el.stahování oken B4

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

pašík 291
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.10.2007 21:56

el.stahování oken B4

Příspěvek od pašík 291 »

Nazdárek,nevíte někdo o někom kdo by opravoval el.stahovačky oken?Mám tam vylámané zuby a asi budou špatné koncáky nebo to co zastavuje ten motorek.

Uživatelský avatar
stunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od stunik »

Řešil bych to výměnou celé stahovačky někde z vrakáče. Měla by tam pasovat i z B3.

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od JonatanCl »

stunik píše:Řešil bych to výměnou celé stahovačky někde z vrakáče. Měla by tam pasovat i z B3.
Výměna stahovačky je dobrý tip, ale pozor u rozdílů mezi B3-B4. Já jsem dodělával stahovačky z B3 a mám ŘJ pod zadní sedačkou a ve dveřích holé motory, který jsou NANEJTOVANÝ ke stahovačce.
B4 už má ŘJ v každém motoru, takže je otázka, jak jsou ty motory připevněný ke stahovačce. Jinak mechanicky(i montáží) jsou stahovačky shodný B3 i B4
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od Hanni »

Co myslíš tím že si dodělával stahovačky? Že si na B3 vyhodil švihadla a mrsknul tam elektrický stahování?

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od JonatanCl »

Hanni píše:Co myslíš tím že si dodělával stahovačky? Že si na B3 vyhodil švihadla a mrsknul tam elektrický stahování?
Nee, na B4 jsem vyhodil švihadla včetně mechaniky a dodělal B3 stahovačky s motorama a natahal origo B3 stahovačkovou elektriku - ta má společnou ŘJ pod zadní sedačkou a ve dveřích jen motory a spínače. Jediný co jsem dokupoval u VW byly konektory do dveřních průchodek (B3 má kabely provlečený) a samozřejmě madla a spínače.
Musel jsem u každých dveří stříhnout svazek a nakrimpovat piny do konektorů v průchodkách, jinak to byla pohoda - a taky vymyslet uchycení ŘJ pod zadníma sedačkama, protože v B4 už tam není na tu jednotku prolis a úchyt :lol:
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od Hanni »

no ja se chystam vyhodit z B4 svihadla a dat tam elektriku, ale nejak si prozatim absolutne nevim rady, takze pokud bys mohl hodit hodne podrobny postup byl bych ti zavazan :-)

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od hodys »

jojo. B4 má už jednotky u každé stahovačky.. podle mě to bude jednodušší než cpát jednotku pod sedačky..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od Hanni »

takže v podstatě stačí sehnat ovladače, kabely a moturky s RJ a zapojit?

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od JonatanCl »

Hanni píše:takže v podstatě stačí sehnat ovladače, kabely a moturky s RJ a zapojit?
V podstatě ano - problém možná nastane při vyhazování pastorku švihadel - vepředu je tyčka do kličky sundatelná (drží šroubem kličky), vzadu mi nešla stáhnout.
Ale já měl komplet stahovačky i s motorama - tam to je 2x šroub co drží okno a 3x šroub co drží motor s ozubnicí a spodní příčku.
Okenní lyžiny zůstávaj.
To je mechanika
Kabeláž je trochu složitější - máš svazek od pojistkovnice k jednotlivým dveřím + svazek do panelu pod rádio (tam je ovládání zadních dveří a zamykání, aby malí odlitkové nemohli otvírat okna, když ty nechceš :lol: )
Pak jednotlivý dveřní svazky - pro ovladače v madlech a motory - pokud mají ŘJ, tak tam je 15-ti pinový konektor.

A pak jednu poznámku pod čarou :lol: (reakce na hodyse) :wink:
Pokud se něco vysype s oknama, bývá to většinou elektronika u motorů a pak měníš celý motor.
Tím, že mám jednu centrální ŘJ v nejklidnějším místě, není tak háklivá na otřesy (pod sedačkou nebouchají dveře) a nesype se.
Ve dveřích jsou jen jednoduchý elektromotory, ke kterým vedou dva silové kabely a toť vše
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od Hanni »

super díky, mám na to už zálusk delší dobu, ale nedaří se sehnat komplet součástky

Uživatelský avatar
hodys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 809
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od hodys »

tak já myslel spíš zkrz tu montáž.. ns funkci je to určitě bezpečnější, to jo.. ale zase na druhou stranu, jsem ty jednotky ještě nikdy nikomu neměnil..
Passat B8, Passat B7

BMW R1150 GS http://www.mvautoservis.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od JonatanCl »

hodys píše:tak já myslel spíš zkrz tu montáž.. ns funkci je to určitě bezpečnější, to jo.. ale zase na druhou stranu, jsem ty jednotky ještě nikdy nikomu neměnil..
To jo, pokud máš k tomu svazky, je to sranda - nacvakáš konektory do sloupků a máš hotovo, to
já s tím krimpováním měl práce víc - ale zase, kdo si hraje nezlobí :lol:

K jednotkám:
Mám teď čerstvej případ - kamarád taxíkista dával komplet B4 stahovačky a je to asi měsíc, co mu začaly blbnout dveře spolujezdce - proházeli jsme všechno, co šlo zaměnit, proměřil jsem komplet kabeláž a skončili jsme na zdechlý jednotce motoru - a to má ty stahovačky necelý rok - tedy montoval už jetý, takže nejsou nejmladší
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
tomG60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: valachy

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od tomG60 »

pašík 291 píše:Nazdárek,nevíte někdo o někom kdo by opravoval el.stahovačky oken?Mám tam vylámané zuby a asi budou špatné koncáky nebo to co zastavuje ten motorek.
odkud jsi? něco doma mám tak bych to nějak dohromady dal :roll:

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od Hanni »

Tak když budete vědět o stahovačkách komplet i madla se spínačema, tak Vám za ně utrhnu ruce :)

pašík 291
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 14.10.2007 21:56

Re: el.stahování oken B4

Příspěvek od pašík 291 »

tomG60 píše:
pašík 291 píše:Nazdárek,nevíte někdo o někom kdo by opravoval el.stahovačky oken?Mám tam vylámané zuby a asi budou špatné koncáky nebo to co zastavuje ten motorek.
odkud jsi? něco doma mám tak bych to nějak dohromady dal :roll:
Nazdárek,jsem z Prahy.Co můžeš nabídnout.Sundal jsem to a jsou vylámané zuby v poloze,kdy se má okno dovřít.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“