b4 nadmerny hluk

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
ra1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 22.12.2007 14:36
Bydliště: poprad

b4 nadmerny hluk

Příspěvek od ra1 »

nazdar vsetci

ide mi na nervy hluk v tomto aute.
1. neviem ci nemam blbe pneu ale je to klasicky matador 165 R15 letne a hucia ako traktor. predtym som mal uz nepamaetam ake, asi bridgestone ale nehucali tak.
teraz ma zaujima ci existuje aj rozdiel v hluku medzi zimnymi gumami alebo ci vsetky hucia. ked idem uz 50 km/h tak je to neprijemne. zimne mam sava rovnaky rozmer a to je tiez hlucne
s akymi mate dobre skusenosti?

2. hluk od motora je nepriijemny prave v najcastejsie pouz. otackach 2000 - 3000. Pomohla by zvukova izolacia pod kapotu motoroveho priestoru? nemam to a vsimol som si ze niektore passaty ano. asi vsetky. da sa to zohnat aj neorig. diel?

3. pred rokom som dal vymenit vsetky tlmice s predstavou znizenia hluku ale vobec to nepomohlo. mozno je to pomerom kvalita/cena, najlacnejsie som vsak nebral. prejavuje sa to hlavne pri prechode cez male nerovnosti. ako bez tlmicov.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: b4 nadmerny hluk

Příspěvek od Bastard »

1. Předepsaný rozměr na 15palcových ráfcích je 195/55. 165 jsou na takový auto strašný galusky, tak se nediv, že to hučí... Buď rád, že ti to ještě nebuchlo... Jakej máš profil gum? 165/xx?

Jinak některý pneu hučí, některý ne. Většinou nejvíc hučí protektorovaný zimáky nebo nějaký levnější zimní a pak letní se šípovým dezénem.

2. Možné to je, že to dokáže utlumit ta izolace pod kapotou, ale nebude to podle mě až tak akutní. Měl jsem to možnost vyzkoušet na Golfu 2 benzín a moc se toho po nasazení nezměnilo. Seženeš to jedině na vrakárně nebo u někoho, kdo prodává náhradní díly. Druhovýroba se nedělá.

3. Jakou značku tlumičů jsi koupil? Nejlepší je měnit celý podvozek, pokud trváš na opravdovém tichu, ale stejně si myslím, že ničeho zvlášního nedosáhneš. Vzadu pomůže leda naložit auto a jezdit s plným autem, protože na prázdnej kufr jsou zadní péra a tlumiče moc tvrdý.

Uživatelský avatar
ra1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 22.12.2007 14:36
Bydliště: poprad

Re: b4 nadmerny hluk

Příspěvek od ra1 »

ahoj,
profil gumy je 65.
myslím že som uviedol nesprávnu hodnotu, je to 195. nie 165. v každom prípade sú hlučné a pri nákupe sa to pohľadom na profil zistiť nedá. možno to výrobcovia udávajú v technických údajoch

výrobcu tlmičov v takom krátkom čase neviem zistiť, nezaoberal som sa tým vtedy. niektoré diely som bral bez pokladn. bloku, možno aj tie. vzadu su olejové, vpredu olej-plyn. neviem či je to šťastné riešenie, ale od tých plynových vpredu som očakával viac.

v nejakej inej téme som tu čítal možnosť dodatočnej izolácie dverí proti hluku z gúm. skúsim ešte túto možnosť. má niekto skúsenosti či to pomáha?
vdaka

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: b4 nadmerny hluk

Příspěvek od Bastard »

195/65 je zase moc vysoký, ale furt lepší, jak 165 :mrgreen: ... Může se ti stát, že si při vytočených kolech prořízneš pneumatiku o lem podběhu, pokud je nemáš upravený :wink:

Na těch tlumičích by mohla být někde vyražená značka výrobce, otázkou ale taky je, čemu říkáš nadměrnej hluk... Jestli přesedáš třeba ze Superba do Pašíka, tak takovýho ticha podle mě nikdy nedosáhneš... Moderní auta jsou už o něčem jiným holt...

Uživatelský avatar
jozzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.12.2007 13:25
Bydliště: Košice SK

Re: b4 nadmerny hluk

Příspěvek od jozzo »

ja mam letne continentaly a zimne matador a hluk sa neliši,možno zimaky trošku viac hučia,nebude to niečim iným?ložiska a tak pod.ten hluk mam tiež neprijemný od 2500-3000 ot.asi to bude tak konštrukčne dané,hluk pneu porovnávam zo služobným ročným oplom a asi nastejno

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: b4 nadmerny hluk

Příspěvek od Bastard »

Já můžu říct, že Matador Aquila MP43tuším se šípovým vzorem hučí jak : A teď cituji jednoho borce z Daewoo klubu : "Matador Aquila a hučí to jako zimáky na vojenským UAZU"...

Když jsem přezul na zimáky (vpředu Kleber Krisalp HP2 a vzadu totál sjetý Yokohamy, už mám nachystaný dopředu nový gumy), tak auto krásně ztichlo, gumy dělají hodně :D

Uživatelský avatar
jozzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.12.2007 13:25
Bydliště: Košice SK

Re: b4 nadmerny hluk

Příspěvek od jozzo »

môžem potvrdiť,kamoš to mal na oktavke a UAZ oproti tomu šepot kvjetin,mal som UAZna vojne,riadna koza to bola

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: b4 nadmerny hluk

Příspěvek od Tomas1 »

tak tak neda sa porovnavat B4 napr z octaviou a to viem o com pisem mam aj jedno aj druhe..no ale z mojho stanoviska robia gumy niekedy poriadny rachot napr u mna letne Barum Bravuris mas. spokojnost.. a ked som nahodil zimne Vikingy tak to je riadny rozdiel...no tie uz nebudu dlho lebo kupujem nove zimne tak potom dam vediet o kolko sa to zmenilo..ale u mna rozhodne gumy...inak akymy kolvek gumami na dverach docielis akurat tak vytlmenie a tepelnu izolaciu celeho auta a to nieje lacne riesenie...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“