Budíky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Budíky

Příspěvek od milda25 »

Ahoj, jsem tady nový a potřebuju poradit, protože přesně k mému problému jsem tu nic nenašel. Jsem 4 dni majitelem Passata, 2.0, 1995, sedan. Původní majitel mne upozorňoval, že občas nenaskočí budíky (konkrétně palivoměr, teplota vody a otáčkoměr). Poznám to prý ještě před nastartováním, když nezabliká po sepnutí klíčku, vlevo dole, kontrolka tuším, že oleje. Prý stačí buďto klíček vypnout a znovu zapnout nebo přesně mířeným úderem do horní části palubovky to umravnit. Dnes jsem vyndaval rádio kvůli úplně něčemu jinému (je tam od začátku, ale není to origo VW, nýbrž Sony). Když jsem ho namontoval zpět, zjistil jsem, že mi budíky přestaly ukazovat (funguje pouze tachometr, osvětlení přístrojovky a téměř všechny kontrolky, kromě již zmíněného oleje a ještě tuším dobíjení) a neexistuje způsob, jak je nahodit (ani opětovné vypnutí/zapnutí zapalování, ani ránou do přístrojovky). Když to původnímu majiteli řešili kdysi dávno poprvé v servisu, prý vyměnili někde nějaké relé, ale neví kde a jaké. Mám tušení, že to bude opět tento problém, ale nevím, o jaké se jedná relé. Poradíte mi někdo, jestli je to jedno z těch v pojistkový skříňce vlevo pod volantem a který nebo je úplně jinde? Případně jiný nápad, čím by to mohlo být? Hlavně nechci slyšet, že jsou špatný budíky, to myslím není ta správná příčina :lol: Předem díky.

Uživatelský avatar
RadekB4
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1713
Registrován: 22.08.2011 15:24
Bydliště: OstraVWa-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky

Příspěvek od RadekB4 »

Já bych se mrknul na svorkovnice co vedou do budíků. Možná bude problém jenom tam. Pokud jsi mlátil do horní části palubovky, tak se ten otřes stejně k relátkům nedostal. :laugh:
>> VW Touran alias Mr. T << TDIfun chip - 100 kW
Ex: Passat B4

>> Škoda 100L << - Custom Style - 35,3 kW
Facebook: >> Škodovkou k moři <<

milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Re: Budíky

Příspěvek od milda25 »

RadekB4 píše:Já bych se mrknul na svorkovnice co vedou do budíků. Možná bude problém jenom tam. Pokud jsi mlátil do horní části palubovky, tak se ten otřes stejně k relátkům nedostal. :laugh:
OK, díky. Návod, jak to rozebrat jsem tu už našel, tak až bude čas a chuť, zkusím se kouknout. Mimochodem - budíky už teď zase jdou. Natrénoval jsem intenzitu a místo dopadu úderu a je to :yahoo:

Uživatelský avatar
RadekB4
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1713
Registrován: 22.08.2011 15:24
Bydliště: OstraVWa-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky

Příspěvek od RadekB4 »

milda25 píše:
RadekB4 píše:Já bych se mrknul na svorkovnice co vedou do budíků. Možná bude problém jenom tam. Pokud jsi mlátil do horní části palubovky, tak se ten otřes stejně k relátkům nedostal. :laugh:
OK, díky. Návod, jak to rozebrat jsem tu už našel, tak až bude čas a chuť, zkusím se kouknout. Mimochodem - budíky už teď zase jdou. Natrénoval jsem intenzitu a místo dopadu úderu a je to :yahoo:
:laugh: Vyndat budíky je otázka 10-ti minutek, takže pohoda.
>> VW Touran alias Mr. T << TDIfun chip - 100 kW
Ex: Passat B4

>> Škoda 100L << - Custom Style - 35,3 kW
Facebook: >> Škodovkou k moři <<

Uživatelský avatar
jenicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: Budíky

Příspěvek od jenicek »

poprvy to je sice jak jezek v kleci ale potom uz to jde samo ;)

milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Re: Budíky

Příspěvek od milda25 »

Tak jsem před 14 dny rozebral budíky. Na poprvé opravdu hrůza, ale už vím, jak na to :-) Příčinou byl studeňák(y) na patici. Každý pin jsem proletoval, ještě k tomu přidal stejnou operaci na stabilizátoru napětí (prostým pohledem se mi ty spoje nelíbily) a od té doby vše šlape jak má :smoke: Díky všem za rady.

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Budíky

Příspěvek od Marosh16v »

Ale to nasazovani nahonu je porod...obcas mi to blbne taky,tak az se mi bude chtit,mrknu na ten stekr. Ale kabel uz byl omotany izolackou,takze to nekdo asi tunil prede mnou... :-/

hrny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23.10.2011 18:09
Bydliště: Okres Příbram

Re: Budíky

Příspěvek od hrny »

Čau prosím tě kde jsi našel ten návod na sundání budíků nemohu to najít :D potřebuji se na to taky kouknout nějak mi v tom začalo cvakat a ručička tachometru sebou cuká :)

milda25
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 18.03.2012 20:14

Re: Budíky

Příspěvek od milda25 »

Čus, návodem jsem myslel tento příspěvek. Nic moc podrobného, ale stačilo mi to. Chce to pomalu a opatrně s rozmyslem, když si nejseš jist, abys něco neulomil, ale jde to :-)

Kód: Vybrat vše

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=203&t=213737&p=2328936&hilit=budiky#p2328936

hrny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23.10.2011 18:09
Bydliště: Okres Příbram

Re: Budíky

Příspěvek od hrny »

dík dost mi to pomohlo..problém vyřešen...ručička už se pohybuje plynule a cvakání přestalo...jen to teď začalo pískat tak nevím co by to mohlo být :)

Uživatelský avatar
RadekB4
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1713
Registrován: 22.08.2011 15:24
Bydliště: OstraVWa-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Budíky

Příspěvek od RadekB4 »

hrny píše:dík dost mi to pomohlo..problém vyřešen...ručička už se pohybuje plynule a cvakání přestalo...jen to teď začalo pískat tak nevím co by to mohlo být :)
Fajne.. Přestalo cvakat, ale začlo pískat :laugh: :laugh: Takže vlastně problém nevyřešen..
>> VW Touran alias Mr. T << TDIfun chip - 100 kW
Ex: Passat B4

>> Škoda 100L << - Custom Style - 35,3 kW
Facebook: >> Škodovkou k moři <<

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“