Caco potrebuje Pomoc

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Caco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.06.2015 00:31

Caco potrebuje Pomoc

Příspěvek od Caco »

Ahojte.

Rozmýšlam o tom že z mojej B3 vyberiem origo kazetové rádio keďže teraz počúvam hudbu z transmittera čo stojí za prd a vymenil by som to za nejaké rádio kde si napojím mobil. Nejaké 4x repro do 50W a menší Subwoofer do kufra.

Zaujímalo by ma hlavne. Mám hľadať nejaké netypické rádio alebo tam vložím aj niečo random? Neuvažujem o hudbe za stovky len niečo za čo sa nemusím hambiť a bude to hrať celkom obstojne.
Ďalej by ma zaujímalo čo sa stane napr ak kúpim takéto niečo:
http://elektro.bazos.sk/inzerat/5180510 ... -3604R.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Kde je písané 4x 40w vzadu mám 20W genius repráky ktoré som napasoval namiesto origo oválov no ale dopredu by som dal viac ako uvedených 40W?

+ Výstup na Subwoofer znamená že viem napojiť zosilovač a až do toho ide subwoofer? To znamená že na výstup nieje obmedzenie? Alebo ako to je?

Vopred sa ospravedlňujem no moje hobby boli do teraz stále Počítače po SW stránke a nie elektrika a veci tomuto podobné. (zložiť rozobrať poskladať hocičo ale toto nie)
Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil(a) Caco dne 08.08.2015 19:17, celkem upraveno 1 x.
EX: Passat B3 Variant 1.9TD, Aktuálne: Passat B5 Variant 1.9TDI AFN Topic

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zapojenie Rádia + Repro

Příspěvek od Bastard »

Asi tě potká problém s napájením rádia, VW má prohozené piny na napájení rádia - pin 4 a 7 se musí prohodit, aby ti rádio hrálo a pamatovalo si předvolby, ale to udělej až po vyzkoušení rádia, je to 50 na 50. Dál je potřeba zjistit, co tam máš za anténní konektor, případně koupit redukci.

Jinak ten sencor co jsi sem dal, žádná sláva, je to takový chrastítko, ale na ty repro, co tam máš, to bude asi OK.

Výstup na subwoofer znamená, že ti z rádia leze krom levého a pravého kanálu i výstup pro subwoofer. Je to nízkonapěťový výstup, takže jenom signál, musíš mít aktivní subwoofer, nebo pasivní se zesilovačem, do kterého ten signál zapojíš a bude to tucat...

Uživatelský avatar
Caco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.06.2015 00:31

Re: Zapojenie Rádia + Repro

Příspěvek od Caco »

Takže nakoniec som zohnal od kamaráta:
http://www.nay.sk/jvc-kd-r302" onclick="window.open(this.href);return false;

Vo veľmi dobrom stave hrané asi mesiac. Dostal som od neho priamo aj redukciu takže som ho len zapojil a hralo. Už to chce len redukciu na anténu ako si písal.

Zmenilo to kvalitu repro čo mám v predu no už sú na ceste úplne nové 3pásmové repro dopredu a vzadu ostanú tie genius ktoré som tam montoval s týma aj pri vyšśej hlasitosti nemám problém. Tie v predu to nestíhajú.

Výstup na sub to má. Tj kúpim aktívny a priamo ho viem napojiť alebo pasívny + zosilovač?

+ Vypínač na Subwoofer napojím medzi káble od rádia ktoré idu do zosilovača? Pretože chcel by som mať vypínač niekde po ruke vpredu. Alebo ma napadlo. Skôr na kábel čo ide na baterku ?

Potom by som mal ešte jednu otázku
Na prístrojovke mi svieti kontrolka chladiacej kvapaliny. Kvapalinu som doplnil po značku max no kontrolka stále svieti.
EX: Passat B3 Variant 1.9TD, Aktuálne: Passat B5 Variant 1.9TDI AFN Topic

Uživatelský avatar
Caco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.06.2015 00:31

Re: Caco potrebuje Pomoc

Příspěvek od Caco »

Takže kvapalina bola doliata a kým mi stálo auto v garáži asi tri dni tak aj ostala ako som ju dolial lenže ak odjazdím nejaké kilometre cca 150 tak zase musím dolievať.

+Hnevá ma trasenie volantu a divný zvuk z predu keď zatáčam do prava. Nieje to búchanie ani šrípanie skôr taký tlmený zvuk. Prevažne ale len pri vyšśích rýchlostiach. Môžu to robiť gumy? Keďže sú riadne zodraté už iba na dojazd kým budem meniť na zimné túto zimu. Aleebo by to skôr mohlo byť niečo v riadení?
EX: Passat B3 Variant 1.9TD, Aktuálne: Passat B5 Variant 1.9TDI AFN Topic

Uživatelský avatar
Caco
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 11.06.2015 00:31

Re: Caco potrebuje Pomoc

Příspěvek od Caco »

Včera sme s kamarátom tesnili prírubu chladenia (stranu k motoru) pretože to tam pretekalo. Dnes sme sa boli previezť a keď som zastal tak voda všade.... po vybrati sme zistili že bola cela priruba prasknuta. Otázka odomňa. Predtým ako sme sa šli previezť sme pridali asi 1/4 otáčky na palivovom čerpadle. Nemohlo to roztrhnúť aj preto? Alebo to bola len stará popraskaná príruba?
EX: Passat B3 Variant 1.9TD, Aktuálne: Passat B5 Variant 1.9TDI AFN Topic

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“