Brzdovej válec

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Luke....
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.12.2008 18:08
Bydliště: Třebíč

Brzdovej válec

Příspěvek od Luke.... »

Zdar, koupil sem passata rok 95, 1,9 TDi. Všechno v poho, jen brzdy sou trochu divný, pedál má dlouhej chod a když chci brzdit trochu razatnějc, tak musím na pedál šlapat velkou silou. Mluvil sem s borcem, kterej to auto servisoval předchozímu majiteli a ten mi řekl, že je špatnej brzdovej válec a za novej mi řekl cenu 7500,- nevíte, kde by se dal sehnat nějakej jetej??? Nějaký vrakoviště a nebo jestli nemáte někdo nějakou bouračku třebas. Díky za pomoc.
VW Passat B4 1,9TDi 66kW, Mazda 6 2.0 TDCi 100kW, VW Passat 3C 2.0TDi 103kW DSG

Uživatelský avatar
GT PASSIK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 26.06.2008 22:39
Bydliště: Vysočina

Re: Brzdovej válec

Příspěvek od GT PASSIK »

Čau já bejt tebou kouknu do anonce tam seženeš vše a na ceně se určitě domluvíš a ještě bych si zistil který auta mají stejnej kdyby to pasovalo z oktavie nebo tak chápeš, někdy stejná věc ve více autech a z jednoho je např. za 7500 a z druhýho za 3000. Hodně zdaru :D
!!!VW-SUPER stroje!!!

Luke....
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.12.2008 18:08
Bydliště: Třebíč

Re: Brzdovej válec

Příspěvek od Luke.... »

jo díky, to mě nenapadlo, vlastně teoreticky by tam mohl bejt stejnej válec třebas ze seatu ne? z nějakýho toleda nebo z něeho takovýho...uvidíme, našel sem na netu jednu firmu z prahy, která ten válec nabízí, ale nenašel sem tam nikde cenu, tak sem jim tam psal. Každopádně to potřebuju nějak pořešit, protože jezdit s autem, který pořádně nebrzdí je o hubu. a na tu annonci tky kouknu, tak kdyby ste měli ještě nějaký nápady, tak mi dejte prosím vědět. Díky
VW Passat B4 1,9TDi 66kW, Mazda 6 2.0 TDCi 100kW, VW Passat 3C 2.0TDi 103kW DSG

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdovej válec

Příspěvek od Passta »

Ta cena se mi zdá nějaká šílená, i origo vychází na nějakých 5500,-, ve druhovýrobě seženeš kolem 2000,-, pokud mohu doporučit tak třeba Metelli.
Máš vzadu bubnový brzdy nebo kotouče? U bubnů můžou dlouhý chod pedálu dělat špatně seřízené samostavy. Jsou sice tahané pružinkou, ale to někdy nestačí. Já to dělám tak, že zvednu zadek auta, někdo mi šlápne silou na brzdu a já kladivem pobouchám bubny z čelní strany(při povolené ruční brzdě). Je potřeba ale zkoušet, zda se kolo po povolení pedálu volně točí. Pedál je krásně navrchu a ručka brzdí na druhým zubu.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdovej válec

Příspěvek od Passta »

brzdový válec třeba tady http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?kat=41&
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Luke....
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.12.2008 18:08
Bydliště: Třebíč

Re: Brzdovej válec

Příspěvek od Luke.... »

díky za odkaz, ale ještě mě tak napadlo, kapalina nikde neteče ani se neztrácí. A ten brzdovej válec je vlastně jen píst že. Takže vevnitř bude nějaký těsnění nebo něco podobnýho. A koukal sem, že prodávají opravné sady na ty ventyly, nevíte co je součástí? Asi nejlepší by bylo to vyndat a kouknout se jestli to je vlastně ono, protože diagnóza typu jedna paní povídala se mi nezdá, mluvil sem s předchozím majitelem a tem mi řekl, že mechanik, kterej mi dneska řekl, že ten válec je špatnej řekl jemu, že válec je OK...tak neim, ale jinak jako spokojenost s passatem. :)
VW Passat B4 1,9TDi 66kW, Mazda 6 2.0 TDCi 100kW, VW Passat 3C 2.0TDi 103kW DSG

Uživatelský avatar
kubix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 17.02.2008 17:15
Bydliště: Náchodsko/BROUMOVW

Re: Brzdovej válec

Příspěvek od kubix »

Nevym jak pssat ale na gIII jsem daval z feldy a je vse ok tak skus omrknout rozdily na gčku jsou rozdilny vnitrni prumery felda ma myslim 22 a mam ji na krame asi za 900-1000,-

