Pomoc - bliká kontrolka žhavení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Romik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UO
Kontaktovat uživatele:

Pomoc - bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Romik81 »

Prosím o nějakou radu. Asi před 3 týdny mi nějak vyhořela elektrika od brzdových světel. Naštěstí sem včas uhasil. Autoelektrikář mi natáhl nové kabely a auto zase jede a vše funguje. Ale po ujetí asi 10 km mi začne blikat kontrolka žhavení. Jediné co jsem ještě spozoroval tak se mi nějak hřeje relé - je to třetí z leva v horní řadě a je na něm číslo 18. Když relé oddělám tak auto jede dál. Můj opravář si myslel že auto jede jen na nouzový režim ale když jsme auto napíchli na VAG tak žádna chyba. Nesetkal se náhodou někdo s něčim podobným? Jinak rok výroby 95 a motor 1,9 tdi 66kw.
Předem děkuji za každou radu. Doufám že na to přijdem a pak sem napíšu řešení.

Uživatelský avatar
Passta
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Tišnov, Deblín
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Passta »

Podle toho co popisuješ, to vypadá na vadný nebo špatně nastavený brzdový spínač. Je dvouokruhový a spíná jak brzdová světla, tak dává info řídicí jednotce. I když je pravda, že VAG by ho napsal.
díly B3 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=160058" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Pomoc - bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od arapah »

je to tak, taky mě to chvilku trápilo 8),vlastně to mužeš vyzkoušet tak že sešlápneš brzdu a jestli přestane blikat tak je to ono

Uživatelský avatar
Romik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UO
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Romik81 »

Tak díky za nějaký ten tip :wink: . Až to začne blikat tak to schválně odzkoušim a pak sem napíšu.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od pino.t »

Zkoušel si vyměnit to relé co se ti hřeje?
Mě se občas na dieslu stávalo, že aky zaalo blikat žhavení, tak sem vyndal to relé, které ho ovládá, protože pořád cvakalo a strčil sem ho zpět a bylo to OK.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
Romik81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: UO
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od Romik81 »

No tak když šlápnu na brzdy tak to stále bliká. Relé jsem vyndal a jezdim bez něj. V pondělí to jde znovu k autoelektrikáři tak to snad během příštího týdne rozluští. Jinak teď ta kontrolka žhavení začne blikat po 24 km přesně.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od KADEL »

tak jsem včera dostal diodové žárovky dal jsem je do brzdových světel večer jedu domu tak si ve vesnici chci dát tempomat na 50 a nic...tak si říkám asi něco odešlo po dalších 5km mi začalo blikat žhavení....prošlapnu brzdu zhaslo tak mi to nedalo vyměnil jsem žarovky za origo a ejhle tempomat funhuje a žhavení nebliká takže rada je nekupujte diodové žárovky u novějších aut je problem s PC dot a maxidot a u tehle starších asi taky nějakej bude proste to bude asi hlídané proudově bo já nevím proč to dělalo

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od pino.t »

KADEL píše:tak jsem včera dostal diodové žárovky dal jsem je do brzdových světel večer jedu domu tak si ve vesnici chci dát tempomat na 50 a nic...tak si říkám asi něco odešlo po dalších 5km mi začalo blikat žhavení....prošlapnu brzdu zhaslo tak mi to nedalo vyměnil jsem žarovky za origo a ejhle tempomat funhuje a žhavení nebliká takže rada je nekupujte diodové žárovky u novějších aut je problem s PC dot a maxidot a u tehle starších asi taky nějakej bude proste to bude asi hlídané proudově bo já nevím proč to dělalo

Ještě, že tady ty vymoženosti nemám.
btw, co budeš dělat s těma diodovejma žárovkama?
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od KADEL »

nevím dam je kamošovi do pola pokud mu to nebude dělat bordel taky...

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc - bliká kontrolka žhavení

Příspěvek od FError »

No, zřejmě to má kontrolu žárovek.. Diody mají malou spotřebu a pro počítač se tak můžou chovat jako vadná žárovka.
takže romik81: chtělo by to projít ty nové kabely, jestli někde nejni špatnej kontakt (špatně nacvaklej konektor, nebo jestli použil zlodějky na spojování kabelů, hledal bych problém tam...
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“