Nulování tachometru při startu vw Passat B4 1,9TDi

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Douderap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 11.06.2010 18:52

Nulování tachometru při startu vw Passat B4 1,9TDi

Příspěvek od Douderap »

Zdravím nemáte někdo zkušenost s nulováním tachometru při studeném startu? Stává se mi že občas pŕi studeném startu se vynuluje tachometr. Občas se mi taky stane že po startu nezačne nabíjet baterka (svítí kontrolka) dokud neprošlápnu plyn? Předem díky za rady

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nulování tachometru při startu vw Passat B4 1,9TDi

Příspěvek od Bastard »

Budíky: Slabá baterka nebo vadný startér... Případně nějaký kabel u baterky v horším stavu.

Dobíjení: Opotřebené uhlíky v alternátoru, nebo horší regulátor dobíjení. Pokud to po prošlápnutí naskočí a pak už to na volnoběh problém nedělá, asi bych to moc nehrotil. Každopádně bych změřil napětí voltmetrem v různých režimech, tj. s vypnutým motorem, po startu na volnoběh, při zvýšených otáčkách a pak znova na volnoběh...

Douderap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 11.06.2010 18:52

Re: Nulování tachometru při startu vw Passat B4 1,9TDi

Příspěvek od Douderap »

Startér je tam opravovanej cca 3 měsíce tak doufám že tím to nebude, baterka netuśím jak je tam dlouho, ale o víkend ji zkusím nabít a proměřím měřákem ty režimy.

Uživatelský avatar
1concorde
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1322
Registrován: 20.02.2010 08:46
Bydliště: slovensko

Re: Nulování tachometru při startu vw Passat B4 1,9TDi

Příspěvek od 1concorde »

Douderap píše:Zdravím nemáte někdo zkušenost s nulováním tachometru při studeném startu? Stává se mi že občas pŕi studeném startu se vynuluje tachometr. Občas se mi taky stane že po startu nezačne nabíjet baterka (svítí kontrolka) dokud neprošlápnu plyn? Předem díky za rady
prišiel si na to čo to spôsobovalo to vynulovanie tachometra?

Maros192
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.09.2012 14:17

Re: Nulování tachometru při startu vw Passat B4 1,9TDi

Příspěvek od Maros192 »

Douderap píše:Startér je tam opravovanej cca 3 měsíce tak doufám že tím to nebude, baterka netuśím jak je tam dlouho, ale o víkend ji zkusím nabít a proměřím měřákem ty režimy.
Mne to robilo tiez,, bola to chybny akumulator. Kupil som novy a vsetko funguje. Nulovalo mi to aj hodinky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“