování na místě (parkování) se ozývá jemné povrzávání. Nějaký návrh čeho všeho se mám obávat? Tlumiče dle pohledu a prodejce jsou nedávno měněny, vůle na nápravě nejsou (viděl sem na vlastní oči na STK). 8O Ještě vyzkoušim geometrii. Děkuji za každou reakci.

A jěště nevíte prosim někdo nějaký trik jak utěsnit dveře proti aerodynamickému hluku? Něco sem zaslechl o dodatečném těsnění z VR6 verze? Dík za rady.

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od s4wyer »

Tuca píše:Ahoj,
neni to tak dlouho co jsem zakoupil VW Passat Variant r.v. 1996 s 1,8i 66kW. A musim se přidat do debaty o "táhnuti" řízení do prava. Mám takový pocit, že musím volant neustále lehce přemlouvat at jede rovně. Zkoušel sem dofouknout pneumatiky a pořád to samé. A jště se k tomu přidal další projev. Po kratší jízdě a manévrování na místě (parkování) se ozývá jemné povrzávání. Nějaký návrh čeho všeho se mám obávat? Tlumiče dle pohledu a prodejce jsou nedávno měněny, vůle na nápravě nejsou (viděl sem na vlastní oči na STK). 8O Ještě vyzkoušim geometrii. Děkuji za každou reakci.

A jěště nevíte prosim někdo nějaký trik jak utěsnit dveře proti aerodynamickému hluku? Něco sem zaslechl o dodatečném těsnění z VR6 verze? Dík za rady.
hoj
aerodynamickej hluk budeš odstraňovat těžko - ale neznamená že to nejde...

to manévrování na místě...to vrzání jsem slyšel po koupi taky, ale bylo to fakt sotva slyšitelný...teď když točím na místě tak se to občas zarazí, nejde to dál a od těch přepouštěcích ventilů, či co to je, to píská...po výměně oleje se to zlepšilo, ale stejně to budu muset řešit dál...
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od JonatanCl »

Mně to povrzává taky, mám podezření na horní uložení tlumičů. - vrže to, i když jsem teď o
víkendu dělal stabilizačku a spodní čepy.
Takže může to být pístnice serva, ale spíš asi horní uložení - vlastně včera večer jsem nic neslyšel - byl jsem v myčce a wapkou jsem důkladně vybouchal podběhy, tlumiče a horní hrnce - všude bylo soli, že bych ji mohl ve velkým prodávat cestářům zpátky.

A taky mi povrzává sloupek řízení - dokonce to bylo v zápisu z TüV technický z Německa.
Mám protokol a tam píšou hlučnost pod volantem a vrže to tam, jen nevím co :roll:
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od s4wyer »

JonatanCl píše:A taky mi povrzává sloupek řízení - dokonce to bylo v zápisu z TüV technický z Německa.
Mám protokol a tam píšou hlučnost pod volantem a vrže to tam, jen nevím co :roll:
takový nepříjemný vrzání když rejduješ na místě? nemyslím od serva, ale zpod volantu? to mi dělá taky...to auto se mi celý rozsejpá
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od JonatanCl »

s4wyer píše:
JonatanCl píše:A taky mi povrzává sloupek řízení - dokonce to bylo v zápisu z TüV technický z Německa.
Mám protokol a tam píšou hlučnost pod volantem a vrže to tam, jen nevím co :roll:
takový nepříjemný vrzání když rejduješ na místě? nemyslím od serva, ale zpod volantu? to mi dělá taky...to auto se mi celý rozsejpá
Přesně tak - mám tam podezření na vrzání těch kardanových křížů sloupku řízení - přeci jen tam je taková zatáčka k převodce na servu, že by to mohlo být odtamtud a přenášet se to sloupkem až nahoru k volantu. A nebo možná to kluzný uložení tyče řízení, no prostě nevím a pořád hledám, co by to mohlo být - akorát, že odkrytovat to je docela porod - kolem pedálů se k tomu může strašně blbě a všechno se musí dělat s hlavou dolů a s rukama nahoru :?
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
nuttie
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od nuttie »

no hlasim se taky mezi majitele kterym to zataci...me to obcas udela i to ze se to vyrovna..zkusim proste vymenit ten olej...

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od Tomas1 »

no mne to piskne iba remen ak dam na uplne vytocene kolesa tak ze az volant tlacim ale zlepsilo sa to po vymene remena..resp.rozvodov...

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od s4wyer »

Tomas1 píše:no mne to piskne iba remen ak dam na uplne vytocene kolesa tak ze az volant tlacim ale zlepsilo sa to po vymene remena..resp.rozvodov...
to ale nepíská řemen
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
karloss44
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.10.2008 18:19
Bydliště: Praha

Re: Problém se servem B4

Příspěvek od karloss44 »

s4wyer píše:
Tomas1 píše:no mne to piskne iba remen ak dam na uplne vytocene kolesa tak ze az volant tlacim ale zlepsilo sa to po vymene remena..resp.rozvodov...
to ale nepíská řemen
mám B3 se servem a taky mi to "zapiští" při plným rejdu...řemen k čerpadlu už mám vytahanej, víc napnout nejde, musím ho vyměnit. Mám za to že za písknutí může ten řemen.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“