Ako funguje alarm?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Ako funguje alarm?

Příspěvek od Viper1121 »

Zdravim, mam v passate (pravdepodobne) originalni alarm... po odmontovani plastov pod volantom som si vsimol 2 krabicky.. jednu ciernu ktorou ked odomykam a zamykam cvaka relatko.. a druhu s napisom shock sensor a na nej je otocny potenciometer.. ktory som nastavil na minus.. zamknem auto, dioda svieti (nema blikat?) rozhojdam auto a nic.. ani sa neozve... alarm sa mi zvykne ozvat vtedy, ked mam napr slabsiu baterku, a dlho startujem.. alebo minule sa mi podarilo nevsimol som si ze mam dvojku, nastartoval som samozrejme auto sa bralo do predu :D a v tom mi 2x prehukol alarm.. ale po zatraseni auta ani za h***o
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od petrivetafi »

tak si tu krabičku s potenciometrem nastav na plus (- malá citlivost,+ velká citlivost). Tobě se ozívá alarm i když si v autě(je odemčený)?

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od Viper1121 »

ano... odomknute auto, zabudnuta rychlost pri startovani...alebo ked je slabsia baterka a dlho startuje tak sa zvyknu vynulovat budiky a zapipne... ale pri zamknutom aute nikdy necekne... ani keby ho dam na strechu...a da sa nejak spravit.. aby ked odomknem auto mi preblikly smerovky? to by som niekedy dost potreboval
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od petrivetafi »

Takže novou baterii. Odemčené auto a alarm stále aktivní? Na alarmu je napsán typ(nebo by měl), na internetu stáhnout schéma,nebo něco o tom alarmu,nebo sem ten typ napiš, a zkoušel si kopnout do předního kola - pokud je potenciometr nastaven na -, tak houpání nepomůže. To že při vynulování hodin alarm pípne bude asi to že jde všechen proud do starteru i z alarmu,tak se vypne a pak znovu zapne. Nebudeš to mít špatně zapojený?

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od Viper1121 »

to neviem... ak je to seriovy alarm tak by nemal byt zle zapojeny.. dnes este pojdem pozret co je na tych krabickach napisane
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od Viper1121 »

dnes som sa znova pozrel na alarm... shock senzor som nastavil na plus.. no ziadny efekt.. ale robim aj ine veci na nom a tak som odpojil potom baterku.. a ked som ju neskor znova pripojil alarm zacal hukat... ale iba kratko.. tak prehukol.. a vzdy po dotyku kontaktu + na baterke hukal... to je ale asi normalne tym mi asi hlasil ze do neho vteka prud... a ta ledka co je na senzory mi preblikava takze funkcny by mal byt... prikladam 3 fotky... ak by niekto vedel co su to za veci prosim vysvetlite mi to :D
Přílohy
na co su tieto 2 kable? mam ich spojene dokopy.. podla mna ale maju byt na nieco napojene... a asi kvoli tomu mi alarm nehuka
na co su tieto 2 kable? mam ich spojene dokopy.. podla mna ale maju byt na nieco napojene... a asi kvoli tomu mi alarm nehuka
nevie niekto co su toto za kable? mam to tam len takto nic na ne neni pripojene neviem co to moze byt...
nevie niekto co su toto za kable? mam to tam len takto nic na ne neni pripojene neviem co to moze byt...
co je toto zac? je to pod listou pri prednych lavych dverach
co je toto zac? je to pod listou pri prednych lavych dverach
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od Bastard »

1. Tohle není origo alarm, takže jakékoliv bádání co a jak závisí na tom, jestli se ti podaří najít nějaké typové označení a podle toho dohledáš schéma...
2. To jsou nezapojené kábly nejspíš od budíků, když bys měl MFA budíky.
3. To je pyropatrona předepínání pásů, v případě nárazu se aktivuje a napne pásy, čímž tě přitáhne k sedačce, aby sis nerozbil hubu o airbag...

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od Viper1121 »

alebo ta zabije v pripade narazu z boku :D kedze ta prichyti do sedacky :D .. MFA budiky to su ake?

daju sa na B4 namontovat aj take co meraju spotrebu a tak? proste s palubnym PC? je to 1.8
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od Bastard »

Při nárazu z boku se velmi pravděpodobně neaktivují, stejně tak jako airbagy...

Budíky s MFA jsou budíky s palubním PC...

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od petrivetafi »

ty označené 2 kabely jsou nejspíš jako u mě servisní tlačítko,při stisku funguje jen central na DO a při opětovným stisku central+alarm

Uživatelský avatar
Viper1121
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 12.06.2013 15:15
Bydliště: Slovensko - Levice

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od Viper1121 »

mozne to je .. skusim ich odpojit a znova pripojit.. ale zas zeby boli take hrube tie kable ked idu len na vypinac?
Volkswagen Passat 1.8 (66kW)

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od petrivetafi »

kam ti vedou?

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od petrivetafi »

pokud není na alarmu typové označení,rozdělej ho a plošnáku bude nebo by mělo bejt

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od petrivetafi »

ty kabely máš červený s černým proužkem jako u mě,u mě vedou k tomu tlačítku. V mém návodu píšou: Při zapnutem zapalování stiskněte tlačítko zámku dele než 3 sekundy, sirena jednou zazní, LED bude trvale svítit. System je v servisním režimu. Tzn.lze ovládat pouze central.-hlídací funkce sou vypnuty. Vypnutí se provádí stejným způsobem. Sirena zazní dvakrát, LED zhasne.

to je ale u mě, ale když si zapojil baterii a jednou to píplo, tak by to odpovídalo tomu servisnímu režimu.
chtělo by to návod k tomu tvímu alarmu,takhle je to o ničem.

petrivetafi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 109
Registrován: 11.06.2010 16:41
Bydliště: Tanvald
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako funguje alarm?

Příspěvek od petrivetafi »

u tebe po zamčení dioda svítí a to taky odpovídá tomu servisu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“