špatne ukazuje palivoměr.-(

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od KADEL »

tak jak jsme psall že mi to moc žere tak asi ne.. jezdím jezdím...ručička šla na červeny(rezervu) jezdím dal až došla pod na "0" druhy den vyšplhala do pulkyčerveneho po par km sjela na "0" a ted už jsme najezdil dalších 90km a pořad je na "0" a jede to "zatím" v kufru mám 10v kanistru a čekam kdy mi dojde:-) nesetkal jste se s tím někdo? kdy by mohl být jinde problm než v budíkach a jka postupovat:-) možna by se dal proměřit plovák ale zase nevím jake hodnoty by to mělo ukazovat.
Nekdo tady psal že pokud je nabourana teplota vody(ta mi neukazuje) tak že by mohl být i ukazatel paliva.tak nevím mno:-(
ale když jsmeta mnatankoval 30l tak to ukazovalo jako že tm je cca 35-40L tak nevím kde by mohla být zrada díky za pomoc

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od FError »

Na hodnotách nezáleží, vytáhni plovák ven, zkontroluj vizálně, jestli není někde třeba prodřenej a pk vem měřák a pmalu jeď plovákem -> hodnota by se měla rovnoměrně měnit a neměla by přeskakovat na mezní hodnoty (0 nebo velmi vysoké hodnoty)..
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od KADEL »

ok zkusím to ted mám chřipajznu tak to odložím na jindy.-( ale musím to pořešit bo mě to sere.-)

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od KaCzaba »

par lidi uz se tady na foru setkalo s tim,ze melo vydreny potenciometr na plovaku..tak treba budes mit obdobny problem.ty mas peska ale.porad samy problemy s pasikem,nez je vychytas...sice to jsou samy chujoviny,co se daji odstranit,a beznymu provozu nijak nevadi,ale asi to neni prijemny porad neco odstranovat a opravovat..tak at to mas uz brzo v cajku...
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od KADEL »

jsou to prkotiny ale baví mě to odstranovat.-) pokud to nestojí balík peněz kdyby ne tak s ím jezdim tak jak to je.-) každopadne ta nadrž je duležitá abych nezustal nekde ve měste na křižovatce viset bez nafty:-)

Tommy_25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 12.01.2008 20:57

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od Tommy_25 »

KADEL píše:jsou to prkotiny ale baví mě to odstranovat.-) pokud to nestojí balík peněz kdyby ne tak s ím jezdim tak jak to je.-) každopadne ta nadrž je duležitá abych nezustal nekde ve měste na křižovatce viset bez nafty:-)
Hele, kdyz budes rozdelavat plovak, tak dej echo jaka to je pakarna. Ja totiz ted jezdim, jezdim a porad ukazuje stejne, obcas kousek spadne, tak nevim jestli to tak malo zere nebo to blbe ukazuje a pak by me zajimalo kdy ma svitit kontrolka na palubce, v jakou chvili podle toho meraku, uz jsem byl v cervenym a porad nic, pak kdyz to ukazovalo posledni cervenou carku, tak zarovka porad nesvitila - to uz jsem nevydrzel ja a jel jsem tankovat. Obavam se ze bude zarovka asi praskla, ale prej rozdelavat palubku je pekna pakarna - vubec se me do toho nechce :-(

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od Passta »

Passaty B3,B4 i GolfyIII a možná ještě nějaké typy kontrolkou rezervy paliva neoplývají. Nevím, možná soudruzi ve Spolkové republice německa udělali nějakou chybu, ale nedali ji tam. Co jsem setkal se závadou palivoměru, tak byl problém se stabilizátorem napětí v přístrojovce. Ten způsobuje zároveň i špatnou funkci teploměru chladící kapaliny. Mě plovák taky neukazuje nějak přesně, ale u mě je to tím, že mám čerpadlo z Varianta. Už jsem si nějak našel místo na palivoměru, kdy je třeba tankovat.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od KaCzaba »

nektri kontrolku na palivo maji.tusim ze romeomontek s tim muze machrovat :D
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od KADEL »

