kam a jak přiojit externi čidlo teploty vody(budíky)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

kam a jak přiojit externi čidlo teploty vody(budíky)

Příspěvek od KADEL »

koupil jsem budíky jelikož mi nefunguje ukazatel teploty vody,čidlem ani kabelama to není.Asi v haji budík a jelikož jsem se ptal par lidi a nesehnal jsem je koupil jsem na A sloupek tlak turba,teplotu vody,a tlak oleje. olej a turbo bez problemu ale problem nastal s čidlem vody nevím kam ho umístit spíš kam ho zasunout:-(poradí nekdo na co jsou ty 3 čidla na boku motoru jedno jsem vyndal a vypada jako žhavič.-) a jestli by nevadilo když bude posunuto o par cm ven dal bych tam Tčko a nebo kam jinam umístit dik za rady

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: kam a jak přiojit externi čidlo teploty vody(budíky)

Příspěvek od s4wyer »

KADEL píše:koupil jsem budíky jelikož mi nefunguje ukazatel teploty vody,čidlem ani kabelama to není.Asi v haji budík a jelikož jsem se ptal par lidi a nesehnal jsem je koupil jsem na A sloupek tlak turba,teplotu vody,a tlak oleje. olej a turbo bez problemu ale problem nastal s čidlem vody nevím kam ho umístit spíš kam ho zasunout:-(poradí nekdo na co jsou ty 3 čidla na boku motoru jedno jsem vyndal a vypada jako žhavič.-) a jestli by nevadilo když bude posunuto o par cm ven dal bych tam Tčko a nebo kam jinam umístit dik za rady
nevím jak u TDi, ale já mám z boku motoru čidlo na tlak mazání (asi doděláváné - neb pak mám ještě jedno u filtru - mám 2 kontrolky)
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
martas01
Profík
Profík
Příspěvky: 949
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pelhřimov

Re: kam a jak přiojit externi čidlo teploty vody(budíky)

Příspěvek od martas01 »

s4wyer píše:
KADEL píše:koupil jsem budíky jelikož mi nefunguje ukazatel teploty vody,čidlem ani kabelama to není.Asi v haji budík a jelikož jsem se ptal par lidi a nesehnal jsem je koupil jsem na A sloupek tlak turba,teplotu vody,a tlak oleje. olej a turbo bez problemu ale problem nastal s čidlem vody nevím kam ho umístit spíš kam ho zasunout:-(poradí nekdo na co jsou ty 3 čidla na boku motoru jedno jsem vyndal a vypada jako žhavič.-) a jestli by nevadilo když bude posunuto o par cm ven dal bych tam Tčko a nebo kam jinam umístit dik za rady
nevím jak u TDi, ale já mám z boku motoru čidlo na tlak mazání (asi doděláváné - neb pak mám ještě jedno u filtru - mám 2 kontrolky)

hlaven ze mas jak na to :lol: kazdej passat ma 2 cidla na olej tzv dynamicka kontrola tlaku!! jedno na bloku a druhe na filtru kazde spina pri jinem tlaku...

to kadel jakej budikl ti nejde? jen na vodu ja mam doma vyndane jedny budiky z B3 a jsou ok tak jestli chces ten teplomer je tvuj
na zetora jsem se vy... a koupil velkej NEW HOLLAND

farmařina=tvrdá dřina :-)

Upozorňujeme družstevníky,že již třetí den je na návsi fůra hnoje.Nebude-li odstraněna,vloží se do toho národní výbor.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: kam a jak přiojit externi čidlo teploty vody(budíky)

Příspěvek od KADEL »

jo to je hezky ale já nepotřebuju na teplotu ani tlak oleje ale na teplotu vody někam přidelat...... jinka mi nefunguje teplota vody ale fakt nevím jestli to je jen budíkem nebo je v haji i nejaka jina eletrika bo do včerejška chodil alespon do zakladni polohy ted už se ani nehne

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: kam a jak přiojit externi čidlo teploty vody(budíky)

Příspěvek od JonatanCl »

Kadle, zas laboruješ :lol:

Jestli tedy máš TDi - ty 3 konektory z boku motoru jsou opravdu žhaviče - je to dohřívání
chladící kapaliny při nízké teplotě - taky se podívej, že jsou zapíchnutý do trubky chlazení.

Pokud potřebuješ signál k teplotě, tak u hlavy motoru máš T-kus, do kterýho je zabodnutý čidlo
se 4 piny (má na sobě buď žlutej(origo čidlo), nebo modrej(nově prodávaná náhrada z VW) kroužek
a čidlo sedí v objímce, která je aretovaná sponkou. Vypadá stejně, jako čidlo, který vidíš hned vedle
na tlakových trubkách mezi turbem a coolerem.
Nevím, jestli máš velký dekl, nebo jen malý - já mám velký, tak je pod něj hůř vidět, ale jde to.

2 piny jdou do ŘJ a dva piny k budíkům. Ten konektor vede do toho kulatýho nesmyslu cca 20 cm dolů po bloku motoru(kulatá svorkovnice)

Tam si ty kable najdi a píchni se do svorkovnice

Dodatek: Pichni si ho na VAG a zjisti, jestli ti náhodou nevylítlo čidlo teploty G62.
Mně blbě chodil budík teploty, tak jsem jako první udělal termostat, budík chodil pořád blbě,
tak jsem kupoval ve VW tohle čidlo (stojí cca 170,- Kč) Ale VAG mi teď hlásí zkrat na kostru
a vypadá to, že bude zrada právě v konektorech v tý kulatý svorkovnici - je dost blbě posazená
Zahejbal jsem s ní a s kablíkama v ní a už týden mi najednou autí lítá jak píchlá svině - ono, když
kecá čidlo, tak jednotka má pocit, že je pořád zima a chová se jinak při dávkování nafty,
dožhavení, tím pádem i spotřeba
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: kam a jak přiojit externi čidlo teploty vody(budíky)

Příspěvek od KADEL »

aha:-) dik za radyno zda se mi že mi to nejak moc žere každopadne na vagu jsem to měl a nic to nehlásí jednou mi to vyhodili nejakje error řj při jízde a smazali jsem to a zatím klid jdu se na to podívat a zkusím t orozpojit dneska jsem zrovna na to koukal a nevedel jsem jak to rozpojit jdu na to něco zkurvit-.)

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: kam a jak přiojit externi čidlo teploty vody(budíky)

Příspěvek od KADEL »

tak jsem zkoušel všemožne ale nepodařilo se mi ho rozpojit:-( jinak ta mje žlute čidlo asi se nekdo předemnou pokoušel o nemožne:-)

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: kam a jak přiojit externi čidlo teploty vody(budíky)

Příspěvek od KADEL »

hm tak už jsem zjistil jak a kam.-) takze diky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“