vypínač světel B4

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

vypínač světel B4

Příspěvek od abcd »

Nevíte někdo, jak se dostat na žárovčičku ve vypínači světel? Měl jsem to venku, tu na podsvícení jsem vyndal, ale nevim jak to rozebrat a dostat se k té do ovladače.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: vypínač světel B4

Příspěvek od KADEL »

Je t opakárna ale musi se tozhodit uplne cele dělali jsme to na GIII ale bacha rádo to praska.-)

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vypínač světel B4

Příspěvek od abcd »

No a jak jste to rozebrali? Vytahne se zezadu ten panel? Musí se nějak odpojit vypínač nebo jde i s tím? Nevíš, jak se dají sehnat ty podsvěcující žárovky? Jsou zabudovány v plastovém držáčku..

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: vypínač světel B4

Příspěvek od KADEL »

už si to moc nepamatuji ale vím že se to dělá hrozně blbě davali jsem tam diody jine posvícení..
zeptam se zitra kamoše snad si to bude pamatovat ale meli jsem s tím problemy to složit potom dohromady bo se nám to nějak divně rozpadlo ale funguje to.-)

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vypínač světel B4

Příspěvek od abcd »

hm, tak se na to asi vykašlu, podsvícení bude stačit.. : )

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: vypínač světel B4

Příspěvek od JonatanCl »

Když máš v ruce celý vypínač, tak na delších bocích u konektoru jseou na každé straně 3 očka se zacvaklýma packama (celkem 6) - na obou stranách musíš ten plast odtáhnout, aby ty packy vylezly z těch obdélníčkových ok a pak posunout střed ven(taháš za ten hodněpinovej konektor)

Jo, je dobrý mít ovladač povytažený na první mlhovky(bude se při tahání zasouvat a klade odpor - usnadníš si tahání toho vnitřku) a až budeš mít vnitřek mimo zaháknutí, tak to musíš podržet a zatáhnout za ovladač ještě víc, abys ho vycvaknul z přepínače, co je vevnitř(neboj, musíš použít trochu tahového násilí a držet to, nebo si to zase zacvakneš zpátky)

Pak už jen celý vnitřek vysuneš a uvidíš kruhovej vehement na světla, ve kterým je bílý kosočtverec a dve zelený diody na tyčkách a tu podsvětlovací žárovku :D

Zpátky je stejná cesta, jen si pohlídej, abys měl přepínač v poloze, ve které jsi to vytahoval, ale to uvidíš

Jinak rozcvaknutí je ojeb - poprvé mi to trvalo asi 15 minut a padlo při tom takových kastrovaných bejků a lehkých žen :wink: že kdyby se postavili všici do fronty, tak je to přes celý město :lol:
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vypínač světel B4

Příspěvek od abcd »

No supr, přesně takový popis jsem potřeboval!! :wink: Díky moc za radu o víkendu to zkusim spáchat. Ty žárovky s plastíkem objednat asi u vw?

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: vypínač světel B4

Příspěvek od JonatanCl »

Ty diody asi u VW neseženeš - sedí v plastových trubičkách a celý ten plast je různě namotanej kolem tišťáku.
Ta žárovka se dá koupit samostatně, ale stojí ranec - cca 160 korun.
Já mám tu žárovku vypáranou z toho tubusu a místo ní vletovanou diodu s odporem - takže jde i vyndat :D
Totéž diodky pod přepínač a na nulovou polohu (barvím do červena :D )
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
abcd
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: vypínač světel B4

Příspěvek od abcd »

díky za radu, zkusim v pátek zajet do vw, co mi na to řeknou

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“