Přední sedadla v b4

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Tomas-b4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 09.05.2012 17:45

Přední sedadla v b4

Příspěvek od Tomas-b4 »

Zdravím všechny ve spolek!! Zdá se , že jsem na to přišel:)))
Jsem tady nový , koupil jsem si b4 1,9tdi variant 81kW a hned ze začátku se mi přihodilo několik nepříjemností, tak jsem si řekl, že vás tady poprosím o rady, věřím, že máte mnohem více zkušeností.Předem si vážím vašich názorů!
1.nejde mi otevřít kufr vždy na poprvé, zatlačím čudlík-zámek a nic zatlačím podruhé a otevře se , někdy musím třeba i 10 x čím to může bý?
2.řidičovy dveře se otevřou vždy až na podruhé, na poprvé zatáhnu za kliku a nic.
3.Nefunguje je mi výškové nastavení sedadel, je na to nějaká finta? Prostě zatáhnu za páčku a ni c se nědějě a podle toho co jsem četl by se mělo sedadlo posunout na horu.
4.za studena to dlouho startuje a když to naskočí je slyšet protáčející se pastorek startéru.
5.za tepla to dlouho startuje , ale před tím jsem ten pastorek neslyšel.Auto mám asi den a ještě nemám RZ, takže za tepla jsem to startoval pouze tehdy, když mi to dovozce dovezl a tehdy ten pastorek slyšet nebyl, teď nemůžu posoudit protže nemám RZ a tutíž s tím nemůžu jezdit.

Předem děkuji za rady, važím si toho. S pozdravem Tomáš:)

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od petrivetafi »

to sedadlo nejde nahoru protože nahoře už je(to seš dítě že ho potřebuješ vejš?),zámky sou promazané? ne namazané vodkou.

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od petrivetafi »

kup sprej na el.kontakty a pročisti rozdělovač,to auto asi dýl stálo nebo na to někdo s.....l.
Až budeš jezdit přibudou asi další problémy jako je spotřeba.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od Bastard »

petrivetafi píše:kup sprej na el.kontakty a pročisti rozdělovač,to auto asi dýl stálo nebo na to někdo s.....l.
Až budeš jezdit přibudou asi další problémy jako je spotřeba.
Naliskej si... Nejlíp dveřma od auta... Rozdělovač na dieslu... :gey:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od Bastard »

Tomas-b4 píše: 1.nejde mi otevřít kufr vždy na poprvé, zatlačím čudlík-zámek a nic zatlačím podruhé a otevře se , někdy musím třeba i 10 x čím to může bý?
Špatně seřízený, případně vychozený, musíš si s tím pohrát, v 5. dveřích je krytka, která kryje zámek, je tam taková tyčka, která se dá vycvaknout a prodloužit, tak to zkus trošičku prodloužit.
Tomas-b4 píše:2.řidičovy dveře se otevřou vždy až na podruhé, na poprvé zatáhnu za kliku a nic.
Tentýž problém, mám to na zadních dveřích a seřizuje se to strašně blbě, resp. se mi to nepovedlo, takže ti radit nebudu, abys to nezkurvil. Počkej si, jestli ti někdo neporadí 100% radu.
Tomas-b4 píše:3.Nefunguje je mi výškové nastavení sedadel, je na to nějaká finta? Prostě zatáhnu za páčku a ni c se nědějě a podle toho co jsem četl by se mělo sedadlo posunout na horu.
A sedíš na tom sedadle? Pokud jo, tak se musíš přitáhnout rukou k volantu a nadzvednout se, samo o sobě tě to nezvedne. Ale osobně mám sedadlo úplně nejníž a dlouhán zrovna nejsem, obecně je totiž lepší mít sedadlo níž...
Tomas-b4 píše:4.za studena to dlouho startuje a když to naskočí je slyšet protáčející se pastorek startéru.
To může být spoustou věcí, od špatnýho teplotního čidla, až po špatnou startovací dávku čerpadla. Záleží ale čemu říkáš dlouho startuje... A pastorek někdy řve, ale není to závada, která by způsobovala dlouhý starty, spíš je to následek dlouhýho startování...
Tomas-b4 píše:5.za tepla to dlouho startuje , ale před tím jsem ten pastorek neslyšel.Auto mám asi den a ještě nemám RZ, takže za tepla jsem to startoval pouze tehdy, když mi to dovozce dovezl a tehdy ten pastorek slyšet nebyl, teď nemůžu posoudit protže nemám RZ a tutíž s tím nemůžu jezdit.
Startovat přece můžeš i bez značky, ne?

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od petrivetafi »

já sem to moc nečetl Bastarde že má tdi,já mám benzín,ale ve FAQ je jak na to B3/B4,ale promazat by to mohl

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od Bastard »

Když si to nečteš, tak neodpovídej... V Jak na to sice pár věcí je, ale je to většinou jenom na benzíny a tohle, co tu píše by tam na 99% nenašel

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od petrivetafi »

dveře a sedačky diesel sou jiný než benzín? to sem nevěděl.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od Bastard »

Sedačky jsou ale jenom jeden dotaz z pěti... Jestli nechceš radit, tak drž pec... Ušetříš všem čas a práci...

