porad netopi

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: porad netopi

Příspěvek od Tomas6 »

Tak asi to máknu podle toho jak jsi popisoval.A nebo ji zkopu celou a konečně vrátím zpátky staré budíky a udělám debordelizaci v elektrice.Páč ten svinčík co tam je se mi ani trochu nelíbí.To auto je skládačka z něčeho a ty svazky sou tam naházené jak na hromadě.Klapky balit alobalem nebudu.Mám v plánu ji polepit bitumenovou páskou.To by mohlo držet.Mi šlo spíš o to jestli tam na ni není alespoň vidět abych kouknul jestli je ten molitan fakt rozpadlý tak že jsou díry průchozí a nebo to ještě čas vydrží a já to po novém roce udělám v teple.Páč se mi zdá že zahřáté to netopí šptně,ale zas ráno když je to už trochu zahřáté to fouká studeným.

Uživatelský avatar
Lazil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.10.2011 20:10

Re: porad netopi

Příspěvek od Lazil »

Pokud odmontuješ středový panel tak se dostaneš k té krabici rozvodu vzduch. tu když sundáš tak ty klapky vidíš a částečně i na ně můžeš rukama. Na té druhé fotce je to vyfocené.

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: porad netopi

Příspěvek od Tomas6 »

Tak dneska jsem si to máknul.Mi stačilo sundat středový panel,plast pod bagem spolujezdce(přihrádku),odšroubovat dva šroubky z vrchu pod pylákem,odpojit elektriku od motorku a předřadných odporů,lanko od zavírací klapky,odjistit pár sponek a vyhodit ten přívodní tunel k topení.Sice na jednu sponku jsem se nedostal tak povolila násilím a zpátky už nešla páč jsem tam nestrčil ruku,ale to nevadí.Molitan jak jinak než rozsypaný a to ještě i na jiné klapce co se hýbe kolečkem na rozdělení vzduchu kam má jít,tak na ni jsem ještě dostal a opravil.Molitan jsem zeškubal a polepil jsem to bitumenovou páskou na střechy.Když se nahřeje tak pak drží jako muslimská víra.Už cestou domů z práce jsem cítil velký rozdíl jak to topí.Celé jsem to měl za cca 2hod.Takže vřele doporučuju.Je to možná krkolomější postup jak od kolegy přede mnou,ale určitě řešení pro toho komu se nechce sr*t s palubkou a nebo vypouštět vodu z topení,nebo nedej bože náplň z klimy.Škoda že nemám foto.Mobil to nepobral a foťák sebou do práce běžně netahám.

Uživatelský avatar
Luksiii
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 06.03.2010 14:38
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Re: porad netopi

Příspěvek od Luksiii »

jak jsem to ja sundaval tak to vypadalo asi takhle :( hruuuza !!!!
Přílohy
148499_1472877706585_1372922717_31118383_3814985_n.jpg
╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗
║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣
╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝
Vw passat 1.9 TD rv.92 stará dobrá vrána :)
Vw Golf 1.9 TDI , 74 kw ,rv.2001

Tomas6
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 309
Registrován: 18.12.2010 15:59
Bydliště: okolí Slušovic a Zlína.

Re: porad netopi

Příspěvek od Tomas6 »

JJ.Hrůza.Ale buď v klidu.Mne to taky potká,páč asi ty ostatní klapky taky nebudou zrovna ól rajt...

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: porad netopi

Příspěvek od vlado742 »

Dufam ze k tomu sa nikdy nedostanem :) Zatial som mal vonku len stredny panel z ovladacmi topenia lebo mi vysokocilo jedno lanko na ovladanie a nevedel som kde ho dat.

