Budiky B4 ukazuji castecne

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frantik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Poděbrad

Budiky B4 ukazuji castecne

Příspěvek od Frantik »

Ahoj
v prosinci 06 jsem si dovezl B4ku 1.9TDI 66kW kombi podle WIN r.v. 1996. Kdyz se zacaly teploty blizit nule (nemusi to mit souvislost), stalo se nekolikrat, ze po otoceni klickem se rucicky rychlosti a otacek zacaly zvedat, pri tom bylo slyset z budiku takove skvrceni. Palivomer, teplomer a displaye ukazovaly normalne. Resil jsem to vyjmutim a pojistky 2. zprava viz. obr. "pojistky1.jpg" (tmavozelená 30A). Po jejim vraceni se opet za zvuku skvrceni, rucicky obou budiku vratily na 0 a jezdil jsem dal. V lednu, kdyz bylo tak 10 po nulou, jsem otocil klickem, a kdybych ho nedal zpet, tak se snad oba budiky protocily dokola. Chtel jsem stav obnovit obyklym postupem s pojistkou, ale po jejim zasunuti se uz neprobudilo na pristrojove desce vubec nic a zustal a ve stavu jaky je na obr. "budik orig1.jpg".
Potom jsem sehnal od clena tohoto boardu jinou pristr. desku s jedinou zmenou, ze ma display s MFA. Po jejim zapojeni ukazatele paliva, teploty a oba displye zacaly ukazovat. Rychlost se ale zase zvedla a otacky za zvuku skvrceni a mirneho chveni zustaly na nule viz. obr. "budik nahradni1.jpg". Vyjmuti popsane pojistky nic neresi, jen se ozve znamy zvuk a nic se nestane. Pri jizde je slyset skvrceni a videt chveni otackomeru, zvlaste pri snizeni rychlosti resp. otacek.
VAGem 607 v servisu, se nepodarilo spojit s pristrojovou deskou a ani vycist stav tachometru.
Rele 109 a 18 (zrejme zhaveni a ABS) se mi zdaji o mnoho teplejsi po nainstalovani nahradni pristr. desky, jestli to ma souvislot nevim, pouze muj subjektivni pocit.
Nemate nekdo zkusenosti s timto problemem, pripadne jaky postup zvolit pro zjisteni zavady, co vyloucit, na co se zamerit.
Diky
Přílohy
pojistky1.jpg
pojistky1.jpg (45.27 KiB) Zobrazeno 763 x
budik nahradni1.jpg
budik nahradni1.jpg (32 KiB) Zobrazeno 763 x
budik orig1.jpg
budik orig1.jpg (47.01 KiB) Zobrazeno 763 x

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“