B4 dodělání origo zadní el. okna

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Durnbach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 01.02.2011 21:21

B4 dodělání origo zadní el. okna

Příspěvek od Durnbach »

Prosím o radu, mám v autě přední elektrické ale zadní manuální stahovačky. Pročetl jsem to celý ale nic k B4 nenašel.

Sehnal jsem kožený interier ale ten je vzadu elektrický a já tam nechci dělat díry pro kliku tak jsem se rozhodl, že bych zadní okna udělal na elektriku.

Je v autě udělaná nějaká příprava? Jedná se o B4 Variant 1,9 TDI 81KW leden nebo únor 1996.

Vím, že budu potřebovat 2x stahovačku s motorkem + kabeláž a ovládání el oken na středovém panelu. Hlavní otázkou je jestli je to vše a dá se to snadno zapojist jako například tempomat, to jsem již dělal a bez problému zprovoznil.

Milan

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: B4 dodělání origo zadní el. okna

Příspěvek od C3 »

Yep.. :-) Respektive pokud máš přední origo, měl by jsi mít roztaženou el. ke sloupkum ;) stačí sehnat propojky a - asi to nejtěžší - elektriku do dveří ;) nicméně origo el. stahovačky sice "doma" 200km mám, ale ještě jsem neviděl, jestli mají vlastní ŘJ.. ;) Popřípadě se dají sehnat zadní el. stahovačky z B3 (tam ale na 100% byly bez ŘJ)... a sehnat k tomu konektory je ještě horší :-) (věř mi, mám 2 sady zadních el. stahovaček, průchodky, ovladač do středovýho a stejně jsem to doteď nenašel čas dát dohromady)
nicméně tohle se podle mě všechno dá dodělat ;) horší je to vymyslet tak, aby okna poslouchaly na dlouhý impuls (stahování a vytahování oken na dálku/přes zámek) atp.
Nicméně jak jsem psal, co se týká el. oken, tak co jsem měl tu čest, vždycky u origo předních to bylo roztažený a připravený ;-)

btw
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Durnbach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 01.02.2011 21:21

Re: B4 dodělání origo zadní el. okna

Příspěvek od Durnbach »

Takže tedy bude stačit elektrika co je od konektoru (průchodky) ve dveřích, která se napojí do síě kabeláže, do středového panelu se nacvakne spínač ( konektor je připravený?) a hotovo?

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: B4 dodělání origo zadní el. okna

Příspěvek od C3 »

nevim jak u konektoru ve stredovym, ale melo by to byt tak jak pises... pro jistotu vytahni sedacku spolujezdce a dole by mely jit do sloupku kabely - el. zadnich oken ;-)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Durnbach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 01.02.2011 21:21

Re: B4 dodělání origo zadní el. okna

Příspěvek od Durnbach »

Takže B4 předpřípravu pro EL. okna udělanou nemá. Do zadních dveří vede jen centrál a dva drátky (asi k repro), takže pro dodělání zadních EL. oken je nutné mít i elektroinstalaci z auta dárce. :negative:

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: B4 dodělání origo zadní el. okna

Příspěvek od C3 »

do zadnich dveri samozrejme nepovede vic, nez mas zaplaceno, ale predpriprava byla roztazena v interieru do sloupku ;)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Durnbach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 01.02.2011 21:21

Re: B4 dodělání origo zadní el. okna

Příspěvek od Durnbach »

Ne, pokud myslíš B sloupky, tak do nich právě vede pouze hadička centrálu a dva drátky k repro, pak je průchodka s konektorem a tím to hasne, takže dráty se musí natáhnout.

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: B4 dodělání origo zadní el. okna

Příspěvek od C3 »

tak to sorry za dezinformace ;) nenašel jsi nic rozvedenýho ani podél prahů kolem sedaček?
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

Uživatelský avatar
hony...
Profík
Profík
Příspěvky: 992
Registrován: 29.10.2008 21:48
Bydliště: Zlatá stovwěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: B4 dodělání origo zadní el. okna

Příspěvek od hony... »

A nemá někdo schéma zapojeni do pojistkovky? Taky se na to chystam :-)
Čuňas b4 f kombajnu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“