Passta píše:Passaty B3,B4 i GolfyIII a možná ještě nějaké typy kontrolkou rezervy paliva neoplývají. Nevím, možná soudruzi ve Spolkové republice německa udělali nějakou chybu, ale nedali ji tam. Co jsem setkal se závadou palivoměru, tak byl problém se stabilizátorem napětí v přístrojovce. Ten způsobuje zároveň i špatnou funkci teploměru chladící kapaliny. Mě plovák taky neukazuje nějak přesně, ale u mě je to tím, že mám čerpadlo z Varianta. Už jsem si nějak našel místo na palivoměru, kdy je třeba tankovat.
no mě neukazuje ani teplota vody je mrtvej takže bych se měl podívat i na ten stabilizator jo a kde ho najdu je nekde foto a to jako že je odpalenej nebo co?

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od FError »

Tommy_25 píše:
KADEL píše:jsou to prkotiny ale baví mě to odstranovat.-) pokud to nestojí balík peněz kdyby ne tak s ím jezdim tak jak to je.-) každopadne ta nadrž je duležitá abych nezustal nekde ve měste na křižovatce viset bez nafty:-)
Hele, kdyz budes rozdelavat plovak, tak dej echo jaka to je pakarna. Ja totiz ted jezdim, jezdim a porad ukazuje stejne, obcas kousek spadne, tak nevim jestli to tak malo zere nebo to blbe ukazuje a pak by me zajimalo kdy ma svitit kontrolka na palubce, v jakou chvili podle toho meraku, uz jsem byl v cervenym a porad nic, pak kdyz to ukazovalo posledni cervenou carku, tak zarovka porad nesvitila - to uz jsem nevydrzel ja a jel jsem tankovat. Obavam se ze bude zarovka asi praskla, ale prej rozdelavat palubku je pekna pakarna - vubec se me do toho nechce :-(
Pakárna to ani nejni -> v kufru najdeš pod kobercem černý víčko, to odšroubuješ, pod tím je nádrž. Budeš asi muset sundat hadičky, což může být trochu pakec, ale dá se. Podom povolit velkou plastovou matku -> kladívko, takové střední, a buď hodně tupej majzlík, nebo mě se vyplatilo topůrko z kladiva a tím to povolíš. Pak to jen celé vytáhnout ven, opatrně, je t trochu ježek v kleci, plovák je všelijak naohýbán. Při vracení opačný postp :-)
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Tommy_25
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 12.01.2008 20:57

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od Tommy_25 »

Passta píše:Passaty B3,B4 i GolfyIII a možná ještě nějaké typy kontrolkou rezervy paliva neoplývají. Nevím, možná soudruzi ve Spolkové republice německa udělali nějakou chybu, ale nedali ji tam. Co jsem setkal se závadou palivoměru, tak byl problém se stabilizátorem napětí v přístrojovce. Ten způsobuje zároveň i špatnou funkci teploměru chladící kapaliny. Mě plovák taky neukazuje nějak přesně, ale u mě je to tím, že mám čerpadlo z Varianta. Už jsem si nějak našel místo na palivoměru, kdy je třeba tankovat.

Tak to jsem nezral. Ted jsi me dostal. Tohle byla podpasovka, vubec by me nenapadlo, ze tam zadna kontrolka neni. Nasel jsem nekde schema palubuvky a fakt ze ne - kontrolka neni. To by me zajimalo, kde nasi soudruzi v NDR udelali chybu :roll: !!! (pri vyrobe, ze na ni zapomeli) :D

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od Passta »

