homokynetický kloub ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

homokynetický kloub ?

Příspěvek od mimayin »

Zdravím po delší době všechny. Mám velkou prosbu o radu. Po tažení vozíku za auto jsem zpozoroval zprvu při ostřejším zatáčení a po větším zahřátí motoru (50 km) přaskání zepředu. Bylo těžko určitelné jestli zleva nebo zprava. Při sešlápnutí spojky při opisování kolečka při maximálním rejtu na stupeň jedna to okamžitě přestane. Po delší a rychlejší jízdě začalo praskaní i bez zatáčení a třepání ve volantu. :( V servise to diagnostikovali jako homokynetický kloub levého kola. Po výměně to dělá dále. Nevím jestli méně. Upozornili mne, že ze skušenosi jsou v tahu většínou oba dva. Pravda je že ten co vyměnili byl hodně volný. V pátek jdu na výměnu i pravého. Ještě prý je možnost v převodovce, ale to by se nechovalo tak jak se to chová. No doufám, že to po výměně toho druhého zmizí. Všechno ostatní na přední nápravě bylo prohlíženo před dvěma lety a potřebné věcí vyměněny (ložiska u kol, klouby (ty druhé), prachovky, tlumiče, kotouče atd. Máte někdo s tímhle zkušenosti? mimayin

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od Tomas1 »

a co tak capy riadenia ?? mne to robilo najma pri prejazden nerovnosti to buchalo a po vymene za MOOOG vsetko v naprostom poriadku....ale uz som sa stretol s tym pripadom ze bolo vsetko vymenene a stale sa ozyva nejaki cudny zvuk ako keby sa nieco mlelo v kolese..to robi kamosovi ale auto na geomtrii a pod prkotinach nic nevykazuje..tak nevieme na to prist v com je pricina ...

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od mimayin »

Díky za názor. Čepy nechám tedy raději také zkontrolovat, ale mám pocit (nevím to už jistě, že je měnili). Je to ale už dva roky co na nápravě dělali a nejsem si jistý jestli tyto ano. No mám strach jestli to nakonec nebude homokinetický kloub v převodovce. Snad ne. Ono to vydává takové praskání, jako když tahám karavan. Takový zvuk vycházi na nerovné silnici ze stabilizátoru tažného zařízení. Jsou to vlastně dvě silonové polokoule co svírají kouli. Takový je to přesně zvuk. mimayin

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od Tomas1 »

podla mna su to cepy..ale skus si to dat skontrolovat...a ak budu zle vymenit nieje to drahe 2kusy ma vysli na 1000SK tak nejak ..no ale plus geometria ...

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od mimayin »

NO určitě to zkusím. To není taková položka. Horší je to s těmí klouby. Nejhorší je že v sobotu mám jet s TD na výstavu do Olomouce. A půjčovna kolem široko daleko žádná. No co nadělám. Snad to dají v pátek dohromady. Pokud to nebude ta pravá strana nebo ty čepy ale převodovka, tak mám do příštího víkendu smůlu. :cry: mimayin

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od Tomas1 »

tak to ano :?

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od mimayin »

Takže nakonec jsem si oddechl. Byl to opravdu pravý homokinetický kloub. Takže odešly oba dva najednou. :) Ale ten pravý byl mnohem horší. Už to zase šlape jako hodinky. Čepy řízení byly zkontrolovány a jsou zánovní (jpřed dvěma lety dávány nové. No snad mám už s přední nápravou pokoj. Píšu pro potřeby druhých, kdyby se jim přihodilo něco podobného. Zatím ahoj. mimayin

Uživatelský avatar
Petisbest
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od Petisbest »

Kolik te to prosimtě vyšlo? A pochopil sem dobře, že se dělala jenom jedna strana? Dík

Uživatelský avatar
mimayin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: homokynetický kloub ?

Příspěvek od mimayin »

Ne ne. Dělali se obě. Nejprve levá a pokračovalo to. Sice méně ale pořád. Dnes vyměnili druhou (pravou stranu) a je to OK :) Celkem to stálo dohromady i s výměnou kliky dveří u řidiče (což nebýt těch mrazů bych si udělal sám) 6.200,- Kliku jsem měl svoji. Za kliku jen práce. Takže méně 650,-. No hlavně, že to nebyl ten z převodovky, ne pro cenu ten není až tak drahý (asi 1.800,-), ale práce. To musí převodoka dolů. No já to tu uvádím proto, že jakmile někdo usliší vrzání a jemné praskání od kola (jako ze stabilizátoru tažného) tak aby věděl o co se jedná. No hlavně přeji, aby to nikoho nepotkalo. mimayin

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“