nefunkční abs

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

honzaxxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.01.2008 10:17

nefunkční abs

Příspěvek od honzaxxx »

HI.
Mám passata B3 rv.1989 na kterém mi nefunguje abs. :cry:
Prosím zda někdo nemá nějaké informace o diagnostice tohoto systýmu či schéma zapojení.
Předem děkuji. Honza

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční abs

Příspěvek od s4wyer »

honzaxxx píše:HI.
Mám passata B3 rv.1989 na kterém mi nefunguje abs. :cry:
Prosím zda někdo nemá nějaké informace o diagnostice tohoto systýmu či schéma zapojení.
Předem děkuji. Honza
Nechci kecat, ale (nevím proč) myslím si že ABS v 89 do B3jek nedávali :roll:
Nebo si to pletu s jiným autem :roll:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční abs

Příspěvek od s4wyer »

napiš typ motoru, ve workshopu jsem něco málo možná našel
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

honzaxxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.01.2008 10:17

Re: nefunkční abs

Příspěvek od honzaxxx »

jedná se o 1.8 82 kW kód motoru PF

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční abs

Příspěvek od s4wyer »

Tak mám tu jenom nákresy :( který ti asi moc nepomůžou

Obrázek

Obrázek

Tohle bude chtít někoho kdo má ETKU
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

honzaxxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.01.2008 10:17

Re: nefunkční abs

Příspěvek od honzaxxx »

to máš pravdu,nákresy mi nepomohou, ale díky
v nákresech je abs s posilovačem, já tam posilovač nemám.nejspíš se jedná o jiný systém abs. udajně by to mel být systém ABS MK II.
budu rád za jakékoliv schéma. i když to nebude přesně k tomuto.
díky

Uživatelský avatar
KASP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 26.09.2007 19:50
Bydliště: KYJOV-Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční abs

Příspěvek od KASP »

Mám taky b3 r.v.89 a ABS tam je takže dávali a ještě menší upřesnění toho typu motoru PF 79Kw, PB 82Kw.Jinak ty motory jsou stejný ale liší se v tom že PF má mít kat. a PB ne a do PB se má tankovat benzín s vyšším oktanovým číslem.Mě to ABS taky nefunguje ale neřeším to auto brzdí jak čert tak to tak nechám a na STK sem neměl problém.
VW PASSAT B3 PROSTĚ GENIÁLNÍÍÍÍÍ

Uživatelský avatar
KASP
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 26.09.2007 19:50
Bydliště: KYJOV-Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční abs

Příspěvek od KASP »

Nějaké schéma sem našel
Přílohy
skenovat0001.jpg
Naposledy upravil(a) KASP dne 05.01.2008 13:35, celkem upraveno 2 x.
VW PASSAT B3 PROSTĚ GENIÁLNÍÍÍÍÍ

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: nefunkční abs

Příspěvek od gregi »

Senzory jsou funkční :?: Kroužky senzorů na kolech nejsou zanesené :?: Napájení řídící jednotky je v pořádku :?: Svítí kontrola poruchy na přístojovce , nebo Ti nic nedělá a kontrolka nesvítí :?:
Nefunkční je dost široký pojem , stačí aby si měl destičky v prd... a dostali se šponky , nebo okuje rzi k senzoru a pracovat nebude , pokud bude mít větší rozdíl otáček na kolech než několik procent po delší dobu , tak automaticky přestane pracovat , protože neví čí je , . . . . .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

honzaxxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 04.01.2008 10:17

Re: nefunkční abs

Příspěvek od honzaxxx »

Senzory funkční, Kroužky senzorů v poho. Napájení řj ok. Auto brzdí velice dobře, nedávno jsem byl ny válcích a poté na STK a vše OK. Svítí kontrolka abs (není zabudovaní v přístrojích, je vedle ovládání světlometů - nejspíš není příprava u B3 v palub. desce). Po zapnutí klíčku do první polohy svítí a nezhasne, mimo malou prodlevu (prisuzuji to kontrole systému po zapnuti klíče - cca 0,5s).

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční abs

Příspěvek od KaCzaba »

honzaxxx píše:Senzory funkční, Kroužky senzorů v poho. Napájení řj ok. Auto brzdí velice dobře, nedávno jsem byl ny válcích a poté na STK a vše OK. Svítí kontrolka abs (není zabudovaní v přístrojích, je vedle ovládání světlometů - nejspíš není příprava u B3 v palub. desce). Po zapnutí klíčku do první polohy svítí a nezhasne, mimo malou prodlevu (prisuzuji to kontrole systému po zapnuti klíče - cca 0,5s).
vedle ovladace svetla je to normalni to ma G3 taky.senzory jsou funkcni,zes koukal na vag a nehlasilo zadny spatny signal ze zadneho kola?po zapnuti klicku sviti kazda kontrolka a po nastartovani zhasne...
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
tomG60
Řidič
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: valachy

Re: nefunkční abs

Příspěvek od tomG60 »

nemáš vůle v ložiskách kol?Připoj ohmmetr k jednotlivým čidlům ABS nadzvedni si kolo a rukou ho protoč,pokud se ti bude měnit odpor je to O.K. pokud ne bude někde zrada v klidu by čidla měly mít okolo 1000 ohmů

Uživatelský avatar
gregi
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: nefunkční abs

Příspěvek od gregi »

Nevím jak ABS , ale třeba z motoru lze vyčíst seznam chybových kódů . Pokud Ti takhle svítí kontrolka trvale , tak by měla být možnost zjištění chybového kódu .
Co znám , tak na některých autech to může způsobit třeba jen vadné relé napájení , které si pozná řídící jednotka . U řadící páky máš konktor diagnostiky , jestli se nepletu , tak na svém mám tři dráty - napájení a doagnostické vedení motoru . Pokud jich budš mít více , tak by mohla být šance diagnostiky :P .
B3 Variant - láska na první pohled !!!!

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční abs

Příspěvek od KaCzaba »

uz jsem to psal,ze lze zjistit ktere cidlo na ABS dava spatny signal.vag to tak primo pise spatny,nebo chybovy-tak nejak signal z LP/ kola..treba,,
taky to tak mam.pokud se ti jednou rozc¨sviti kontrolka tak u to je v pameti chyb...alespon u me to tak je...
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
himi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunkční abs

Příspěvek od himi »

zdravim. mam teda G3, ale taky me ted zlobi ABS, resp rozsvitila se mi kontrolka ABS na palubce. VAG mi napsal, ze se jedna o prave predni kolo. chybu jsem vymazal, ale objevila se znova. na cidlo jsem koukal, ale nic jsem nevykoumal. jeste zkusim premerit multimetrem odpor cidla, jen co sezenu multimetr :) pokud bude ok, tak jeste asi zkusim premerit vedeni od cidla.

nemate nekdo schema zapojeni ABS, hlavne kde se nachazi RJ pro ABS?
G III GT TDI AFN
G V BKD
G VII Variant GTD CUNA

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“