podsvícení ovladačů

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ronnyy
Člen klubu
Příspěvky: 121
Registrován: 15.06.2011 23:10
Bydliště: Chomutov/Jirkov

podsvícení ovladačů

Příspěvek od Ronnyy »

V celém autě mi svítí pouze budíky a ovladač topení pro teplotu. Nesvítí mi ani zbytek ovladačů topení ani ovladač světel. Jednou mi to probliklo, ale to bylo vše. Bojim se, že když otevřu ten ovladač, tak se mi rozsype to všech stran a už to do kupy nedám. Dá se to udělat nějak opatrně, abych potom nejezdil bez světel?

Uživatelský avatar
DejWoS
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 14.01.2008 14:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: podsvícení ovladačů

Příspěvek od DejWoS »

... mě přestalo sviti celý osvětlení interieru, svetla všechno svítí, nevím kde je problem. vypinač rozebrat mužeš nic tam neni krom malinkýho perka ....meřil jsem to štáva tam jde ... tim jak jsem to proměřoval tak jsem spojil dva "dratky" a začal svitit interier tak jsem je propojil tim že jsem je nasadil na vypinač kus dratku a pak normálně nacvaknul konektor .. nesetkal se stim někdo ?? pojistky dobrý, rele taky ... vypinače jsem zkoušel z G2 4kusy a ani jeden .. :roll: když sem koukal na ten rozebranej konektor tak se mi zdalo že štava nepřeleze přes potenciometr stlumovaní svetla tam kam by měla ... díky za rady ... :drinks:

Uživatelský avatar
vlado742
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2896
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvícení ovladačů

Příspěvek od vlado742 »

V strednom panely je iba v prostrednom ovladaci jedna ziarovka, a od nej cez svetlovody take sklenene kruzky ide svetlo do tych bočnych ovladacov. Aje ked je tam dobra ziarovka nesvieti to dobre. Najlepsie je spravit nove podsvietenie, pozri ako to mam ja alebo RadekB4
Ovladac na zapinanie svetiel - vo vnutri su dve ziarovky, asi ti zhorely ako mne treba to rozobrat a dat tam diody + odpor. Ziarovka tam ide taka specialna a musel by si objednavat z vw.
Niejake veci mas aj tu: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 5&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Ked vyberies vypinac von, prepni na parkovacky zo zadnej strany podsvakujes a vytiahnes smerom do zadu.
Aj v osvetleni zapalovača je ziarovky, tam som daval diodu, aj na tlacidlo na vyhrev zahdneho okna su dve diody myslim.

Uživatelský avatar
P4V3LS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 03.11.2012 10:14
Bydliště: Trutnovsko, Náchodsko

Re: podsvícení ovladačů

Příspěvek od P4V3LS »

Ahoj, mám stejný problém. Ve vypínači světel mi svítí pouze kontrolka obrysových světel, potom kontrolky přední a zadní mlhovky. Ta jedna LEDka, která by měla osvicovat ten kruhový vypínač na světla nesvítí a nesvítí ani ta čirá žárovk, která osvěcuje symboly na panýlku. Tu žárovku bych si snad vyměnil, ale co s těma LEDkama? Kolik do nich jde proud? abych je mohl vyzkoušet. Díky.
VW Vento 1.9 TDi, 66kW, *1994

Uživatelský avatar
1concorde
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1322
Registrován: 20.02.2010 08:46
Bydliště: slovensko

Re: podsvícení ovladačů

Příspěvek od 1concorde »

Ronnyy píše:V celém autě mi svítí pouze budíky a ovladač topení pro teplotu. Nesvítí mi ani zbytek ovladačů topení ani ovladač světel. Jednou mi to probliklo, ale to bylo vše. Bojim se, že když otevřu ten ovladač, tak se mi rozsype to všech stran a už to do kupy nedám. Dá se to udělat nějak opatrně, abych potom nejezdil bez světel?
podľa toho ako píšeš to vyzerá že máš niekde uvoľnený uzemňovací kábel nejakého káblového zväzku. Tipoval by som to na káblový zväzok z ktorého ide napájanie ovládačov kúrenia, cez ten je privádzané uzemnenie.
Na každom konektore musíš mať jednu zem. Ak nie je pôjdeš po tom kábli a nájdeš miesto kde to nemá kontakt na kostru vozu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“