Čidlo teploty u B4 TDi

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Berysoptik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02

Čidlo teploty u B4 TDi

Příspěvek od Berysoptik »

Ahoj klubáci, chtěl bych se Vás zeptat, jestli někdo nevíte, který z čidel teploty(a kde ho najdu) dává řídící jednotce informace o teplotě chladící kapaliny. U Passata B4 1.9 TDi jsou prý čidla dvě. Jedno pro budík na palubce a druhý pro ŘJ. Je to pravda? Dle toho pro tu ŘJ se pak řídí nějak i startovací směs a tak. Tak děkuju za info. Bery

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hodys »

no je to jako u všech tdi.. na hlavě motoru ve přední části(po směru jízdy) blíž k řidičovy je výstup vody k chladiči. přímo na hlavě je plastová příruba ve které je umístěn dvojitý snímač teploty. z něho vedou 4 dráty. dva pro řídící jednotku motoru a dva pro budík. teplota vody v řídíci jednotce ovlivnuje spoustu věci. dávka paliva, předvstrik, délka žhavení, vyhřívání vody..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JonatanCl »

A to čtyřpinové čidlo stojí u VW pouhých 174,- Kč včetně daně (tvrdili, že to je shodné se škodovkou, proto tak nízká cena) - kupoval jsem ho, když mi kecal budík, že mám studenej motor a pak jsem stejně měnil pumpu a termostat - byl tam studenější, než měl být a otvíral brzo
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Berysoptik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Berysoptik »

Moc dekuju, zitra se zastavím u VW a optám se na to čidlo.Mám dojem, že to moje už měří bludy. Tak díky a ahoj Bery

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“