Nesvítí potkávačky, Passat B3

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
CZMBlast
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.02.2013 10:45
Bydliště: Ústí n.L/Hradec Kr.

Nesvítí potkávačky, Passat B3

Příspěvek od CZMBlast »

Ahoj,

mám problém. Cca před týdnem se mi začaly samovolně občas vypínat potkávačky (svítily jen obrysovky), ale stačilo probliknout dálkovkama a zase se rozsvítily a vše v pořádku. V pátek jsem ale jel delší štreku a když sem dorazil, zjistil jsem, že už svítí jenom obrysovky, ať dělám co dělám.

Tak se chci zeptat, jestli nevíte, kde hledat závadu, jestli je to v přepínači světel nebo jestli hledat studeňák někde jinde.

Díky moc :)

Uživatelský avatar
RadekB4
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1713
Registrován: 22.08.2011 15:24
Bydliště: OstraVWa-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí potkávačky, Passat B3

Příspěvek od RadekB4 »

Mi takhle odešel přepínač světel. O půlnoci, někde mezi maďarskými vesnicemi najednou zhasly potkávačky a to byl konec. Vypínač je od výroby docela poddimenzovaný, takže se dost hřeje, když přes něj jde proud do dvou světel. Já jsem si světla už překopal přes relé, takže takový problém mě již snad nepotká.
>> VW Touran alias Mr. T << TDIfun chip - 100 kW
Ex: Passat B4

>> Škoda 100L << - Custom Style - 35,3 kW
Facebook: >> Škodovkou k moři <<

Uživatelský avatar
1concorde
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1322
Registrován: 20.02.2010 08:46
Bydliště: slovensko

Re: Nesvítí potkávačky, Passat B3

Příspěvek od 1concorde »

presne tak, ten vypínač je akurát tak vhodný aby spínal k úplnej spokojnosti jedine spínaciu cievku relé. Treba to prerobiť potom už žiadne problémy nebudú hroziť :!: :laugh:

CZMBlast
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.02.2013 10:45
Bydliště: Ústí n.L/Hradec Kr.

Re: Nesvítí potkávačky, Passat B3

Příspěvek od CZMBlast »

Díky :-)

asi si to udělám na ty relátka, ale vzhledem ke svým znalostem, to bude vyžadovat hodně času, přípravy a googlení, jak na to :D a ten čas bohužel teď nemám :-/

Jde to nějak teď provizorně rychle zbastlit aniž bych musel ten spínač měnit? Ikdyby to mělo znamenat napevno to propojit čokoládou a pokaždý to ručně rozpojovat?

Uživatelský avatar
1concorde
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1322
Registrován: 20.02.2010 08:46
Bydliště: slovensko

Re: Nesvítí potkávačky, Passat B3

Příspěvek od 1concorde »

CZMBlast píše:Díky :-)

asi si to udělám na ty relátka, ale vzhledem ke svým znalostem, to bude vyžadovat hodně času, přípravy a googlení, jak na to :D a ten čas bohužel teď nemám :-/

Jde to nějak teď provizorně rychle zbastlit aniž bych musel ten spínač měnit? Ikdyby to mělo znamenat napevno to propojit čokoládou a pokaždý to ručně rozpojovat?
jasné pôjde to bez nejakých veľkých zásahov.
ak potrebuješ môžem ti poradiť resp. ti pošlem schému ako to zapojiť, kde a na aké káble. Zapneš a frčíš. Ja som to tak urobil podľa myšlienky Vlado742 a môžem povedať že aj samotné svietenie je o niečom inom, neviem prečo to takto VW nerobí od výroby, ale dávajú tam také detské kábliky :fool:

CZMBlast
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.02.2013 10:45
Bydliště: Ústí n.L/Hradec Kr.

Re: Nesvítí potkávačky, Passat B3

Příspěvek od CZMBlast »

Děkuju :) tvé nabídky bych třeba cca za měsíc, až bude čas, využil O:-)

Teď mám ale ještě jeden problém. Ten spínač sem už vyměnil, ale pro jistotu se mi něco urvalo v páčce dálkových světel a teď nejdou vypnout :roll: ...a potkávačky stále nesvítí, a nevím jestli je to těma dálkovejma (ty sem prozatím vypnul tím, že jsem vyndal jejich pojistky :D) nebo jestli byl problém ještě někde jinde než v tom spínači.

Dotaz tedy zní: je na spínači dálkovek vypínač potkávaček, takže ikdyž jsou vyndaný pojistky dálkovek a jejich spínač seplej tak potkávačky nebudou svítit?

Díky :-)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nesvítí potkávačky, Passat B3

Příspěvek od Bastard »

Páčka přepíná mezi vlákny žárovky H4, takže pokud ti dálkovky jedou a potkávačky ne, je problém v páčce, ne ve vypínači... Vypínače jsou problém u B4...

CZMBlast
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.02.2013 10:45
Bydliště: Ústí n.L/Hradec Kr.

Re: Nesvítí potkávačky, Passat B3

Příspěvek od CZMBlast »

Děkuju :-) Přesně takhle jsem to myslel, ale napsal jsem to jako dement O:-)

CZMBlast
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 06.02.2013 10:45
Bydliště: Ústí n.L/Hradec Kr.

Re: Nesvítí potkávačky, Passat B3

Příspěvek od CZMBlast »

Děkuji za pomoc, byl to pouze spínač světel a pak už jen stačilo vyměnit přepínač dálkovek a vše fachčí :-)

Uživatelský avatar
1concorde
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1322
Registrován: 20.02.2010 08:46
Bydliště: slovensko

Re: Nesvítí potkávačky, Passat B3

Příspěvek od 1concorde »

super som rád že sa ti to podarilo urobiť :good: :good: :good:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“