zmena podsvietenia tacho+displey

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od Tomas1 »

caute chcem sa opytat ci uz niekto to robit tie ziarovky na vrchu je mi jasne tie sa daju ale najviac ma stve displey...menil to niekto ??? chcel by som to na modro ....dakujem... :wink:

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od Tomas1 »

nikto nic ?

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od splouchy »

taky to budu delat.....nafotim....ale kdy

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od Bastard »

Ve stručnosti - vyndat budíky, rozlousknout je, stáhnout opatrně ručičky, plechy, odšroubovat základní desku od krytu. Pozor na dva šrouby na přichycení plechů napájení osvětlení, jsou jiné než ostatní. Pak musíte vypájet všechny LED diody na blinkry, žhavení, baterku, prostě všechny indikační diody. Pak vezmete odsávačku cínu a s pomocí mikropájky odsajete veškerý cín od nožiček displayů. Poté odchlípnete ten bílý plast obklopující displaye včetně jich. Tím odkryjete všechny SMD LED diody podsvětlující displaye. Ty vypájíte a nahradíte novými. Doporučuji LED v pouzdru SMD1206 případně jiné větší SMD diody. Nedoporučuji ty úplně miniaturní 0805 (na foto uprostřed). Nepřehánějte to se svítivostí, stačí 80mcd. Zapojují se do série. POZOR NA POLARITU! Otočíte-li jedinou, nebude vám svítit celý display. Následně připájíte displaye zpět za použití nového cínu. Mějte na vědomí, že deska je oboustranná, takže musíte použít více cínu, aby byly propojeny obě strany. Pak připájíte diody indikací, opět pozor na polaritu. Já jsem je při této příležitosti vyměnil za čiré.

Na pájení použijte výhradně mikropáječku, postačí klidně i z Tesca za 100,- Kč, trafopájka by mohla poškodit CMOS obvody. Sice nevím, jestli tam nějaké jsou, ale proč riskovat...

Pro nasvícení budíků (místo žárovek) doporučuju 3 bílé(nebo jiné) diody s velkým vyzařovacím úhlem a sníženou hlavičkou + odpor cca 560-680ohmů na každou, nebo přestřihnout plechy a dát tam jeden odpor cca 270-330ohm. Bohužel foto tohoto nemám, ale udělal jsem to tak, že jsem nad každý ciferník vtavil jednu 5mm LED diodu s tou sníženou hlavičkou a při nasazovaní toho černého plastu jsem je provlékl do těch průhledů, kde byly původně žárovičky. A sundejte tu zelenou fólii.

Všechno je to o lidové tvořivosti, tak hodně zdaru. Předem ale upozorňuju, že to není práce pro gramlavý ruce a když něco poserete, tak je to většinou na nákup nových budíků. Což už je celkem investice.

Jo a ty SMD diody pod displayi nepotřebují žádné odpory. Nedoporučuji ale červenou barvu, páč tyto LED diody vyžadují pouze cca 1,7 voltů a původní zelené jsou na cca 2,8V. Mně červený fungují, ale občas jeden display nesvítí. Myslím si, že to je tím napětím. docela ty diody trpí, takže podsvícení stahuju potenciometrem na polovic.
Přílohy
Recoverd_jpg_file(22).jpg
Recoverd_jpg_file(23).jpg
Recoverd_jpg_file(3).jpg
Recoverd_jpg_file(34).jpg
Recoverd_jpg_file(51).jpg

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od Tomášek »

ty jeste zijes?

Uživatelský avatar
Tomas1
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2210
Registrován: 10.03.2008 11:32
Bydliště: Michalovce

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od Tomas1 »

ooo a je probme ja na to ruky nemam....neznasam mrnave veci ... :roll:

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od gregi »

Vy máte ale praštěné přístrojovky , není nad B3 . Tam to byla procházka růžovým sadem , jediný problém byl , kam schovat odpory k diodám :?
Přílohy
modré budíčky Pašík 001.jpg
modré budíčky Pašík 005.jpg
Naposledy upravil(a) gregi dne 11.06.2009 13:22, celkem upraveno 1 x.
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
splouchy
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4798
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: jižní morava
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od splouchy »

no ja sem na tom s budikama jeste stejne jak ty.....

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od JonatanCl »

Nojo no, Basťa předělával budíky, co mají už elektrický náhon tachometru a všechno na tišťáku.
To věřím, že to je docela crcačka, udělat to do jiný barvy.
Já jsem čučel do svých budíků a tam mám akorát 3 žárovky na podsvit budíků
a 1 žárovku pod displejem hodin. Mám ještě mechanický počítadla kilometrů a bovdenovej náhon
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od gregi »

Do svého mám připravené budíky také s digitálem a má to dvě žárovky na podsvícení displejů ( MFA + počítadlo kilometrů ) a tři žárovky na nasvícení budíků :?:


Basťa má asi nějaký novější model , naši stařečkové ještě houkají v poctivé práci :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Luke....
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.12.2008 18:08
Bydliště: Třebíč

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od Luke.... »

Vypadá to zajímavě, nezkoušel to někdo dát do červené??? Pro představu jak by to vypadalo....mám tky bovdenovej náhon, takže bych to měl mít jednožší :) přemýšlel sem, že udělám jiný polepy budíků a když už v tom budu....
VW Passat B4 1,9TDi 66kW, Mazda 6 2.0 TDCi 100kW, VW Passat 3C 2.0TDi 103kW DSG

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od arapah »

gregi píše:Vy máte ale praštěné přístrojovky , není nad B3 . Tam to byla procházka růžovým sadem , jediný problém byl , kam schovat odpory k diodám :?
taky bych to bral....pěkný

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od gregi »

arapah píše:
gregi píše:Vy máte ale praštěné přístrojovky , není nad B3 . Tam to byla procházka růžovým sadem , jediný problém byl , kam schovat odpory k diodám :?
taky bych to bral....pěkný

Nic na tom není :wink:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od arapah »

gregi píše:
arapah píše: taky bych to bral....pěkný

Nic na tom není :wink:
Ahoj pozdravuj na Plzeňsku,a když ukážeš jak na digi tak ti ukážu jak je připravenej ten tvuj nárazník . :D :D :D

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: zmena podsvietenia tacho+displey

Příspěvek od gregi »

Nárazníček by mi zajímal , už jezdí , nebo je jen formou přípravy a ještě se nesvezl :?: :mrgreen:

Potřeboval by jsem horní plexi a pak trošku času na elektroinstalaci od snímače rychlosti a hurá s budíkama do auta , jen to plexi nějak nemám :cry:
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“