Vybitie baterky do 5 dni ...

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
markpol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 15.02.2010 18:19

Vybitie baterky do 5 dni ...

Příspěvek od markpol »

Mam , problem ze do auta nahodim baterku a za cca 7 dni je vybita .. , robil som vsetko ako je v popise odstranovania zavad pri vybijani baterky , merac som dal do serie , spotrebu mam po uzamknuti auta 0.02 - 0.04 A , co je myslim si v norme .


spotreba pri zamknutom aute : central s alarmom 15 mA
autoradio 10mA
budiky pristrojova doska : 10mA

Moze mi niekto poradit co by to mohlo byt , co sa neda zmerat merakom ???. Bolo niekde pisane ze vybijat moze aj alternator , ale pri nastartovanom aute na volnobeh mi dava 13,8 V , co si mylsim je v pohode .

Dakujem za pripadne rady .

J0HN3C
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 05.01.2012 21:47

Re: Vybitie baterky do 5 dni ...

Příspěvek od J0HN3C »

Ty hodnoty jsou sice v pořádku, ale já jsem třeba v prosinci ze stejného důvodu uplně baterku vyměnil. V obchodě s autobateriema naměřili kapacitu asi 25 Ah oproti původním 55 Ah. Takže alt nabije, ale jenom na pár dní stand-by.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybitie baterky do 5 dni ...

Příspěvek od Bastard »

Jak stará je baterie, jakou má kapacitu? Nemůže ti třeba blbnout alarm/centrál?

markpol
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 15.02.2010 18:19

Re: Vybitie baterky do 5 dni ...

Příspěvek od markpol »

Zavada je zistena , popisem ako som to zistil .... Otazka bola ze ci baterka drzi napetie , ono je lepsie povedane ci drzi kapacitu a to je rozdiel . Len ako to zistit zmerat , ked boli stare baterky tak sa to dalo , zmerala sa hustota elektrolitu a bolo jasne v akej kondici je baterka .

Ja som to zistil takto , baterka zase vybita po 4 dnoch , dal som ju na nabijacku , nabilo mi ju za hodinku a to a to sa mi zdalo moc rychlo , ze bi ju nabijacka natlacila a to mam tescovu za 20 Eciek . No dobre baterka nabita , supol som ju do auta auto nastartovalo na tuk , druhy krat auto na tuk , potom som zasvietil svetla na 5 minut , svetla som vypol a zacal startovat , baterka si ani nemrkla troska potocila motorm a potom skapala , takze baterka nedrzi kapacitu , je to varta Blue Dynamic 74 Ah , mal som ju max. 3 roky. a si zoberte ze motor uz neroztocila a na nej bolo napetie stale 12,36 Volta . Lenze co ked elektrolit je vhaji ... :(

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybitie baterky do 5 dni ...

Příspěvek od C3 »

markpol: aspon znas zavadu :-) urcite je vyrobce a vyrobce (osobne uz pouzivam jen Banner - starting bull).. ale ono taky staci v zime kvalitni baterku jednou,dvakrat vymlatit a i kdyz ji ozivis,tak uz jde kapacita strme dolu :) tak preju nizkou cenu a kvalitni baterku ;)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“