nefunkční abs

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

weekend301
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.06.2008 22:29
Bydliště: Třinec

Re: nefunkční abs

Příspěvek od weekend301 »

Vím ,že to asi nebude ono a nebude to taky už aktuální,ale já jsem měl u své B3 taky několik let nefunkční ABS(už po bývalém majiteli).Kvůli problémům na STK,kdy mě nechtěl s rozvícenou kontrolkou pustit jsem to začal řešit.Autorizovaný servis se mi dokonce uměl napíchnout na diag.jednotku(ale až po tom ,co jsem jim ukázal ,kde to je).Řekli mi ,že mám špatné levé přední a zadní pravé.Při dotazu na cenu jsem šel do kolen(řekla mi 4,5litru,ale nevěděla jestli za 2 nebo za 1).Utekl jsem.Doma jsem se nasral,zvednul jsem zadní sedla kde je řídící jedn. a šel jsem po káblu.Po 0,5m jsem došel-prodřený kabel v místě,kde pokračuje pod vůz.Hodil jsem provizorku na čokoládu a po startu O.K.Krásně zhasla a ABS je funkční.Podotýkám,že závadu hledali u AUTO HELLER v Ostravě i v Třinci.Pak jsem měl ještě jiný problémek a opět jsem to tam zkusil(Třinec).Vymýšleli si blbosti.Tohle ,že má být autorizovaný servis VW?Trapas,od té doby když jedu kolem ,tak raději přidám. :lol:

Uživatelský avatar
habik.b
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 24.01.2008 20:09
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční abs

Příspěvek od habik.b »

Tebe alespoň napíchli :D Já byl v BOSH servisu, taky jsem jim musel ukázat kde to je, ale neuměl to ani napojit,řekl si 300,- a když se mi zeptal na motor, řekl sem mu g60 a ptal se mi co to je, že o tom nikdy neslyšel...Do autorizovaných servisů už nikdy

Uživatelský avatar
GT PASSIK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 26.06.2008 22:39
Bydliště: Vysočina

Re: nefunkční abs

Příspěvek od GT PASSIK »

U mího mi abs taky nešla B3 2.0 16v 1991 byla to kostra dě.ka jedna když jsem si pozišťoval co všechno to může být tak jsem to chtěl z auta vyházet ale už mi jde jen jsem si tam dal vypínač(inspirace Audi 80 1989) :D
!!!VW-SUPER stroje!!!

Uživatelský avatar
fonomat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za vodou v rakosi

Re: nefunkční abs

Příspěvek od fonomat »

jen takovej dotaz ohledne ABS s EDS, chci se zeptat jak to funguje v praxi? je stim akcelerace rychlejsi nebo pomalejsi na suchem asfaltu, mokrem a nebo snehu? jak se to chova pri zataceni a nasledne akceleraci.
dekuji

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nefunkční abs

Příspěvek od SpeedyJ »

fonomat píše:jen takovej dotaz ohledne ABS s EDS, chci se zeptat jak to funguje v praxi? je stim akcelerace rychlejsi nebo pomalejsi na suchem asfaltu, mokrem a nebo snehu? jak se to chova pri zataceni a nasledne akceleraci.
dekuji
za sucha to moc nepoznas, nejlepsi je to na vode nebo ledu 8) Proste kolo ktery se zacne otacet rychleji zacne pribrzdovat a tim presune vic krouticiho momentu na neprokluzujici kolo, zkousel jsem to na dlouhy zamrzly kaluzi a funguje to pekne...
jelikoz je nastaveny, ze funguje jen do 40 km/h, tak pri jizde nebo zataceni nic nepoznas
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“