OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Uživatelský avatar
Frankie
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ledeč n.Sázavou
Kontaktovat uživatele:

OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od Frankie »

Zdravim, koupil sem passata b4 variant a celej je krásně posvícenej do modra ale to topení je fakt slabý,neni skoro nic vidět(serie).Tak bych to rád dal taky do modrý a aby to bylo hezky výrazný...poraďtě

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od Hanni »

topení nesvítí ani v originále, akorát prostřední ovladač musel bys na ty krajní buď přidat diody a nebo ty světlovodivý plasty

Uživatelský avatar
Fritz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od Fritz »

Frankie píše:Zdravim, koupil sem passata b4 variant a celej je krásně posvícenej do modra ale to topení je fakt slabý,neni skoro nic vidět(serie).Tak bych to rád dal taky do modrý a aby to bylo hezky výrazný...poraďtě
Co jsem slyšel tak se to dělá tak že se tam do těch světlovodů pod ovladačema dá víc SMD modrejch LEDek a pak by to mělo svítit víc.

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od s4wyer »

Hanni píše:topení nesvítí ani v originále, akorát prostřední ovladač musel bys na ty krajní buď přidat diody a nebo ty světlovodivý plasty
u B3jky to samý, prostřední ovladač svítí, ty po krajích už mizerně...možná by ale stačilo vyměnit ten světelnej hranol co tam je, přijde mi divné že by na to nemysleli a nechali to svítit slabě u krajů :roll: spíš jestli to nebude časem....B3jka a B4ka už žádní mladíci nejsou :roll:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od gregi »

Uspořádání světlovodů není žadný šlágr a žárovka není vložená přímo do světlovodu . Zkoušel jsem na svém i začernění zadního krytu za světlovodem a dodání odrazové plochy ( alobal ) , ale ani tak se svítivost nezlepšila . Když jsem odstranil zelené malůvky z průhledného krytu se znaky jako přípravu na změnu podsvícení , tak teprve začalo ovládání "svítit" , ale jen v porovnání s předcházejícím stavem :oops: .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od s4wyer »

gregi píše:Uspořádání světlovodů není žadný šlágr a žárovka není vložená přímo do světlovodu . Zkoušel jsem na svém i začernění zadního krytu za světlovodem a dodání odrazové plochy ( alobal ) , ale ani tak se svítivost nezlepšila . Když jsem odstranil zelené malůvky z průhledného krytu se znaky jako přípravu na změnu podsvícení , tak teprve začalo ovládání "svítit" , ale jen v porovnání s předcházejícím stavem :oops: .
nemáš foto? tenkrát v jiným topicu jsi dával svý podsvětlení krom topení ne?
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od s4wyer »

BTW. k té žárovičce, ona je v jakémsi kroužku z toho světelného hranolu, který je vzadu za prostředním ovladačem topení a který se zároveň "větví" k dalším ovládacím prvku topení, nebo tak nějak ne? teď jsem byl v autě a proto se mi to nechce jít študovat
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od gregi »

Máš pravdu , v prostředním ovladači je schovaná žárovička a ta by měla přes světlovody prosvítit celý ovládací mechanis . To je čirý nerozum , ale co naděláš . Obrázky ? Jak to myslíš ? Ovládání topení mám zatím bílé :oops: :cry: , nejsou lidi na změnu podsvícení a co se táče začerněného zadního krytu vylepeného alobalem , tak ty bohužel nemám ale jak jsem psal . Pokud by jsi nevěděl , jak to svítílo před úpravou , tak rozdíl nepoznáš :? .

Můžu max. udělat fotografie jak to svítí bíle , po umytí zeleného lakování z fólie z předního panelu .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od s4wyer »

gregi píše:Máš pravdu , v prostředním ovladači je schovaná žárovička a ta by měla přes světlovody prosvítit celý ovládací mechanis . To je čirý nerozum , ale co naděláš . Obrázky ? Jak to myslíš ? Ovládání topení mám zatím bílé :oops: :cry: , nejsou lidi na změnu podsvícení a co se táče začerněného zadního krytu vylepeného alobalem , tak ty bohužel nemám ale jak jsem psal . Pokud by jsi nevěděl , jak to svítílo před úpravou , tak rozdíl nepoznáš :? .

Můžu max. udělat fotografie jak to svítí bíle , po umytí zeleného lakování z fólie z předního panelu .
klidně se na to foto rád podívám, když uděláš :)
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od gregi »

Tak takové je osvětlení topení po odstranění zeleného malování . Prostředek svítí jako u ostatních aut a vnější ovladače - teplota a směr proudění , jsou stejně slepé , jako u originální folie bez úprav . Asi udělali soudruzi z východu někde chybu :P .
Přílohy
modré spínače.jpg
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od Hanni »

je pravda že jsou starý a když sem si toho všiml jak to svítí tak mě taky napadlo, že před deseti lety to svítilo celý, ale těžko říct, každopádně stím musí jít něco udělat

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od gregi »

Jestli to svítilo v době vzniku více či ne by jsem moc nevěřil . Dle mého názoru jde pouze o intuitivní podsvícení - rychlost ventilátoru a směr proudění vzduchu si určitě neměníš moc často . A když budeš chtít tyto hodnoty změnit , tak Ti stačí jen šáhnout vedle osvětleného ovladače .
Změnu máš možnost provést buď silnější žárovkou , což nevím jak by svědčilo starým plastům a nebo diody . Návod jak na to máš zde :
http://blauetachos.de/doc/vw/golf_3/Hei ... chtung.htm
Stačí si to jen přeložit na Passata , ale můžu tě ujistit , ža mimo přední panel , je ten ovladač naprosto identický . Je třeba sehnat jiný přední ovládací panel pro získání jednoho rozvodného světlovodu . Pak rozebrat celý středový tunel přístrojovky a hurá do toho . S ohledem na počasí , bude asi lepší sehnat celé ovládání a připravit ho jen pro výměnu .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od s4wyer »

tak tobě to proti mému světlu svítí ještě hezky
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od gregi »

Do té doby , než jsem sundal zelenou barvu tak si to také musel hledat . Když bylo osvětlení na plno a jel si v úplné tmě , tak když si věděl kde to hledat tak to svítilo :P .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
SkejT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod Pradědem

Re: OSVĚTLENÍ TOPENÍ b4...POMOC!!!

Příspěvek od SkejT »

ten alobal neni spatny napad,jen by to mozna chtelo zkusit ho pouzit na vsechny strany,jak do protismeru,nahoru i dolu.
Potom by to mozna mohlo svitit vice.Jestli me rozumite,svetlo by se tim padem mohlo odrazet z vice stran
ratte opa

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“