Zadní péra na B4

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od Tomas1 »

ked sme pri tych perach tak chcem sa opytat ake znizenie je optimum..nechcem to mat uplne dole taki kompromis aby sa dalo v aute zviezt plna posadka a aby nic nesuchalo???uvedte v cm a popripade znacku pruzin ktere su podla vas tou lepsou volbou alebo s com mate skusenosti...dik... :?:

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od galaher »

Neví někdo co znamená to barevné označení na pérech.Viděl jsem zelené,modré,žluté ,ale nevím co to je ?
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od KADEL »

galaher píše:Neví někdo co znamená to barevné označení na pérech.Viděl jsem zelené,modré,žluté ,ale nevím co to je ?
No to je označení pokud máš na stejnem aute jine vahove kategorie(alespon myslím) ale nevím přesně coco znamená...

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od JonatanCl »

galaher píše:Neví někdo co znamená to barevné označení na pérech.Viděl jsem zelené,modré,žluté ,ale nevím co to je ?
Barvičky v Etce označují typy a určení pružin - pro benzíny, diesly, mechanická přev, automatická přev., klima, bez klimy, normální cesty, špatné cesty - kombinuje se typ motoru, převodovka, klima a určení.

U zadních pružin ještě barvy určují, jestli to je Variant, sedan, nebo jestli je tažné, nebo není

Například v Etce je pro Passat r.v. 1995 (B4) 14 druhů předních pružin a 8 druhů zadních
Rozlišené právě barvičkama a počtem puntíků a čárek a tak.


Jinak já od soboty jezdím na červených pružinách JOM - snížení 35/35 mm na standartních tlumičích
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od KADEL »

JonatanCl píše:
galaher píše:Neví někdo co znamená to barevné označení na pérech.Viděl jsem zelené,modré,žluté ,ale nevím co to je ?
Barvičky v Etce označují typy a určení pružin - pro benzíny, diesly, mechanická přev, automatická přev., klima, bez klimy, normální cesty, špatné cesty - kombinuje se typ motoru, převodovka, klima a určení.

U zadních pružin ještě barvy určují, jestli to je Variant, sedan, nebo jestli je tažné, nebo není

Například v Etce je pro Passat r.v. 1995 (B4) 14 druhů předních pružin a 8 druhů zadních
Rozlišené právě barvičkama a počtem puntíků a čárek a tak.


Jinak já od soboty jezdím na červených pružinách JOM - snížení 35/35 mm na standartních tlumičích
a co jsi udělal s tema starejma? zadníma? ty už byly KO? a co přední tlumiče? bych potřeboval

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od Tomas1 »

JonatanCl:a nesucha ti to nikde ani pri plnej osadke auta ??? lebo kamos mal na audi znizene o 40mm a jazdil na dorazoch a odisli mu vsetky tlmice..tak ja by som chcel nejaki kompromis aby sa to dalo normalne pouzivat :?:

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od galaher »

Měnil jsem jak tlumiče(Monroe) tak péra(D&D).Měl jsem před tím na pružinách barvu zelenou a teď mám žlutou a zdá se mi to dost tvrdé oproti předchozím.Chtěl jsem něco co bude docela houpačka.. :)
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od JonatanCl »

Tomas1 píše:JonatanCl:a nesucha ti to nikde ani pri plnej osadke auta ??? lebo kamos mal na audi znizene o 40mm a jazdil na dorazoch a odisli mu vsetky tlmice..tak ja by som chcel nejaki kompromis aby sa to dalo normalne pouzivat :?:
Nikde mi to nedrbe - mám jenom 35mm. Kufr narvaný až po roletu vercajkem a je to dobrý.
Zatím jsem moc lidí nevezl, mám to od soboty.
Uvidím cca za měsíc, jedu Chorvatsko, budu naloženej po střechu, pak budu vědět víc

To KADEL:
Zadní pera obě prasklá + vyteklý tlumiče, proto akce nové pružiny a plynokapalinový tlumiče :?
Vepředu to mám na původních tlumičích, ty jsou v pohodě.

Takže mám akorát schovaný přední pružiny, kdybych náhodou za týden sundaval JOMy dolů :lol:
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od KADEL »

ok a jen pro info na tech tlumičích předních měl jsi matku šestihranou nebo tu s tím zářezem?ta co drží mysku a uložení...a jake máš uloženi s plechem nebo jen gumu...u mě to totiž podle etky vypada na to že tam mám tlumiče z B3

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od Tomas1 »

JonatanCL:a este som zabudol kolesa mas ake ??? lebo ja neviem ci by osm mohlo dat aspon 35mm prezote mam nahodene 16" a dost vysoky profil pneumatik 205/55 a niekedy ak to so mnou poriadne hupne mi to sucha a ak by som to dla nizsie tak neviem ....


inak ktore pruziny by ste odporucili majte na zreteli cena/kvalita... :?: :?: :?:

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od Hanni »

máš moc vysoký profil na tenhle rozměr je na pašíka optimál 205/45 16", pak by ti to podlě mě nemělo štrejchat ani při snížení -40mm pokud budeš mít nějaký rozumný et cca do 35

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od Tomas1 »

Hanni:et mam 48..no to je skoda co teraz s tymi gumami no nic taktuto sezonu sa asi znizovat nebude..pokial nezjazdim pneu... :lol:

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od Hanni »

et 48??? a neškrtá ti pneu o misku tlumiče? :D

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od Tomas1 »

Hanni:ano skrtalo ale som trosicku tu misku vyhod hore a uz je to ok ale iba trochu..

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Zadní péra na B4

Příspěvek od galaher »

Jelikož mi to po výměně zadních tlumičů a pér vzadu v autě při jízdě vrže (je možno ,aby rezonoval pístek tlumiče ?)a to ani nemluvím o těch plastech v kufru budu ještě měnit na zadní nápravě lůžka,tak se chci zeptat zda je třeba je nějak do nápravy lisovat nebo stačí vyšroubovat ten jeden šroub co to drží a staré vyndat a nasadit nová.
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“