Relé mlhovek?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Relé mlhovek?

Příspěvek od Bastard »

cervik píše:Přední mlhovky nesmí současně svítit s dálkovýma světly.Jen s potkávačkami :wink:
By mě zajímalo, kam furt na takový pičoviny chodíte...?

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: Relé mlhovek?

Příspěvek od cervik »

Bastard píše:
cervik píše:Přední mlhovky nesmí současně svítit s dálkovýma světly.Jen s potkávačkami :wink:
By mě zajímalo, kam furt na takový pičoviny chodíte...?
To je tajný :mrgreen: Nevím jak je to teď,ty zákony(vyhlášky a předpisy)se pořád mění.Možná už to tak není a napsal jsem výše bejkárnu.Ale v minulosti platilo že přední mlhová světla smí svítit jen s potkávacíma.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Relé mlhovek?

Příspěvek od Bastard »

To je hovadina až za roh.
(4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.
Jinými slovy přední mlhovky použít můžeš, zadní musíš. Přeloženo do systému ovládání mlhovek v Passatech a v podstatě celým koncernu, musíš mít zapnuté přední i zadní, jinak je to špatně.

Nic jiného tam o mlhovkách není a co bylo v minulosti nás již nezajímá, i když dost pochybuju, že tam něco takového bylo, nicméně pátrat po tom nebudu, protože to je zbytečné.

A i kdyby tam něco takového bylo, tak za osvětlení je zodpovědný řidič, nikoliv relátka a auto. Nutno dodat, že tak jak to popisuješ, to nemá téměř žádný auto, resp. jsem ještě žádné takové neviděl.

Uživatelský avatar
oopice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé mlhovek?

Příspěvek od oopice »

Přesně toho jsem se bál. Mohli by jste někdo s předními mlhovkami vyfotit pojistkovku, jak to máte zapojené ? Stačí mi to zepředu (ze strany s pojistkami a relátky), ať vidím rozdíl. Díky.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Relé mlhovek?

Příspěvek od Bastard »

Napište sem jediný důvod, podepřený jakýmkoliv aktuálně platným zákonem, který toto vyžaduje, jinak zamykám, tohle fórum není na řešení zbytečných hovadin... Žádné auto z koncernu to takto zapojené nemělo, proto tady na žádný foto čekat nemusíš...

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Relé mlhovek?

Příspěvek od JonatanCl »

Jelikož jsem trošku starší ročník výroby, tak jsem řidičák dělal před revolucí podle vyhlášky 100/1975 Sb. přičemž platila Vyhláška federálního ministerstva dopravy o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích číslo 90/1975 Sb. ta byla zrušená v roce 1987 a nahradila ji vyhláška 41/1984 Sb. která byla novelizovaná v roce 1991 a zrušena v roce 1995.
Ale je pravda, že nikde v nich není psáno, že s dálkovými světly nesmí svítít mlhovky.
Výjimka je snad jen ve výkladu paragrafu 49 u zadní mlhovky, která směla svítít POUZE když svítily potkávací světla, nebo přední mlhovky. Tam byla povinnost, že při přepnutí na dálkové zhasla zadní mlhovka.
Na Wartburgu to takhle dederoni měli udělané z výroby, takže když jsem cvaknul na dálkový, tak zhasly i přední mlhovky
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“