Nejde mi Klimatronic

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: Bastard, gregi

hansik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.10.2007 10:32
Bydliště: drsná Vysočina

Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od hansik »

Zdravím pašíkáře. Prosím o radu. Skoro před rokem jsem si koupil Pašíka B4 TDI 81kW rv 96 s klimatronikem. Prodejce (bazar) mi říkal, že si ji předchozí majitel nechal na jaře naplnit a koncem léta přestala fungovat. Nechal jsem ji tedy naplnit a skutečně ucházela (na přírubě u kompresoru a u chladiče) to jsem opravil a nechal napustit, ale nešlo tam chladivo natlačit!! Mašina ukazovala, že do mého auta má přijít 1175g chladiva!! 8O Nacpalo se tam cca 900g a víc ani ranu, tak jsem nastartoval, aby se to trochu hnulo a nic, klima nešla, ani si nejsem jist jak se zapíná, řekl bych že přepnutím na "AUTO". :roll: Jediné co, tak byl chladnější vysoušeč.

hansik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.10.2007 10:32
Bydliště: drsná Vysočina

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od hansik »

Tak jsem zjistil, že tam skutečně má přijít 1150 +- 25g chladiva! :roll: Tak kde je problém?? :idea:

Uživatelský avatar
OldaT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 29.09.2007 19:25
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od OldaT »

To vypadá že máš ucpanej vysoušeč anebo někde nějakej ventil.Odkud jsi něco bych potřeboval pokud trochu rozumíš autům tak bych potřeboval proměřit kterej z těch kabelů co jdou do klimatroniku je na diagnostiku já jsem si ho dodělával a nemůžu se do něj napíchnout vagem.Pošli fotku jakej máš jetsli máme stejnej

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od KADEL »

nezapla se?..točili se ti větráky.... a sepnula ti spojka na kompresoru? pokud ne tak se podívej na pojistky na řj větráku jinak pokud chceš zapnou klimatornik tak to dej na low nebo minimum teploty(nevím přesně jak to u tohohle modelu je) a foukání naplno po chvilce by se mělo ochlazovat vedení a takovej zkušební pokus (pokud dáš na plno větrák a necháš si foukat na nehty tak by ti mělo na ně bejt dost zima) jinak já mám manual a když jí zapnu a auto mám nějakou dobu na sluníčku tak to trvá takovejch 20s než začne foukat vlažnej vzduch a potom už to jde rychle až na chladnější.
pokud to je někde v eletrice tak by ti to mohlo pomoct napíchnout na vag a vyčíst chybu(ale nic tam bejt nemusí) u digi pokud je nějakej problem tak by ti po otočení klíčku měl dispej chvilku blikat(to upozornuje na závadu) snad jsem to vše napsal správně

hansik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.10.2007 10:32
Bydliště: drsná Vysočina

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od hansik »

Hurá už mrazí, :D tak to týpek napíchl na PC a hlásilo to chybu tlakového ventilu, po jejím vymazání se klima rozjela!! Ještě mi bylo řečeno, že mám přicpanej vysoušeč, protože hadice z vysoušeče do výparníku je moc studená cca 10 °C.
Jsem od Žďáru nad Sázavou, klidně se stav, Kontakt: kamaradhonza@seznam.cz
Také mi bylo řečeno, že mám klinu nejspíš dodělávanou, podle vedení trubek.
Foto rád připojím, ale momentálně nemám čím fotit, snad během týdne.
Děkuji Vám za rady. :wink:

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od s4wyer »

hansik píše:Hurá už mrazí, :D tak to týpek napíchl na PC a hlásilo to chybu tlakového ventilu, po jejím vymazání se klima rozjela!! Ještě mi bylo řečeno, že mám přicpanej vysoušeč, protože hadice z vysoušeče do výparníku je moc studená cca 10 °C.
Jsem od Žďáru nad Sázavou, klidně se stav, Kontakt: kamaradhonza@seznam.cz
Také mi bylo řečeno, že mám klinu nejspíš dodělávanou, podle vedení trubek.
Foto rád připojím, ale momentálně nemám čím fotit, snad během týdne.
Děkuji Vám za rady. :wink:
trochu si zaOTím
odkud přesně jsi? bychom mohli někdy pokecat, do ZR to mám 17km a jsem tam často
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

hansik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.10.2007 10:32
Bydliště: drsná Vysočina

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od hansik »

Tak je to zase v pr.... v pondělí jsem slyšel po jízdě nějaké syčení, když jsem měl čas na to kouknout, už to nesyčelo, klima nešla a zase blikala. Na chladiči jsem našel trochu zelenýho oleje.
Takže je prdlej chladič klimi. Nevíte někdo jestli to jde zavařit, nebo musím koupit novej chladič za 4000,- ???
Jsem z Losenice.