KADEL píše:
Passta píše:Passaty B3,B4 i GolfyIII a možná ještě nějaké typy kontrolkou rezervy paliva neoplývají. Nevím, možná soudruzi ve Spolkové republice německa udělali nějakou chybu, ale nedali ji tam. Co jsem setkal se závadou palivoměru, tak byl problém se stabilizátorem napětí v přístrojovce. Ten způsobuje zároveň i špatnou funkci teploměru chladící kapaliny. Mě plovák taky neukazuje nějak přesně, ale u mě je to tím, že mám čerpadlo z Varianta. Už jsem si nějak našel místo na palivoměru, kdy je třeba tankovat.
no mě neukazuje ani teplota vody je mrtvej takže bych se měl podívat i na ten stabilizator jo a kde ho najdu je nekde foto a to jako že je odpalenej nebo co?
Stabilizátor napětí najdeš v přístrojovce za otáčkoměrem, je to taková černá kostka s třema kontaktama, je přišroubovaný jedním šroubkem. Z pohledu zepředu je levý kontakt napájení, 15, prostřední je kostra a pravý je výstup. Změříš mezi levým (15) a kostrou napětí, mělo by být 12V(napětí baterie), potom změříš mezi kostrou a výstupem, tam by mělo být 9,5-10,5V. Teploměr ještě zkontroluješ tak, že na čidle teploty vody odpojíš konektor a zkusíš ukostřit jeden z kontaktů (měl by mít žlutočervený drát), rafička teploměru by měla vyjet až na doraz.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od KADEL »

Passta píše:
KADEL píše: no mě neukazuje ani teplota vody je mrtvej takže bych se měl podívat i na ten stabilizator jo a kde ho najdu je nekde foto a to jako že je odpalenej nebo co?
Stabilizátor napětí najdeš v přístrojovce za otáčkoměrem, je to taková černá kostka s třema kontaktama, je přišroubovaný jedním šroubkem. Z pohledu zepředu je levý kontakt napájení, 15, prostřední je kostra a pravý je výstup. Změříš mezi levým (15) a kostrou napětí, mělo by být 12V(napětí baterie), potom změříš mezi kostrou a výstupem, tam by mělo být 9,5-10,5V. Teploměr ještě zkontroluješ tak, že na čidle teploty vody odpojíš konektor a zkusíš ukostřit jeden z kontaktů (měl by mít žlutočervený drát), rafička teploměru by měla vyjet až na doraz.
jo ten teplomer jsem zkoušeli timot zpusobem ale nic to nedelalo jen se rozsvitila červená kontrolka vody:-( jinak se podívam na ten stabilizator diky za radu

Uživatelský avatar
mara7518
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1263
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od mara7518 »

me ukazuje plaivomer na horni hrane rezervy prazdnou nadrz a teplota mi blbne,je to taky tim???

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: špatne ukazuje palivoměr.-(

Příspěvek od JonatanCl »

Tommy_25 píše:
Passta píše:Passaty B3,B4 i GolfyIII a možná ještě nějaké typy kontrolkou rezervy paliva neoplývají. Nevím, možná soudruzi ve Spolkové republice německa udělali nějakou chybu, ale nedali ji tam. Co jsem setkal se závadou palivoměru, tak byl problém se stabilizátorem napětí v přístrojovce. Ten způsobuje zároveň i špatnou funkci teploměru chladící kapaliny. Mě plovák taky neukazuje nějak přesně, ale u mě je to tím, že mám čerpadlo z Varianta. Už jsem si nějak našel místo na palivoměru, kdy je třeba tankovat.

Tak to jsem nezral. Ted jsi me dostal. Tohle byla podpasovka, vubec by me nenapadlo, ze tam zadna kontrolka neni. Nasel jsem nekde schema palubuvky a fakt ze ne - kontrolka neni. To by me zajimalo, kde nasi soudruzi v NDR udelali chybu :roll: !!! (pri vyrobe, ze na ni zapomeli) :D
To je v pohodě - B2 hladový oko taky neměl a můj Wartburg taky ne.
Proto veřejně prohlašuju, že hladový oko maj jen socky auta, limuzíny a vládní vozy ne, my to nepotřebujem, protože vždycky máme na plnou nádrž :lol: :lol: :lol: :lol: :ura1:
Z toho důvodu mám dneska ručičku na hraně červenýho :lol: :lol: :lol:
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“