Marek84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.12.2011 22:31

Re: porad netopi

Příspěvek od Marek84 »

Mam uplne stejny problem ale chtel bych vedet jestly to pujde aplikovat u B3

Marek84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.12.2011 22:31

Re: porad netopi

Příspěvek od Marek84 »

Tak sem to udelal podle navodu ve dvou to trvalo asi cca 3 hodky a ono to topi :D

Uživatelský avatar
Lazil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.10.2011 20:10

Re: porad netopi

Příspěvek od Lazil »

Chlapi, všem gratuluji že jste se do toho pustili. Výsledek se dostaví okamžitě a já si libuju jak to topí. Je vidět že pan Volkswagen toto nevychytal.

tazmanskycert1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 22.02.2009 19:25
Bydliště: PROSTĚJOV
Kontaktovat uživatele:

Re: porad netopi

Příspěvek od tazmanskycert1 »

TAK DNESKA SEM TO TAKY ABSOLVOVAL A POROD B4 CLIMATRONIK PALUBKA PRYČ VYPUSTIT KLIMU A TOPENÍ A VYDOLOVAT TO VEN KLAPKY NA KAŠU ROZDÍL OKAMŽITY ALE DĚLAT BYCH UŽ TO NECHTĚL.TO RADŠI BUDU MNĚNIT MOTOR.ALE DÍK MOC ZA RADU.

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: porad netopi

Příspěvek od JonatanCl »

tazmanskycert1 píše:TAK DNESKA SEM TO TAKY ABSOLVOVAL A POROD B4 CLIMATRONIK PALUBKA PRYČ VYPUSTIT KLIMU A TOPENÍ A VYDOLOVAT TO VEN KLAPKY NA KAŠU ROZDÍL OKAMŽITY ALE DĚLAT BYCH UŽ TO NECHTĚL.TO RADŠI BUDU MNĚNIT MOTOR.ALE DÍK MOC ZA RADU.
Týjo nestraš, že jsi vypouštěl klimu i topení. 8O
Mám taky climatronika, přepokládal jsem, že by se k tomu dalo dostat trochu líp - už jen tím,
že jsou všude serva a neposkakujou tam lanka, jako u mechanickýho ovládání
Protože to netopí zrovna jak by se mi líbilo, tak do toho chci jít taky
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

tazmanskycert1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 22.02.2009 19:25
Bydliště: PROSTĚJOV
Kontaktovat uživatele:

Re: porad netopi

Příspěvek od tazmanskycert1 »

SERVA SOU V POHODĚ TO SUNDAŠ CELÍ AJI STÍM NENÍ CO SPLEST JEN ELEKTRO SI POHLIDEJ SOU TAM KONEKTORY ANTENA APD.NESMÍŠ NIKAM SPICHAT A POHLIDEJ SI PŘEPAD JAK TO BUDEŠ KOMPLETOVAT

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: porad netopi

Příspěvek od Passta »

Jde to i bez vypuštění klimy, musí se oddělat jen část s klapkama a radiatorem. Povolit uchycení trubek klimy na hrnci podběhu, celý těleso topení povolit z kastle, opatrně odsunout od motorové přepážky a opatrně vycvakat plechový spony co drží těleso pohromadě. Chce to sice hadí ruku, ale jde to :wink:
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: porad netopi

Příspěvek od JonatanCl »

Dík za radu, naštěstí mám ruce použitelný, tak by se mi to mohlo povést - když se dostanu bez jakýkoli demontáže do světel IV Golfu k parkovačkám(včerejší zkušenost), tak se snad vejdu i sem :-D
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
amg124
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 28.08.2011 18:58
Bydliště: UL

Re: porad netopi

Příspěvek od amg124 »

A co mám dělat, když nefouká? Větrák funguje, vlastně všechno je jak má být i ovládání. Ale prostě nefouká. Větrák dám na maximum a z výdechů to fouká jen nepatrně. Přepnu na přední sklo a zase jen nepatrný rozdíl. To samé při nastavení na nohy.
Znamená to snad, že musím k těm klapkám? Nechce se mi rozdělávat palubku. Na zimu to, ale musím vyřešit.
B4, 1,9TD, 55kW, AAZ, r.v.96, koupeno 8/11, "mechanický chip" - 80kW, kola alu 15´´ Titan, kryt z Octavky 1,9TDi, lemy z G3, http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=127&t=208222" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“