Luke....
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.12.2008 18:08
Bydliště: Třebíč

Re: Brzdovej válec

Příspěvek od Luke.... »

No já ještě musím zjistit, jestli to je vážně ten válec nebo je chyba někde jinde...jestli se třebas někde neztrácí podtlak nebo tak něco, protože jako brzdy brzdí, ale musím na to vážně hodně šlapat. Má to tky dlouhej chod ta brzda...tak neim, jestli je to jen nějak špatně poštělovaný nebo je tam něco v pytli... :)
VW Passat B4 1,9TDi 66kW, Mazda 6 2.0 TDCi 100kW, VW Passat 3C 2.0TDi 103kW DSG

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Brzdovej válec

Příspěvek od Tomas1 »

necital som to tu cele ale je som kupioval novy zadny strmen komplet ale bol po oprave a na vymenu a vysiel ma na 4500sk...

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Brzdovej válec

Příspěvek od gregi »

Luke.... píše:Zdar, koupil sem passata rok 95, 1,9 TDi. Všechno v poho, jen brzdy sou trochu divný, pedál má dlouhej chod a když chci brzdit trochu razatnějc, tak musím na pedál šlapat velkou silou. Mluvil sem s borcem, kterej to auto servisoval předchozímu majiteli a ten mi řekl, že je špatnej brzdovej válec a za novej mi řekl cenu 7500,- nevíte, kde by se dal sehnat nějakej jetej??? Nějaký vrakoviště a nebo jestli nemáte někdo nějakou bouračku třebas. Díky za pomoc.

Myslím si , že by bylo rozumnější sehnat jiného mechanika a nechat ho brzdy zkontrolovat celé a začít třeba maličkostí , jako výměna brzdové kapaliny , za kapalinu , která tam má 100% být , a budeš mít jistotu kvality a nepřítomnosti vzduchu . Seřízení parkovací brzdy , nezarezlé zadní válečky ( pokud nemáš kotouče ) , atd. . Podle toho co popisuješ je projev závady prapodivný . Dlouhý krok by mohl být opotřebením obložení , váznoucími brzdami , zavzdušněním okruhu nebo špatnou brzdovou kapalinou .
Při prudkém brždění velká ovládací síla by byla spíše věcí posilovače - nedostatek podtlaku , váznoucí ovládací ventil , ale špatný brzdový válec velkou ovládací sílu neudělá . Jen mačkáš kapalinu a jestli ji mačkáš rychle nebo pomalu je jedno . Pokud si nemyslel , že při prudkém sešlápnutí je krok krátký ( ne velká ovládací síla ) , tam by byla možnost , že nepropustí brzdový válec kapalinu zpět do vyrovnávací nádobky přes opotřebené gumičky a tím by byla možnost závady brzdového válce společná s prvním projevem závady .
Opravné sady na brzdový válec jsou dobrá věc , ale z vlastní zkušenosti ne na dlouho . Je to dobré tak před prodejem , jestli Ti odejdou gumičky , tak máš určitě něco i na stěnách brzdového válce . Stáří gumiček je stejná jako stáří brzdového válce .
Anonnce , bouračka , vrakoviště ??????? Jsou to brzdy a drží Tě při životě a na silnici . Nechci tím řící , že musíš kupovat originál VW , ale Bendix , TRW , ATE , atd. jsou firmy dodávající do prvovýroby a v druhovýrobě je seženeš za rozumnější peníze než originál a kvalita bude srovnatelná , neboť bude stejný díl jen v krabyčce výrobce dílu a ne v krabičce výrobce automobilu .
Pokud to budeš kupovat z bouračky , nebo na vrakovišti , tak nevíš co kupuješ , neboť všechny díly jsou 100% , z auta které mělo málo najeto a záruku nemáš žádnou . Jestli to bude byť krátkou dobu bez brzdové kapaliny , tak je to stejně už pak k "ničemu" vzhledem k tomu , že začnou pracovat "chemické reakce" . Gumičky půjdou pryč , leštěné plochy začnou korodovat a k čemu Ti to pak bude , vyhozené peníze ( slušně řečeno ) .
Dle mého názoru jsou věci , na kterých se ušetřit dá , ale jsou věci na kterých se dle mého názoru šetřit rozhodně nemá .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: Brzdovej válec

Příspěvek od Tomas1 »

gregi:presne tak z vrakace su dobre akurat tak nejake plasty...a pod blbosti...

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“