Otázka pro znalce - zadní ložiska

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Otázka pro znalce - zadní ložiska

Příspěvek od Bastard »

Nazdárek vespolek... Při brouzdání na netu jsem našel dva druhy zadních ložisek... Jedny klasický na kotouče nebo bubny za 500,- a pak druhý za 4000,- ale ty nevím, jakej mají význam. Chápu to správně tak, že se tady to ložisko našroubuje místo toho původního čepu a může se tam dát jinej kotouč? :idea:

Levnější sada : http://obchod.autokelly.cz/imageview.as ... kola%20SKF
Dražší ložisko : http://obchod.autokelly.cz/imageview.as ... le=ložisko kola TIMKEN (sada na 1 kolo)

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka pro znalce - zadní ložiska

Příspěvek od Tomášek »

no podleme to je celej naboj na kterejjen nasadis kotouc, brzdic a kolo.. treba pro nekohokdo ma vpici naboj i lozisko.. ale nevim no, 8tis na zadek je dost jen za loziska a naboje :-D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Otázka pro znalce - zadní ložiska

Příspěvek od Bastard »

Já si spíš myslím, že to bude pro ty, co si tam chtějí dát nějaké vlastní kotouč a brzdič... Protože ten čep koupíš novej za 4kila :wink:

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka pro znalce - zadní ložiska

Příspěvek od Tomášek »

Bastard píše:Já si spíš myslím, že to bude pro ty, co si tam chtějí dát nějaké vlastní kotouč a brzdič... Protože ten čep koupíš novej za 4kila :wink:
proto rikam ze to musi bejt neco spesl za 4 litry.. :)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Otázka pro znalce - zadní ložiska

Příspěvek od Bastard »

No tak to vím taky, že to musí být něco spešl :mrgreen: Ale tys říkal, že to je pro někoho, kdo má v prdeli náboj i ložisko, což by stejně nebylo to pravý řešení, protože až by dojezdil tady to ložisko, tak zase 8000 z okna. Ale třeba to zase vydrží, když to je smontovaný už z výroby a nemusíš laoborovat s dotahováním té podělané matky :D

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka pro znalce - zadní ložiska

Příspěvek od vlado742 »

Ten druhy, to je 5 dierovy naboj mozno ze je to vyhoda ze je v celku , ale take prachy za to dat 8O 8O , asi nie, A k loziskakm do predu som kupoval jedno okolo 1000, zadne neviem :cry:

A nekupujte take ktore maju made in poland, lebo je to srot, nevydrzali ani rok :D

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Otázka pro znalce - zadní ložiska

Příspěvek od Bastard »

Já beru jedině SKF... Na autokelly mají i TIMKEN, což se může, ale nemusí vyrábět v Česku, resp. v Olomouci, ale na ilustračním obrázku tam mají made in Poland, takže e-e :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“