Alternátor a volnobežka ???

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
markpol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 15.02.2010 18:19

Alternátor a volnobežka ???

Příspěvek od markpol »

Ako zistim , ze mi odchadza v alternátore volnobežka?

markpol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 15.02.2010 18:19

Re: Alternátor a volnobežka ???

Příspěvek od markpol »

Nakoniec som zistil ze moj alternátor nema volnobezku , iba klasicku remenicu , rozobral som ho vymenil uhliky a nahodil , loziska boli este dobre . Volno bezka sa dava do alternátorov s vecsim vykonom od 90 A ja mam 70 A .

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Alternátor a volnobežka ???

Příspěvek od Bastard »

Ne nutně, já mám 120A a volnoběžku nemám :wink:

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Alternátor a volnobežka ???

Příspěvek od Eitn »

To že ti odchází volnoběžka bych zkusil ručně, a podle zvuku. Poškozují se tam hlavně ty ložiska takže by to šlo slyšet. Volnoběžka má proklouznout jen v jednom směru a v druhém má otáčet alternátorem, takže v případě poruchy buď prokluzuje pořád (to by myslím i svítila kontrolka dobíjení), nebo neprokluzuje vůbec ani na jednu stranu a nebo jen částečně. Každopádně by se měla měnit pravidelně s výměnou řemene

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Alternátor a volnobežka ???

Příspěvek od Bastard »

Tos asi upadl na hlavu, ne? Měnit volnoběžku při výměně řemenu :lol: Hovadina, volnoběžka nemá servisní interval, mění se podle funkčnosti, jenom se při výměně řemene kontroluje její funkčnost... To by byl drahej špás, když je dražší, jak kompletní rozvody...

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Alternátor a volnobežka ???

Příspěvek od Eitn »

Na Golfa IV stojí volnoběžka 890kč s DPH...jestli mi za to seženeš kompletní rozvody tak je beru hned...Navíc jsem nemyslel při každém prasknutí řemene, ale při servisním intervalu což je ten samý interval jako výměna rozvodů. Ale né každý mění i ten řemen viz. neutrhl se=neměním. Viděl jsem už párkrát vyhřátý ložiska na volnoběžce a většinou se vytahovala ven i s rotorem protože už nešla sundat a na to bych určitě nečekal a jednou za 90000km bych to finančně asi zvládl :) Ale tak to je na každým. Já měním olej po 10000km max..a někdo to tam nechává 15 podle příručky. A co jsem teď četl tady na foru tak jim volnoběžka vydržela většinou kolem 120 000 až 150 000 a odešla. Proto se má měnit preventivně protože její odchod nemusí být vždycky jen o tom vyměnit ji a jet dál viz vyhřátí ložisek a rozbor alternátoru :) Jako ono je možné že vydrží, ale já osobně bych ji preventivně vyměnil. Palivový filtr má taky interval a neměníš ho až když ti přestane jít palivo do motoru a je jedno v jakým je stavu...

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Alternátor a volnobežka ???

Příspěvek od Passta »

Já ji taky doporučuju měnit s rozvodama, stejně tak plochý řemen. nepamatuju si, že by volnoběžka vydržela víc jak 120 000km. Nehledě na to, že třeba u podélných 1,9TDI, když se volnoběžka kousne, tak ohne i napínák řemene.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Alternátor a volnobežka ???

Příspěvek od Bastard »

To mi ty ukaž tu volnoběžku za 890,-. Já našel minimálně za 15 kil a za tu cenu jsem měl rozvody... Na některý alternátory je to za 2,5 tyčky, i víc...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“