Tomas-b4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 09.05.2012 17:45

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od Tomas-b4 »

Ahoj chlapi, děkuji za prvotní informace.
Z těch několika informací co mě tak trápí je jasné , že některé jsou jakoby "prkotiny" a některé důležitější.
Myslel jsem to dobře, zda mi tu někdo poradí na co si dát pozor, abych třeba něco nezanedbal-dlouhé startování a pak se ukázalo, že se to vyvinulo v daleko větší problém.
Proč chci aby fungovalo výškové nastavení sedadla je z důvodu, že s autem bude jezdit přítelkyně a ta je spíše drobnějšího vzrůstu a obecně vím, že když sedí výš připadá jí , že má větší přehled a výhled z vozu, takže asi tak.

Jinak na sedadle když ho chci zvednout nesedím, zatáhnu za páčku a nic se neděje a když sedím tak taky třeba neklesá, jakoby je to nejaké zatuhlé.

Jo a můžu dát na 81kW 14" kola ? Nebo tam nevlezou z důvodu brzd? Přemýšlím jaké kola koupit na zimu.

Děkuji všem za rady , Tomáš:)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od Bastard »

Nevlezou, i některé 15" jsou tam dost natěsno... Měly by tam pasovat 15" plecháče z Fabie II atd. Rozměry povolených kol a gum najdeš v techničáku. Nejčastěji tam bývá 195/55/R15

Kolik páček máš na sedačce, máš foto sedadel? Překonáváš při zvedání té páčky nějaký odpor, nebo to jde lehce?

Tomas-b4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 09.05.2012 17:45

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od Tomas-b4 »

Fotku bohužel zatím nemám,ale z boku sedadla mám dvě páčky, ta přední(blíže volantu), funguje tak, že se zvedne přední část sedadla a když zatáhnu za druhou nic se neděje a jde těžko, je tam takový divný jakoby chod, který ale nic neposune, nebo ničím nehne,nevím jak lépo to popsat.Nevíš prosím co by stím mohlo být? Je to nějak zaseknuté, nebo jen nevím jak to ovládat?

Jinak v TP mám uveden "zimní"rozměr 195/55 R15, jen mě zajímalo zda tam vlezou 14" abych tam na zimu mohl dát 185/65 R14 myslím, že na zimu je větší profil(65) lepší z důvodu lepší absorpce nerovností.Letní mám teď na autě 205/50 R15.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od Bastard »

Nedáš to tam a počítej s tím, že ti u těch 195/55 nejspíš nevyjde hmotnostní index... Kolik ho máš 86?

K té sedačce, nevím, nerozebíral jsem to, ale když si ji vyndáš a obrátíš vzhůru nohama, tak se ti otevře prostor na nějaké bádání, něco zaseknutého tam nejspíš bude. Ale bacha ať ti to nenafackuje! :wink:

Tomas-b4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 09.05.2012 17:45

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od Tomas-b4 »

taky jsem přemýšlel nad tou demontáží sedadla, ale tayk se obávám aby něco někam nevystřelilo:)

jinak o hmotnostním indexu slyším prvně, vždy spíš někdo řešil rychlostní index např.91T, ale přiznám se , že se v tom moc nevyznám:)

jaké by tam měli být tedy správné zimní kola-pneu? Díky :)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přední sedadla v b4

Příspěvek od Bastard »

No to 91T co jsi napsal je hmotnostní index (91) a rychlostní index (T), tabulky najdeš na každým pneushopu. A najdeš to na 99% v techničáku, kolik máš povolených... Podle toho se může odvíjet další debata.

Na zimu si tam můžeš hodit 195/55 R15, ale tady je právě problém s tím hmotnostním indexem, skoro všechny mají 85 a já mám třeba v TP požadavek na 86,takže smůla, můžu si vybírat pouze z XL provedení, což mi nevadí, kupuju si Nokiany a ty jsou v XL, tj. index 89. A druhá varianta je, že se na ten index vysereš a dáš si tam ty 85. Ten rozdíl ve váhách je minimální, ale záleží na tobě, jak moc to chceš dodržovat... To je každýho věc... Každej si tu stejně dává, co uzná za vhodný, i když to vůbec vhodný není, to je však jiná kapitola. Pro tebe je podstatný, že tam 14" nedáš ani omylem, tudíš si tam musíš dát 15" a pokud máš vybírat zimní mezi 205/50 a 195/55, tak je to asi jasný.

No a k sedačce, pokud jsi šikovný, měl bys to zvládnout vyndat a zdiagnostikovat, ale pokud jsi levý na ruce (bez urážky, každej nemá zlatý ručičky, ani já občas :mrgreen: ), tak bych to radši nechal někomu, kdo se v tom vyzná.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“