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od s4wyer »

hansik píše:Tak je to zase v pr.... v pondělí jsem slyšel po jízdě nějaké syčení, když jsem měl čas na to kouknout, už to nesyčelo, klima nešla a zase blikala. Na chladiči jsem našel trochu zelenýho oleje.
Takže je prdlej chladič klimi. Nevíte někdo jestli to jde zavařit, nebo musím koupit novej chladič za 4000,- ???
Jsem z Losenice.
velké či malé?
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

hansik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.10.2007 10:32
Bydliště: drsná Vysočina

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od hansik »

Z Velké.
Ty jsi z Přiby, myslíš že by ten šikovný pán z Dobrý uměl ten chladič zavařit?

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od s4wyer »

hansik píše:Z Velké.
Ty jsi z Přiby, myslíš že by ten šikovný pán z Dobrý uměl ten chladič zavařit?
Myslíš Hladíka? Já u něj nebyl, ale specializaci na achladiče má a kámoš u něj byl a prej mu to jde pěkně a umí, takže možná by to zvládl hele, jestli chceš opíšu si na něj kontakt až dneska pojedu kolem ;-)
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
JonatanCl
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CL,Lbc,Uranový doly a pak různě
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od JonatanCl »

hansik píše:Tak je to zase v pr.... v pondělí jsem slyšel po jízdě nějaké syčení, když jsem měl čas na to kouknout, už to nesyčelo, klima nešla a zase blikala. Na chladiči jsem našel trochu zelenýho oleje.
Takže je prdlej chladič klimi. Nevíte někdo jestli to jde zavařit, nebo musím koupit novej chladič za 4000,- ???
Jsem z Losenice.
Zavaření výměníku jsem taky chtěl řešit, ale varovali mě, že díky lemům to nikdo nechce dělat + chladivo je mastný, takže i kdyby to lepili, tak ta mastnota může být trochu problém. A taky v klimě je přeci jen nějaký tlak.

Mně bouchla klima teď při cestě do Chorvatska :twisted:

Než laborovat s vařením, tak jsem objednal na http://www.vseproauto.cz novej výměník.
I s poštovným 2740,- Kč včetně daně.
Velký lidi potřebujou velký auta - a jezdit v nich sami:-)

Uživatelský avatar
cernohom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od cernohom »

Ja to mam zas z jineho soudku,
po zapnuti zapalovani mi climatronic blika, driv to delalo po ceste delsich vzdalenosti - 150km a vic. Ted to dela vzdy po zapnuti zapalovani. Kdyz dam AUTO, tak KLIMA mormalne CHLADI.
Pred rokem jsem tam daval chladici medium cca za 400kc (ani ne pulku), mel jsem (mam) koupeny chladic a moc nepasoval, tak jsem zbrousil privodni hadici, narval tesnici krouzky a rok vse v pohode.

1. Jak je mozny, ze climatronic blika (jako by nemel chladici medium) a pritom funguje?
2. Nevite co s tim?

Mam B4, 4/96, kombi, 1Z
diky moc

Uživatelský avatar
OldaT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 124
Registrován: 29.09.2007 19:25
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od OldaT »

cernohom píše:Ja to mam zas z jineho soudku,
po zapnuti zapalovani mi climatronic blika, driv to delalo po ceste delsich vzdalenosti - 150km a vic. Ted to dela vzdy po zapnuti zapalovani. Kdyz dam AUTO, tak KLIMA mormalne CHLADI.
Pred rokem jsem tam daval chladici medium cca za 400kc (ani ne pulku), mel jsem (mam) koupeny chladic a moc nepasoval, tak jsem zbrousil privodni hadici, narval tesnici krouzky a rok vse v pohode.

1. Jak je mozny, ze climatronic blika (jako by nemel chladici medium) a pritom funguje?
2. Nevite co s tim?

Mam B4, 4/96, kombi, 1Z
diky moc
A nezkoušel jsi to napíchnout na diagnostiku ta ti ukáže kde je chyba

Uživatelský avatar
slausek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pod kopcem u lesa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od slausek »

může tam bejt chyba někde jinde.... vadný čidlo tlaku, nefunkční vrtule atp.... taky mi chladilo, a přesto blikala - u mě to byly nefunkční vrtule a díky tomu mi to fouklo :roll:
ex B3 G60 variant syncro
ex B3 variant 1,8
B3 sedan 1,8
B5,5 variant TDi

Uživatelský avatar
cernohom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nejde mi Klimatronic

Příspěvek od cernohom »

slausek píše:může tam bejt chyba někde jinde.... vadný čidlo tlaku, nefunkční vrtule atp.... taky mi chladilo, a přesto blikala - u mě to byly nefunkční vrtule a díky tomu mi to fouklo :roll:

a kolik stala oprava?
Jestli to neni tezky, vymenim to sam.
Nwjdriv tam zkusim dat nejaky chladivo a uvidim.

Na diagnostice jsem jeste nebyl, nevim o nikom z Prahy, kdo ji ma. Kdyby to neslo, tak bych kdyztak nekoho poprosil, aby to napichl :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“