B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

Odpovědět
Uživatelský avatar
stunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od stunik »

U zadních dveří jsem měl kvůli dětem dětské pojistky. Syn asi za kliku více zatáhl nebo se projevila únava materiálu. Prostě dveře zvenku neotevřu a díky pojistce ani zevnitř. Poraďte prosím jak na to. Když se mi podaří otevřít dveře tak rozdělám zámek a opravím to.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od majkl1 »

Tak to je hodně velkej problém, prakticky neřešitelný nedestruktivní metodou. Mě se to stalo na B5, všichni dali ruce pryč, prej rozřezat tapec. Tak jsem za to ze vzteku rafnul a ejhle, pašoun se mě vyděsil a otevřel se. De vo to, zda ti tam něco neruplo. Ozvalo se něco čudného? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
stunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od stunik »

Nic jsem rupnout neslyšel. Ty kliky to je bolest Passatu.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od majkl1 »

Tak to zkus několikrát zamknout a odemknout a pak holt zkusit násilí. Zevnitř i zvenku, stejně nic jinýho nevymyslíš. Když to nepůjde, budeš muset buď rozpárat tapec nebo vyříznout plech u zámku. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od slausek »

když nad tím tak přemejšlim, na boční šroubky co drží tapec se dostat nedá? třeba i za cenu demontáže plastů na sloupku, nebo zadních sedaček? v nouzi povolit všechny madla a kličky a pak zkusit zlomit ty plastový úhelníčky co tapec drží u dveří

každopádně prekérka :roll:
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
Hanni
Pilot
Pilot
Příspěvky: 803
Registrován: 04.10.2007 08:56
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od Hanni »

ty šroubky co drží tapec jsou dokola a u zavřenejch dveří se na ně nedostane ani omylem, takže jediná cesta bude asi rozřezat tapec, díky bohu že nemám dětský pojistky

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od arapah »

ahoj.Někdy tenhle problém je vtom že,ten křížovej šroub co dotahuje celou kliku proti vysunuti tak může být povolenej a pak jedině ti zbejvá sní manipulovat a rovnout zkoušet otvírat.Vlastně si to představ že ten zobák od vnější kliky nenasedá na plochu co otvírá zámek.
je to jedna z možností co bych ti přál

Uživatelský avatar
stunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od stunik »

arapah píše:ahoj.Někdy tenhle problém je vtom že,ten křížovej šroub co dotahuje celou kliku proti vysunuti tak může být povolenej a pak jedině ti zbejvá sní manipulovat a rovnout zkoušet otvírat.Vlastně si to představ že ten zobák od vnější kliky nenasedá na plochu co otvírá zámek.
je to jedna z možností co bych ti přál
To jsem měl u předních, ale ty už mám opravený. Zadní klika drží a ani se nehne. Zkoušel jsem stáhnout okénko a lištou z gumiček stěrače dosáhnu na kliku, ale to je všechno. Zkoušel jsem podle druhých dveří narvat tu lištu mezi dveře a sloupek jestli bych nestrčil do toho capliku na dětskou pojistku a pak to otevřel zevnitř, ale taky marně. Kdyby se mi to povedlo otevřít alespoň na jeden západ tak mám vyhráno, to už bych se dostal na ten křížovej šroub. Ještě zkusím vytáhnout gumovou lištu u okna jestli bych se tam nedostal tamtudy. :158:

Uživatelský avatar
stunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od stunik »

Tak chlapi od dneška mě můžete říkat doslova zprdele klika. Dveře jsem otevřel bez poškození. Postup: Rozdělal jsem si dveře na druhé straně abych pochopil funkci mechanizmu a kde co je. Otevřel jsem okénko u dveří na maximum. Ohnul jsem drát na konci do pravého uhle, drát jsem prostrčil mezi otevřeným oknem a rámem dveří (vznikne mezera cca 5cm), drát jsem nasměroval ohnutou částí na konec kliky směrem k zadku auta (delší nepohyblivá část kliky), pootočil jsem drát tak aby ta ohnutá část byla na té pacičce (jde nahmátnout) a zatlačil jsem směrem dolu zárověň jsem zatáhl za kliku a dveře se otevřely.
Ihned jsem vypnul dětskou pojistku. Kliku jsem ještě neopravil páč jsem měl šroubovák na hov..o a ten křížovej šroub je pořádně utaženej, ale to už je maličkost hlavně že jsem dveře otevřel,vypnul pojistku, takže jdou otvíret zevnitř, ale hlavně jsem našel nedestruktivní metodu. :P

Uživatelský avatar
arapah
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 397
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od arapah »

no vidíš,právě o té pacičce jsem mluvil,právě na ní nemá vliv ani dětska pojistka.,ale když jsi si přišel na tohle sám, tak to už si poradíš se vším :D :D .
ten meteor co u vás spadnul byl slyšet až u nás.

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od Brilantis »

Tak to gratuluju jěště že tak

Uživatelský avatar
jozzo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 26.12.2007 13:25
Bydliště: Košice SK

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od jozzo »

gratulujem,ja už mam s tými kua klučkami tiež svoje zažité,funguju mi vsetky,poriesil rôznymi kutilskými fintami,inač pozor,na prvej strane predne aj zadne dvere maju ten šroub na križový šrubovák čo drži klučku opačný závit,nepochopil som prečo ale aj ja som si myslel,že je to kua riadne utiahnuté,tým pádom som to v podstate aj ja uťahoval :roll:

Uživatelský avatar
stunik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: B4- jak otevřít zadní dveře? PROSÍM POMOC

Příspěvek od stunik »

To jsem bohužel také zjistil, po zničení třech křížových šroubováku a provrtání šroubu jsem ho hajzla otočil takřka rukou na druhou stranu. Koho by to napadlo že tam volové dají levý závit. :evil: :D

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“